Renginiai

Ir vėl knyga! Dar viena knyga!!! Šitos tai jau tikrai neskaitysiu… Gal vėliau…

Tenka pripažinti, kad tai tampa kasdienybe. Nepadeda čia net paaiškinimai, kad skaityti yra vertinga, skaitymas skatina mąstymą, praturtinamas žodynas, skaitymas suteikia pasitikėjimo savimi, gerina miego kokybę, rašymo įgūdžius, įveikia nuobodulį. Jaunoji kartą gyva televizoriaus, kompiuterio ar išmanaus telefono ekrane blyksinčiais vaizdiniais, tad mokytojui belieka į pagalbą pasitelkti burtus.

Klaipėdos ,,Versmės” progimnazijos 5a klasės mokiniai, paliesti skaitymo magijos, pabandė knygą prikelti dėžėje. Kokias Gendručio Morkūno knygos „Vasara su Katšuniu“ mintis, veikėjus, jų patirtus įspūdžius, išgyventas akimirkas, veiksmo vietos, laiko aprašymus pavyko mokiniams paslėpti mažose ir didesnėse dėžutėse, galima išvysti mokykloje surengtoje parodoje. Darbui buvo pasitelktos įvairios priemonės: dažai, plunksnos, balionėliai, spalvoti pieštukai, net paaukotas vonios kilimėlis. Kiek spalvų, spragsinčios lyg netikėtai sprogusių balionėlių nuotaikos, paslapčių telpa šiose mįslingose dėžutėse. Norisi tikėti, kad tai, ką kiekvienas parodos lankytojas atras, išvys, patirs besižvalgydami, paskatins Juos žingsniuoti į biblioteką, susirasti G. Morkūno knygą „Vasara su Katšuniu“ ir pasinerti į smagių nuotykių pasaulį. O tuomet žingsnelis po žingsnelio įsižiebs mažytė noro skaityti kibirkštėlė. Tegu magija sklando ore…

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vaida Jokšienė

Kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę, mūsų svetainėje naudojami slapukai. Sužinoti daugiau

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close