Motiejaus Valančiaus raštų ir kūrinių meninio skaitymo šventė

Vyskupo Motiejaus Valančiaus raštų ir kūrinių meninio skaitymo šventė skaičiuoja jau trečią dešimtmetį. Gegužės mėnesį, pražydus gamtai, sukrovus žiedus obelims, į vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinę Nasrėnuose renkasi jo literatūrinio ir kultūrinio palikimo puoselėtojai . Šventės sumanytojas ir iniciatorius, ilgametis muziejaus direktorius a.a. Algirdas Čėsna. Jis kartu su bendraminčiais 1994 m. suorganizavo pirmąją moksleivių M. Valančiaus raštų meninio skaitymo šventę. Tai bendrystės šventė, kurioje mokiniai skaito ne tik vyskupo Motiejaus Valančiaus kūrybą, bet ir lietuvių autorių kūrinių tekstus apie Lietuvos nepriklausomybę, Lietuvos partizanų kovas už laisvę, nacionalines tradicijas, šeimos vertybes.
        Šiemet šventę organizavome kartu su Kretingos rajono pedagogų švietimo centru. Ačiū metodininkei Rimai Ramoškienei. Karantinas pakoregavo šventės tradicijas, bet nenutraukė jų. Persikėlėme į virtualią erdvę.
        Ačiū lietuvių kalbos mokytojai Vaidai Jokšienei ir 5a klasės mokinei Anetei Simonavičiūtei už tautiškumo pamoką. Kviečiame pasiklausyti ir pasigėrėti nuostabia skaitove.