Renginiai

Lietuvių kalba ant sniego

Amerikiečių antropologas Franzas Boasas, keliavęs po Kanados arktiniame salyne esančią Bafino Žemę ir tyrinėjęs vietinių gyventojų – eskimų – gyvenimą, buvo ypatingai sužavėtas jų kalba. Savo 1911 metais išleistoje knygoje „The Handbook of American Indian Languages“ savo įžvalgomis jis sudarė įspūdį, kad eskimų kalboje egzistuoja tuzinai, o gal net šimtai skirtingų žodžių, reiškiančių sniegą. Vis dėlto iki šiol paplitusią žavią idėją daugelis kalbininkų laiko greičiau išpūsta legenda, o kai kurie – netgi apgaule. Tikite tuo ar ne – jūsų reikalas. Mes, 6e klasės mokiniai, pabandėme kalbą ir sniegą sujungti… Šiandien gamta lepina mus sniegu. Todėl naudojamės visomis teikiamomis galimybėmis… Rašyti ant sniego…Piešti ant sniego…Kurti ant sniego…Įmanoma? Dar ir kaip. Idėją mestelėjo lietuvių k. mokytoja Vaida Būdvytienė.

Kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę, mūsų svetainėje naudojami slapukai. Sužinoti daugiau

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close