Užgavėnių kaukių dirbtuvės

Džiaugiamės, kad 1k klasėje planingai ir nuosekliai vyksta Klasikinio ugdymo programos įgyvendinimas. Šįkart pirmokai „iškeliavo“ į nuotolinę edukaciją Klaipėdos etnokultūros centre „Užgavėnių kaukių dirbtuvės“. Edukacijos vadovė Ingrida Žmijauskienė supažindino mokinius su vienos linksmiausių žiemos švenčių prasme ir tradicijomis. Papasakojo, ką reiškia kaukės ir persirenginėjimai į įvairius personažus, kodėl per šią šventę deginame Morę ir kuo ypatingos Lašininio ir Kanapinio kovos. Edukacijos pabaigoje iš buitinių priemonių mokiniai pasigamino triukšmo instrumentą, mokėsi tradicinių Užgavėnių dainelių bei sukūrė tokį žiemos išvarymo šventės šurmulį, kad žiema jau suskubo bėgti iš mūsų kiemo… Dėkojame mokytojai N. Gedminienei.