Apie viduramžių vienuolynų kultūrą iš vienuolio lūpų

Klasikinio ugdymo savaitė 6k klasės mokiniams jau įsibėgėjo. Šįkart pokalbis sukosi apie viduramžišką vienuolynų kultūrą (V–XI a.). O kas geriau gali papasakoti apie vienuolių įžadus, jų gyvenimo būdą, įtaką švietimui, raštijai, jei ne pats pranciškonų vienuolis. Nors ir nuotoliniam, bet jaukiam pokalbiui šeštokai pakvietė Lietuvos šv. Kazimiero provincijos kurijos ministrą Algirdą Malakauskį OFM. Pokalbio metu mokiniai ne tik keliavo vienuolynų atsiradimo istorijos keliais, išsiaiškino, kas yra kontempliatyvus ar apaštališkasis vienuolynai, bet sužinojo vieną svarbiausių tiesų – kad žmogus gražiausias, kai jis ieško, kelia klausimus. Net ir lotyniškai pramoko: „Ora at labora“ (Melskis ir dirbk). Akivaizdu, kad dieviškumas yra mumyse, tik reikia jo paieškoti. Už susitikimą dėkojame lietuvių k. mokytojai, klasės auklėtojai V. Jokšienei.