Renginiai

Apie viduramžių vienuolynų kultūrą iš vienuolio lūpų

Klasikinio ugdymo savaitė 6k klasės mokiniams jau įsibėgėjo. Šįkart pokalbis sukosi apie viduramžišką vienuolynų kultūrą (V–XI a.). O kas geriau gali papasakoti apie vienuolių įžadus, jų gyvenimo būdą, įtaką švietimui, raštijai, jei ne pats pranciškonų vienuolis. Nors ir nuotoliniam, bet jaukiam pokalbiui šeštokai pakvietė Lietuvos šv. Kazimiero provincijos kurijos ministrą Algirdą Malakauskį OFM. Pokalbio metu mokiniai ne tik keliavo vienuolynų atsiradimo istorijos keliais, išsiaiškino, kas yra kontempliatyvus ar apaštališkasis vienuolynai, bet sužinojo vieną svarbiausių tiesų – kad žmogus gražiausias, kai jis ieško, kelia klausimus. Net ir lotyniškai pramoko: „Ora at labora“ (Melskis ir dirbk). Akivaizdu, kad dieviškumas yra mumyse, tik reikia jo paieškoti. Už susitikimą dėkojame lietuvių k. mokytojai, klasės auklėtojai V. Jokšienei.

Kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę, mūsų svetainėje naudojami slapukai. Sužinoti daugiau

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close