Renginiai

Velykų papročiai ir tradicijos Mažojoje Lietuvoje

Paskutinioji savaitė iki Velykų buvo vadinama 𝑡𝑦𝑘𝑖𝑎̨𝑗𝑎 𝑛𝑒𝑑𝑒̇𝑙𝑖𝑎.
Ž𝑎𝑙𝑖𝑎̨𝑗𝑖̨ 𝑐̌𝑒𝑡𝑣𝑒𝑟𝑔𝑎̨ persodindavo gėles, o 𝑡𝑦𝑘𝑖𝑜𝑗𝑜𝑗 𝑝𝑒𝑡𝑛𝑦𝑐̌𝑖𝑜𝑗 net pelės sėdėdavo tyliai.
Kiaušinius lietuvininkai margindavo viena spalva.
Šventiniam stalui ruošdavo 𝑠̌𝑎𝑙𝑡𝑛𝑜𝑠𝑖𝑢𝑠, 𝑝𝑒𝑐̌𝑒𝑛𝑘𝑎𝑠, 𝑘𝑟𝑢𝑓𝑘𝑖𝑢𝑠, 𝑟𝑢𝑙𝑖𝑎𝑑𝑢𝑠, 𝑟𝑜𝑙𝑚𝑜𝑝𝑠𝑢𝑠, 𝑧𝑎𝑛𝑘𝑢̄𝑘𝑢𝑠…
Ar pavyko iššifruoti bent keletą šių Mažojoje Lietuvoje vartotų žodžių? Noėdami sužinoti jų reikšmę bei kaip gražiausią pavasario šventę sutikdavo mūsų senoliai , pasikvietėme muziejaus edukatorių į virtualią dorinio ugdymo pamoką!
Ačiū pamokos organizatorėms – etikos mokytojai Jolitai Benetienei ir tikybos mokytojai Antaninai Viskintaitei-Butikienei.

Kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę, mūsų svetainėje naudojami slapukai. Sužinoti daugiau

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close