Mažosios Lietuvos muziejus

Gegužės 18 d. 1k klasės mokiniai virtualiai pabuvojo Mažosios Lietuvos muziejuje, kur susipažino su „Klaipėdos krašto buitimi ir rūbais“. Gidė Diana įdomiai ir vaizdingai papasakojo, kaip gyveno ir puošė savo namus Mažosios Lietuvos gyventojai, kokius dėvėjo rūbus, kokią avėjo avalynę. Mokiniai sužinojo, kaip atrodė klumpiai, ilgaamžiai sopagai ir, kad buvo naudojamas specialus įtaisas – „vabalas“ kietiems ir nepatogiems batams nutraukti. Ne tik pirmokai, bet ir daugelis suaugusiųjų nežino, kas tas kedelis, šiuršis? Ogi – sijonas ir prijuostė… Sužinojome, kad moterys ir mergaitės ant kedelio pasirišdavo pakelikes ar prievytus (juostas) bei delmonus (kišenėles). Nors pirmokėliams viską prisiminti buvo nelengva, tačiau viktorina per „Kahoot“ programėlę tikrai visus pralinksmino. Dėkojame mokytojai N. Gedminienei.