Renginiai

Nemokamas antikūnų tyrimas prieinamas vaikams ir paaugliams

Nuo gruodžio 4 d. nemokamai atlikti antikūnų tyrimą galės ne tik pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepiję šalies gyventojai, bet ir vaikai bei paaugliai nuo 12 iki 16 metų.

Galiojanti tvarka

  • Kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai serologiniai tyrimai nemokamai bus atliekami vieną kartą gyventojams ne anksčiau kaip po 120 dienų po vakcinacijos pagal pilną vakcinacijos schemą.  Asmuo pasiskiepijęs pagal pilną vakcinacijos schemą yra asmuo, pasiskiepiję dviem vakcinos dozėmis, jeigu skiepijosi „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ vakcinomis arba viena „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos doze.
  • Atliekant serologinį antikūnų tyrimą, imamas kraujo mėginys. Tyrimo rezultatas parodo, ar asmuo yra persirgęs COVID-19 liga.

​Asmenims, kurie yra pasiskiepiję pagal pilną vakcinacijos schemą ir sustiprinančiąja „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos doze ar kurie yra pasiskiepiję pagal pilną vakcinacijos schemą ir persirgę COVID-19 liga, nemokamas antikūnų tyrimas neatliekamas.

Atlikus antikūnų tyrimą bus galima sužinoti apie po vakcinacijos susidariusius COVID-19 antikūnus ir lengviau priimti sprendimą dėl skiepijimosi sustiprinančiąja vakcinos doze.

Sveikatos apsaugos ministerija (toliau SAM) ragina asmens sveikatos priežiūros įstaigas, atliekančias nemokamus tyrimus, apie tai pranešti SAMi. Įstaigos turės užtikrinti, kad šis tyrimas gyventojams nemokamai būtų atliekamas vieną kartą. Nuolat atnaujinamą šių įstaigų sąrašą, skelbiamą SAM svetainėje, galite rasti

https://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/informacija-visuomenei/mobilieji-punktai-karsciavimo-klinikos-ir-laboratorijos

Atsakymus, į dažniausiai užduodamus klausimus apie nemokamus antikūnų tyrimus, galite rasti

https://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/duk-covid-19/nemokamas-covid-19-antikunu-tyrimas-nuo-gruodzio-1-d

Kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę, mūsų svetainėje naudojami slapukai. Sužinoti daugiau

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close