Su istorija per „Sąvokų žemėlapį“

Klasikinio ugdymo integruotos pamokos 7k klasėje – tikras iššūkis mokytojams. Rodos, pasirinkimo tematika plati, bet gebėjimas per savo dalyką pasiekti užsibrėžtų mokymosi tikslų pareikalauja profesionalaus pasiruošimo pamokoms. Mokiniai mokomi analizuoti, ieškoti sąsajų, kritiškai mąstyti, kūrybiškai dirbti – to, ko labiausiai reikia šiandieninėje visuomenėje. Istorijos mokytojos ekspertės Birutės Vareikienės pamokos niekada nestokojo kūrybiškumo, kitokio istorijos vertinimo, analizavimo. Pamokų metu naudojamas „Sąvokų žemėlapio“ metodas, dažnai dar vadinamas kaip ,,Suvokimo žemėlapio“, ,,Žinių žemėlapio“ metodai, – tai konstruktyvaus mokymosi metodas – schema, kurią naudojant vaizdžiai pateikiamas supratimas apie objektus, įvykius, reiškinius arba tam tikrą jų dalį. Sąvokų žemėlapio braižymas skatina gilintis į konkrečią sąvoką, padeda įvertinti savo žinojimą, suvokti, kurioje vietoje jis nutrūksta, aptikti, kokių žinių dar stokojama. Pamokų ciklą vainikavo viktorina, naudojant AhaSlides platformą. Ačiū istorijos mokytojai ekspertei Birutei Vareikienei.