Renginiai

Vienos kišenės istorija. Delmonas

1k klasės mokiniai tęsia pažintį su Mažosios Lietuvos istorija ir kultūra. Balandžio 29 d. prasidėjo įdomiosiomis pamokomis. Dailės ir technologijų mokytoja Judita Bivainienė supažindino pirmokus su Mažosios Lietuvos vertybe – delmonu.
Delmonas – tai išskirtinė Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo detalė, tapusi regioną reprezentuojančiu ženklu. Šis gausiai dekoruotas tekstilinis krepšelis buvo praktinę funkciją atliekanti lietuvininkės kostiumo dalis – į delmoną darbuojantis namuose ir išeinant iš namų įsidėdavo reikalingus smulkius daiktus: raktus, peiliuką, pinigėlius, šukas. Delmonas buvo ir viena puošniausių kostiumo detalių – kruopščiai išsiuvinėta įvairiaspalviais siūlais ir stiklo karoliukais, pažymėta prasminiu tekstu, data, inicialais.
Antrosios pamokos metu mokiniai papuošė popierinį kišenėlės šabloną, pasitelkiant delmonų dekoravimo principus. Dėkojame mokytojai Juditai Bivainienei.

Kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę, mūsų svetainėje naudojami slapukai. Sužinoti daugiau

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close