Renginiai

Vėtrungė maišelis – eko draugelis

Tarptautinę vaikų gynimo dieną 1c bei 1k klasių mokinukai keliavo į Dreverną. Laivadirbio J. Gižo etnografinės sodybos istorinėje ekspozicijoje „Jonas Gižas. Laivadirbio skrynią atvėrus…“ sužinojo apie nagingąjį, darbo kokybe garsėjusį meistrą, kuris statė, remontavo Kuršių nerijos ir Pamario krašto žvejų burvaltes. Susipažino su vėtrungių istorija, jų paskirtimi, pamario gyvenviečių ženklais ir kitais svarbiais bruožais. Apžiūrėjo išlikusią autentišką burvaltės vėtrungę. Sužinojo, kad vėtrungės buvo skirtos ne vėjo krypčiai nustatyti bei kaip prisidėjo prie marių ekologinės būklės. Praktinėje užsiėmimo dalyje dekoravo drobinį daugkartinį maišelį su vėtrunge. Spalvinimui naudojo keturias spalvas: mėlyną, raudoną, žalią ir juodą, tokiomis spalvomis ir buvo dažomos vėtrungės. Kad maišelį būtų galima skalbti, o dekoracija taptų patvari, pirmokai užlygino ją senoviniu angliniu lygintuvu.
Šamų augintojas užsiėmime „Nuo ikro iki žuvelės“ papasakojo apie šamų auginimo ypatumus. Vaikai aplankė mažųjų laivų uostą, pasigrožėjo nuostabiais Kuršių Nerijos vaizdais iš apžvalgos bokšto. Išvyką organizavo mokytojos Sandra Gedvilienė ir Jolanta Rupeikienė.

Kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę, mūsų svetainėje naudojami slapukai. Sužinoti daugiau

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close