Adresas: I. Simonaitytės g. 2, Klaipėda; Tel. +370 46 324515, +370 611 44070

Dantų ėduonis yra vienа dažniausių jau ankstyvoje vaikystėje progresuojančių burnos ertmės ligų. Nors dantų ėduonies profilaktikai šiais laikais skiriama tikrai daug dėmesio, bet tai vis dar išlieka opi burnos sveikatos problema, su kuria susiduriame kasdien. Dantų ėduonį sukelia mūsų burnoje esančios bakterijos, kurios naudodamos maisto likučius gamina rūgštį ir ja veikia mūsų dantų paviršių. Kaip užkirsti kelią ėduonies formavimuisi? Pats greičiausias ir paprasčiausias būdas tai padaryti – tinkamai išsivalyti dantis, tarpdančius ir liežuvį. Taip pašalinsime ant dantų paviršiaus susidariusį minkštą apnašą, kuris susiformuoja kiekvieną dieną iš mūsų suvalgyto maisto likučių, bakterijų, esančių burnoje, ir seilių. Tinkamai nenuvalius minkštojo apnašo, jis sukietėja ir susidaro kietasis apnašas – dantų akmenys. Šis procesas įvyksta vos per 24–72 valandas! Dantų akmenų pašalinti dantų šepetėliu namie jau nebepavyks, tad svarbu laiku apsilankyti pas gydytoją odontologą ar burnos higienistą profesionalios burnos higienos procedūrai atlikti.

Visi puikiai žinome, kad profilaktiniam patikrinimui pas gydytoją odontologą pasirodyti reikia kas 6 mėnesius. Profesionalią burnos higieną atlikti vaikui reikia bent kartą ar du per metus, nebent gydytojas odontologas arba burnos higienistas nurodo kitaip. Reguliarūs profilaktiniai patikrinimai ir laiku atlikta profesionali burnos higiena gali padėti sumažinti dantų ėduonies atsiradimo riziką ir apsaugoti dantenas nuo uždegimo vystymosi. Nieko nėra gražiau už sveiką vaiko šypseną, tad padėkime savo vaikams tokią ją ir išlaikyti. Taip pat norime priminti, kad vieną kartą per metus 13–18 metų vaikams PSDF lėšomis gali būti atliekama profesionali burnos higiena gydymo įstaigoje, kurioje vaikas yra registruotas. O pastebėjus viršdanteninį ir podanteninį kietąjį apnašą vaikui iki trylikos metų, profesionali burnos higiena jam turi būti atliekama tiek kartų, kiek jos reikia.

Na, o pabaigai klausimėlis, kurį gvildeno ir mūsų mokyklos mokiniai… Kiek danties paviršiaus nenuvalome jei nenaudojame tarpdančių siūlo?