Adresas: I. Simonaitytės g. 2, Klaipėda; Tel. +370 46 324515, +370 611 44070

Kovo 16 d. dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Judita Bivainienė 2k klasės mokinius pakvietė į įdomiąją pamoką „Audė laumės laimės juostą“. Mokytoja demonstravo vaizdinę medžiagą, pačios studijų metais išaustas juostas, audimo stakles. Antrokai sužinojo, kad juostos – vienos iš seniausių lietuvių liaudies audinių. Jomis susijuosdavo tiek vyrai, tiek moterys. Jos buvo rinktinės, pintinės, vytinės, kaišytinės, priklausomai nuo paskirties – skirtingo pločio. Lietuvoje labiausiai paplitę rinktinės juostos, kuriose svarbiausia – raštas, kartais labai sudėtingas, puošnus, išaustas vienos, rečiau dviejų ar trijų spalvų siūlais. Juostas ryšėjo visose etnografinėse srityse. Įgiję teorinių žinių, antrokai pasinėrė į kūrybą ir patys išmėgino audimą kitaip. Nuoširdžiai dėkojame mokytojai Juditai Bivainienei.