Adresas: I. Simonaitytės g. 2, Klaipėda; Tel. +370 46 324515, +370 611 44070

        Kuo tikėjo mūsų protėviai? Kas yra pagonybė? Kas šalia žmonių gyveno? Į šiuos ir kitus klausimus 2k klasės mokiniai gilinosi integruotų veiklų savaitės „Dievai lietuviškais vardais“ metu.
        Vaikai susipažino su Lietuvos senųjų pagonių tikėjimu, dievais ir būtybėmis. Būdami pagonys lietuviai buvo tikri gamtos vaikai, gerai pažinojo aplinką, turėjo daug dievų ir deivių, kurių kai kurie gerai žinomi iki šiandien, o kai kuriuos žino jau tik istorikai arba istorija besidomintys žmonės. Antrokai sužinojo, kad pagonybei buvo būdinga ne tik tikėjimas dievais ir deivėmis, bet ir įvairūs ritualai, užkalbėjimai, giesmės, apeigos, aukojimai. Atliko užduotis, piešė ir rašė žinutes, laiškus pasirinktiems dievams. Skaitė ir analizavo unikalią lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė“, kurioje atsispindi pagoniškas žmogaus tikėjimas, kad medžiai ir žmonės yra giminingi. Šioje pasakoje glūdi pamokymai, kilniųjų žmogaus savybių – draugiškumo, ištikimybės, drąsos, meilės, pasiaukojimo – vertinimas. Taip pat tai yra viena iš retų lietuvių liaudies pasakų, kurios pabaiga yra nelaiminga. Dailės ir technologijų pamokos metu dirbdami grupėse vaikai nulipdė pasakos veikėjus ir sukūrė kompozicijas. Darbus pristatė bendraklasiams. Įgytas žinias demonstravo viktorinoje. Žaidė „Lietuvos senųjų pagonių dievų ir būtybių BINGO“. Dėkojame klasės mokytojai J. Uselei.