Adresas: I. Simonaitytės g. 2, Klaipėda; Tel. +370 46 324515, +370 611 44070

Kovo 2d. 2k ir 2c išvyko į Kretingą. Etnografinėje Kretingos muziejaus ekspozicijoje vaikai gyvai susipažino su senaisiais žemės dirbimo įrankiais ir padargais, žemės darbus lydėjusiomis apeigomis. Tradicinių amatų centre, kuriame jau kūrenosi duonkepis pečius, susėdę prie stalo mokiniai sužinojo apie tradicinį etiketą, bendravimo kultūrą, vaišinimosi tradicijas, išgirdo gausybę šiandien jau primirštų žemaitiškų žodžių, šmaikščių ir pamokančių posakių. Galiausiai gaspadinė atidengė minkytuvio drobę, leido pauostyti natūralaus raugo kvapą, paragauti „minklės“ ir taip papildyti savo organizmo vitaminų atsargas. Vaikai savo rankomis formavo mažus duonos kepalėlius – tradicinę vaikų duonelę „varnelę“, kurias vėliau pašovė pečiun. Smagiai darbuojantis skatinamas vaikų kūrybiškumas, etnokultūrinė raiška, tradicijų perėmimas, rankų darbo vertinimas.
Paskanavę gardžios duonos, paragavę kvapnios vaistažolių arbatos mokiniai svečiavosi grafų Tiškevičių dvare. Interaktyvaus užsiėmimo metu gidė pasakojo apie Kretingos dvaro istoriją, jo plėtrą bei skirtingų laikotarpių šeimininkus.
Už ekskursijos organizavimą dėkojame mokytojoms Jolantai Uselei ir Sandra Gedvilienei.