Klasikinis ugdymas

Įdomioji pamoka

Kovo 2 d. 2 klasikinio ugdymo klasės mokiniai dalyvavo įdomiojoje pamokoje, kurią vedė muzikos mokytoja Irena Erniulienė. Pamoka prasidėjo maršu. Vaikai susipažino su pavasario šventėmis, išmoko dainelę apie pavasarį, skaičiuočių, paukščių pamėgdžiojimų. Labai įdomu buvo išgirsti sakmę apie senovės lietuvių dievą, kalvį, Teliavelį, kuris nukalė saulę ir ir įmetė ją į dangų. Mokiniai susipažino su kalvio amatu ir turėjo progą prisiminti Kaziuko mugės tradicijas bei papročius. O pamoka pasibaigė antroko Tautvydo mušamais būgno garsais. Buvo labai smagu. Dėkojame mokytojoms A. Plesevičienei ir I. Erniulienei.

Ekologinė edukacija „Renkuosi 0“

1k (Klasikinio ugdymo) klasės mokiniai, įgyvendindami projektą „Tai prasideda nuo tavęs ir manęs“, nutarė sudalyvauti Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro organizuotoje ekologinėje edukacijoje „Renkuosi 0“. Jos metu mokiniai buvo skatinami sąmoningai priimti sprendimus, mokomi, kaip kiekvienas gali prisidėti prie švaresnio ir ekologiškesnio rytojaus tausojant gamtą, raginami vartoti taupant. Ypač įdomi veikla buvo marškinėlių prikėlimas antram gyvenimui juos dažant batikos technologija. Visi labai džiaugėsi savo veiklos rezultatais. Dėkojame mokytojai Nelitai Gedminenei.

Knygų savaitė. Susitikimas su vaikų rašytoju Tomu Dirgėla

Vasario 25 dienos vakarą Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka pakvietė 1 Klasikinio ugdymo klasės mokinius į susitikimą su vienu iš mylimiausių pajūrio krašto vaikų rašytoju Tomu Dirgėla. Pirmokai dar nebuvo skaitę šio autoriaus knygelių, o jų nemažai – net 20! Susitikimo metu rašytojas pristatė savo spalvingas ir patrauklias knygas, paskaitė ištrauką, papasakojo įdomybių apie vaikų rašytojo darbą, atsakė į pačius keisčiausius klausimus. Susitikimas ne tik neprailgo, bet paliko be galo daug įspūdžių bei įkvėpė mažuosius skaityti knygeles.

Kūrybinės dirbtuvės

2 klasikinio ugdymo klasės mokiniams neliek laiko nuobodžiauti net ir karantino metu. Neformaliojo švietimo užsiėmimuose „KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS“ mažieji kūrėjai gamino ledo paveikslus: spalvino vandenį, į jį dėjo įvairias smulkmenėles, na ir, žinoma, vėliau viską užšaldė. Procesas tikrai neprailgo, o rezultatas visus maloniai nustebino. Nemažiau išmonės pareikalavo bei džiaugsmingų akimirkų dvanojo žaisliukų iš kojinės gamyba. Pasirodo vieninišą, niekam nebereikalingą kojinę galima paversti mielu ir jaukiu žaisliuku, užtenka ją pripildyti įvairiomis kruopomis ar įdėti vatos bei nupiešti šypseną… Dėkojame mokytojai A. Plesevičienei.

Užgavėnių išdaigos

Vasario 9 d. 2 klasikinio ugdymo klasės mokiniai dalyvavo Klaipėdos miesto Etnokultūros centro nuotoliniame edukaciniame užsiėmime “ Užgavėnių išdaigos“, kurio metu ne tik susipažino su užgavėnių papročiais ir tradicijomis (patiekalais, kaukėmis, dainomis), bet ir iš buitinių priemonių pasigamino triukšmo instumentą, dainavo dainas, varė žiemą iš kiemo. Na, o kitą dailės ir technologijų pamoką, įgiję žinių apie užgavėnių kaukes, patys jas gamino. Smagu pažinti savo krašto papročius ir tradicijas!
Dėkojame mokytojai A. Plesevičienei.

Užgavėnių kaukių dirbtuvės

Džiaugiamės, kad 1k klasėje planingai ir nuosekliai vyksta Klasikinio ugdymo programos įgyvendinimas. Šįkart pirmokai „iškeliavo“ į nuotolinę edukaciją Klaipėdos etnokultūros centre „Užgavėnių kaukių dirbtuvės“. Edukacijos vadovė Ingrida Žmijauskienė supažindino mokinius su vienos linksmiausių žiemos švenčių prasme ir tradicijomis. Papasakojo, ką reiškia kaukės ir persirenginėjimai į įvairius personažus, kodėl per šią šventę deginame Morę ir kuo ypatingos Lašininio ir Kanapinio kovos. Edukacijos pabaigoje iš buitinių priemonių mokiniai pasigamino triukšmo instrumentą, mokėsi tradicinių Užgavėnių dainelių bei sukūrė tokį žiemos išvarymo šventės šurmulį, kad žiema jau suskubo bėgti iš mūsų kiemo… Dėkojame mokytojai N. Gedminienei.

Atpažink smurtą ir paprašyk pagalbos

Kas yra smurtas, kokios jo rūšys, kaip atpažinti smurtą artimoje aplinkoje, o kaip elgtis patyrus smurtą ir į ką pirmiausiai kreiptis? Apie visa tai pasikalbėti su pirmokais į klasės valandėlę „užsuko“ mokyklos psichologė Gintarė Vaitiekutė. 1 k klasės mokiniai samprotavo, kas, jų nuomone, yra smurtas, dalinosi patirtimi, kaip derėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Diskutavo, kam pirmiausiai reikėtų papasakoti apie patirtą ar pastebėtą smurtą. Nors diskusijos dalyviai dar maži, bet suprato svarbiausią dalyką – „Niekas neturi teisės manęs skriausti!“. Už iniciatyvas dėkojame psichologei G. Vaitiekutei ir mokytojai N. Gedminienei.

Ar dievai turi paskyras?

Prabėgo trečioji integruotų pamokų savaitė 5k klasėje. Turime kuo nustebinti. Mokiniai susipažinę su 12 Olimpo dievų anglų kalba, kūrė vieno iš graikų dievų fakebook (ang. fake – netikras) paskyrą platformoje classtools.net. Šitas įrankis naudojamas tik mokymo(si) tikslams ir niekaip nėra susijęs su socialiniais tinklais. Fakebook platformą papildė 5k klasės mokinių išradingai sukurtos Dzeuzo, Afroditės, Dionizo, Apolo, Hermio, Poseidono ir kitų graikų dievų paskyros. Dėkojame anglų kalbos mokytojai Ingai Jaunienei už šiuolaikinį požiūrį į ugdymą.

Meninės raiškos projektas „skaitau, ieškau, kuriu!“

Devyniolika 1k klasės mokinių šiais mokslo metais nuo spalio iki sausio mėnesio pabaigos dalyvavo Respublikiniame vaikų žodinės ir meninės raiškos projekte „SKAITAU, IEŠKAU, KURIU!“. Mokiniai kūrė istorijas pagal A. Jurašiaus knygą „Akmenukų pasakos“. Projekto tikslas – tobulinti vaikų kalbinę ir meninę raišką. Vaikai, pasivaikščiojimų su tėveliais metu, ieškojo gražių, ką nors primenančių akmenukų. Labiausiai patikęs akmenukas buvo nufotografuojamas, jam sugalvojamas vardas, sukuriama ir užrašoma akmenuko istorija bei išpildoma akmenuko istorijos iliustracija. Projekto organizatoriai – Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centras istorijas sukėlė į virtualią knygą, kuria pasidalino su projekto dalyviais. Džiaugiamės 1k klasės mokinių bei jų tėvelių aktyviu įsitraukimu į projekto veiklas ir dėkojame mokytojai N. Gedminienei už iniciatyvą.

Įdomioji pamoka

Sausio 28 d. 1k klasės mokiniai džiugiai laukė, nes žinojo, kad Įdomiosios pamokos metu bus kalbama apie „Bibliotekos paslaptis“. Pamoką įdomiai vedė lietuvių k. mokytoja Vaida Jokšienė. Pirmokėlius pasitiko linksmas veikėjas Zuikius, kuris papasakojo, ką vaikai veiks ir sužinos pamokoje. Vaikai susidomėję klausėsi apie seniausią biblioteką Lietuvoje, apie tai, kaip senovėje mokiniai taupydavo sąsiuvinius, apie didžiausią knygą, ilgiausią sakinį ir kitų įdomių paslapčių. Kadangi 1 klasėje mokiniai įgyvendina projektą apie Klaipėdą, tad gavo užduotį sukurti Klaipėdos krašto knygos viršelį. Dėkojame mokytojai V. Jokšienei už Įdomiąją pamoką ir mokytojai N. Gedminienei už iniciatyvas.

Jaunieji projektuotojai

6k klasės mokiniai technologijų pamokų metu susipažino su viduramžių riterių ordinų atributika ir ženklais. Pasitelkdami nemokamą 3D modeliavimo programą „TinkerCAD“ projektavo riterių ordino medalius šiuolaikinėmis darbo priemonėmis. Ši programa skirta projektuoti norimus įvairaus dydžio objektus ir leidžia juos modifikuoti bet kuriame projektavimo žingsnyje. Pamokos tikslas – suprojektuoti nedidelį riterių ordino ženklą, susipažinti su paprasčiausiais 3D projektavimo įrankiais, įtvirtinti „TinkerCAD“ pradmenis. Ačiū technologijų mokytojui ekspertui Aleksandrui Ronkui už įdomias pamokas.

Pažinkime laikrodį

Įgyvendinant Klasikinio ugdymo elementus I K klasės mokiniai sausio mėnesio paskutiniąją savaitę dalyvavo nuotolinėje edukacinėje ekskursijoje Klaipėdos Laikrodžių muziejuje „Pažinkime laikrodį“. Klausydami virtualaus gido, mokniai keliavo iš kambario į kambarį ir susipažino su vandens, ugnies, smėlio, mechaniniais, kvarciniais laikrodžiais, jų atsiradimo istorijomis ir kitais įdomiais faktais. Sužinojo, kad atominis laikrodis pats tiksliausias pasaulyje, o vandens laikrodis buvo nepatogus, nes užšaldavo… Po ekskursijos mokiniai piešė labiausiai patikusį ar įsiminusį laikrodį. Dėkojame mokytojai Nelitai Gedminienei už iniciatyvas.

Mokonomika

Sausio 21 dieną I-os Klasikinio ugdymo klasės mokiniai kartu su savo tėveliais dalyvavo „Swedbank“ iniciatyva surengtoje didžiausioje nuotolinėje pamokoje „Mokonomika“. Vaikams pamoka labai patiko – darbavosi išsijuosę: lankstė piniginę – kirigamis, kūrė ateities pinigus, planavo ir braižė svajonių žemėlapį. Tris valandas trukęs užsiėmimas prabėgo labai greitai. Dėkojame mokytojai N. Gedminienei už iniciatyvą organizuojant „Pamokas kitaip“ .

Apie Viduramžius kitaip

Integruotos Klasikinio ugdymo elementų savaitės įsibėgėja. 6k klasės mokiniai turėjo galimybę susipažinti su viduramžių epocha per visų dalykų pamokas. Kiek įdomybių pateikė istorijos mokytoja Birutė Vareikienė – tokių faktų, vargu, ar kur išgirsite. Matematikos mokytoja Ilona Černiavskaja apie matematikos raidą viduramžiais pasakojo taip, kad net užsimiršome, jog esame 21 a. mokiniai. Šitiek įdomios istorijos dar nebuvome girdėję… Lietuvių kalbos mokytoja Vaida Jokšienė ir anglų kalbos mokytoja Inga Jaunienė sugalvojo piešti – ne, ne dažais. Mokiniai kūrė paveikslus iš žodžių – lietuviškų, angliškų. Pirmą kartą išbandyta skaitmeninė programa Word Art mokinius sužavėjo ir jie su malonumu įsitraukė į kūrybinį procesą. O kiek dar visokių įdomybių per kitas pamokas galėjome patirti…
Įdomiosios pamokos tęsiasi.
Iki kitos integruotos savaitės.
Dėkojame mokytojams, pasidalinusiems mokinių darbais.

Pasaulis šeštoko akimis

Klaipėdos „Versmės“ progimnazijoje mokosi ypatingi šeštokai. 6k klasė – ne tik saugiausios klasės titulo laimėtojai, bet ir be galo kūrybiški jauni žmonės. Lietuvių literatūros pamokos – ne pats žaviausias užsiėmimas trylikamečiams, bet jie sugeba nustebinti savo įžvalgomis trumpučiuose filmukuose „Pasaulio sukūrimas šeštoko akimis“. Lietuviai savojo pasaulio sukūrimo epo, deja, neturi. Tad sukurti savąją versiją teko 6k. 
Dėkojame lietuvių kalbos mokytojai Vaidai Jokšienei.
Smagaus žiūrėjimo.

Saugiausia klasė Lietuvoje – 6k!

Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos 6k klasės mokiniai dalyvavo Valstybinės darbo inspekcijos organizuotoje viktorinoje, kur varžėsi su visos Lietuvos šeštokais, ir iškovojo garbingą ,,Saugiausios klasės 2020″ titulą. Smagu, kai nuosekliu darbu pavyksta pasiekti puikių rezultatų. Dabar vaikai saugiai galės tvarkytis savo namuose ir net mamą ar tėtį perspėti apie gresiančius pavojus.
Dėkojame 6k klasės auklėtojai Vaidai Jokšienei, kuri rūpinasi savo mokinių saugumu.
Plačiau apie renginį kviečiame paskaityti: spausti čia…>>>

Suteik sveikam kūnui sveiką sielą

Nuotolinis mokymosi procesas gali būti įdomus! Trijų dalykų – geografijos, fizinio ugdymo ir lietuvių kalbos – integruota pamoka-projektas ,,Suteik sveikam kūnui sveiką sielą“ išjudino 6k klasės mokinius tikra šio žodžio prasme. Mokiniai turėjo sukurti maršrutą, išmokti dirbti su išmaniosiomis programėlėmis, užkoduoti informaciją QR koduose, patys įveikti šį maršrutą bei parašyti atsiliepimus straipsnyje. Vaikai entuziastingai kūrė, rinko informaciją, vaikščiojo, fiksavo fizinius parametrus bei rašė straipsnius. Ši pamoka – puikus pavyzdys, kad ir nuotolinis mokymasis gali būti įtraukiantis, įdomus, visapusiškai naudingas.
Ačiū geografijos mokytojai D. Umantaitei-Vaivadienei, lietuvių kalbos mokytojai Vaidai Jokšienei ir fizinio ugdymo mokytojai I. Malakauskienei.

Karštoji kėdė

6k klasės mokinė Anetė Simonavičiūtė kartu su „Aukuro“ gimnazijos moksleiviais ant karštosios kėdės sodino rašytoją Dainą Opolskaitę. Jaunas amžius tikrai ne kliūtis rimtiems klausimams. Gerai žinoma jaunimo tarpe knygų autorė atskleidė paslaptis, kokiu būdu gimsta jos kūrinių personažai. Vieni jų taip ir lieka šešėlyje, kiti lyg realūs kūnai atsistoja greta. Rašytoja prisipažino, kad rašymas – gyvenimo būdas. Nėra jis lengvas, bet visada malonu, kai netikėtai, užsukusi į paštą išsiųsti laiško, sulauki komplimento. Klausimų lavina ir net nepajunti, kaip prabunda noras atrasti kūrėjos vaizduotės pasaulį jos knygose. Skaitykime. Dėkojame lietuvių kalbos mokytojai Vaidai Jokšienei.

Sportas padeda

6k klasės mokiniai dalyvavo „Svajonių komandos“ renginyje „Sportas kaip priemonė susitvarkyti su pandemijos iššūkiais“. Renginio organizatoriai Klaipėdos „Versmės“ ir Maksimo Gorkio progimnazijų aštuntokai. Jaunieji lyderiai dalijosi patirtimi, kaip panaudojant elementariausias buities priemones atlikti visas raumenų grupes aktyvinančius pratimus pertraukų tarp pamokų metu. Čiumpi nuo stalo du popieriaus lapus ir jau bėgi maratoną. Juokaujame, užteks ir kelių metrų. Bet tai bus puiki mankšta. O ir mokytis bus lengviau. Dėkojame klasės auklėtojai Vaida Jokšienei už organizavimą.

Išmintingas apsipirkimas

5k klasės mokiniai praėjusią savaitę buvo pakviesti į neeilinę klasės valandėlę. ,,Swedbank“ atstovė pasakojo, kas įtakoja mūsų pasirinkimą pirkti, kaip atsilaikyti prieš spontaniškus pirkinius, kaip planuoti apsipirkimus, kaip taupyti. Darbuotoja pasidžiaugė, kad mokiniai daug žino, aktyvus, drąsūs, brandūs klausimais. Pasirodo, mes esame pirmoji Klaipėdos mokykla, užsiregistravusi šiai edukacijai. Ačiū klasės auklėtojai Vilmai Mažeikienei už finansinio raštingumo ugdymą.

Klaipėdos krašto olimpiečiai

I-je klasikinio ugdymo klasėje (1k) vyko įdomioji fizinio ugdymo pamoka „Klaipėdos krašto olimpiečiai“, kurios tikslas – per aktyviasias veiklas supažindinti vaikus su Klaipėdos krašto sportininkais, dalyvavusiais Olimpinėse žaidynėse. Pamokoje mokiniai turėjo gerokai paplušėti, kad įveiktų fizines kliūtis ir, radę užduočių atsakymus, susipažintų su mūsų gimtąjį miestą garsinančiais sportinikais. Smagu vaikams buvo ne tik dalyvauti veikloje, rungtis tarpusavyje, rasti atsakymus, bet ir sužinoti, kad tarp olimpiečių būta ir buvusių mūsų mokyklą mokinių. Džiugios emocijos, kūrybiškos, mąstyti skatinančios užduotys bei aktyvi veikla – lygu pasiektas tikslas ir puikus rezultatas! Dėkojame fizinio ugdymo mokytojai ekspertei I. Malakauskienei bei pradinio ugdymo mokytojai metodininkei N. Gedminienei.

Svečiuose rašytoja Nijolė Kepenienė

        Lapkričio 25d. susitikti su mažaisiais 1k klasės skaitytojais atvyko poetė, rašytoja Nijolė Kepenienė. Laikydamiesi visų saugumo reikalavimų aktų salėje  mokiniai susidomėję klausėsi poetės skaitomų eilėraštukų, atliko kūrybines užduotis, uždavinėjo klausimus.  Klasikinės klasės metų projektas – „Klaipėda – mano namai“. Tad įgyvendinant šį projektą, pradedama pažintis su Klaipėdos įžymiais žmonėmis.
        Už aktyvų dalyvavimą diskusijoje, smalsumą, už meilę knygai visi mokiniai buvo apdovanoti autorės knygutėmis. „Tegul šios dovanos artėjančių Kalėdų proga jums, mažieji skaitytojai, padeda greičiau sulaukti švenčių.“ Skaitykite…Įkvėpkite tylą, kad ji prabiltų….

 

Apie saugumą darbe

Valstybinė darbo inspekcija antrus metus organizuoja projektą, skirtą supažindinti 5–6 klasių moksleivius su saugiu darbu. Lapkričio 17 d. klasikinio ugdymo klasė (6k) dalyvavo nuotolinėje pamokoje, kurią vedė darbo inspektorius Saulius Surblys. Pamokos metu moksleiviai buvo supažindinti su dažniausiai kylančiais pavojais darbe, namų, mokymosi aplinkoje ir būdais, kaip jų išvengti. Gruodžio 1d. laukia interaktyvi viktorina, kurioje savo jėgas išbandę sieksime „Saugiausios klasės 2020″ titulo. Sėkmės! Dėkojame 6k klasės auklėtojai už pamokas kitaip.

Ženkliukai ,,Pykčiui NE“ jau Lietuvos nacionaliniame muziejuje

Dar pavasarį mus privertęs sustoti karantinas leido nuodugniau patyrinėti savo emocijas. Nors žinute apie klasikinio ugdymo klasės sukurtus ženkliukus „Pykčiui NE“ jau dalijomės, tačiau norime pranešti, kad ženkliukas puikuosis ir Lietuvos nacionalinio muziejaus parodoje. Muziejus siekia surinkti kuo daugiau eksponatų, atspindinčių pakitusias gyvenimo sąlygas karantino metu. Dėkojame 6k klasės auklėtojai Vaidai Jokšienei už mokyklos vardo garsinimą ir kūrybines idėjas.

Olimpinių žaidynių savaitė

Štai pralėkė Klasikinio ugdymo savaitė 5k klasėje. Šiems mokiniams tai pirmoji integruotų pamokų savaitė. Olimpinių žaidynių tema buvo kalbama, diskutuojama, rašoma, kuriama visose pamokose. Ačiū mokytojams už kūrybines įžvalgas, įdomiąsias pamokas. Puikūs mokinių atsiliepimai – geriausias profesionalios komandos darbo įvertinimas. Lauksime kitos Klasikinio ugdymo savaitės.

Kūrybinės dūzgės

Neformalus ugdymas pradinėse Klasikinio ugdymo klasėse yra labai reikšmingas ir svarbus komponentas. Būreliuose netradicine, vaikams prieinama forma yra lavinamas mokinių loginis ir kritinis mąstymas, gebėjimas apibendrinti, analizuoti ir susieti veiklą su kasdienine patirtimi, formuojami ir lavinami mokinių prigimtiniai kūrybiniai gebėjimai. 1k klasės mokiniai labai pamėgo „Galvočių“ būrelį, kuriames suka galveles įveikdami matematinius galvosūkius, tangramas, labirintus, sudoko…. O į „Kūrybines dūzges“ renkasi ne tik mergaitės, mėgstančios rankdarbius, bet ir berniukai, kuriems patinka kurti, konstruoti, modeliuoti. Visi randa sau tinkamą ir įdmią veiklą, noriai kuria, fantazuoja, įgyvendina savo svajones.

Įdomiosios pamokos

I-oje klasikinio ugdymo klasėje (1k) rugsėjo mėnesį svečiavosi mokinės Augustės Magziakaitės mama Airida. Ji mokiniams pristatė dantų techniko profesiją bei pravedė įdomiąją pamokėlę „Dantukų abėcėlė“. Pamokoje svečias paaiškino, kodėl svarbu tinkamai rūpintis savo dantukais, mokė, kaip reikia juos taisyklingai valyti ir prižiūrėti. Visi vaikai ne tik puikiai išmoko atpažinti ir įvardinti dantukų „draugus“ ir „nedraugus“, bet ir pasivaišino ekologiškomis morkytėmis. Dėkojame mokytojai Nelitai Gedminienei ir dantų technikei A. Magziakienei už įdomią, nuotaikingą ir turiningą edukaciją.

Spalio mėnesį I-oje klasikinio ugdymo klasėje vyko net du užsiėmimai iš ciklo „Įdomiosios pamokos“. Spalio 9 dieną, mokykloje svečiavosi Robotikos studijos atstovai, kurie per pasaulio pažinimo pamoką, pavadintą „Kosmosas ir robotika“, mokiniams padėjo įsijausti į jaunųjų išradėjų roles, mokė juos konstruoti ir programuoti robotus, atlikti bandymus, tyrinėti kosmoso paviršių. Dalyvavę šioje kultūrinėje-edukacinėje programoje ir įveikę užduotis mokiniai ne tik jautėsi „pasimatavę“ inžinieriaus profesiją, bet ir gavo programos dalyvio pažymėjimus.
Spalio 22 d. mokytojos ir projekto „Pradėk nuo savęs“ sumanytojos Nelita Gedminienė bei Jolanta Rupeikienė I-os klasikinio ugdymo klasės mokiniams ir dideliam būriui kitų pradinių klasių mokinių organizavo įdomiąją pamoką aplinkosaugos ir ekologijos tema „Padėkime gamtai – pradėkime nuo savęs“. Šioje pamokoje svečiavosi ir 1k klasės mokinio Jono Beno Butkaus mama Daiva. Ji ne tik papasakojo apie tai, kaip svarbu būti atsakingu vartotoju, gerbti ir saugoti gamtą, bet ir davė daug praktiškų patarimų, kaip būti draugiškam aplinkai, mokė mokinius rūšiuoti šiukšles. Dėkojame edukaciją organizavusioms mokytojoms Nelitai ir Jolantai bei poniai Daivai Butkienei.

Integruotų veiklų savaitė

Šių metų spalio paskutiniąją savaitę antrojoje klasikinio ugdymo (2 K) klasėje vyko integruotų veiklų savaitė „Dievai lietuviškais vardais“. Dalykų pamokos vyko neįprastai – visas apjungė viena tema, skirta senovės lietuvių dievams. Mokiniai susipažino su senovės lietuvių tikėjimu, garbintomis dievybėmis, sužinojo pagoniškų dievų vardus bei jų globojamus reiškinius ir stichijas. Mokiniai ne tik diskutavo apie tradicines šventes ir apeigas, organizuotas dievų garbei, bet ir piešė dievų atvaizdus ant plastiko, bandė „prisijaukinti“ savo rankomis padarytus aitvarus, šoko ritualinius šokius bei giedojo senovines, dievus šlovinančias, giesmes. Savaitės veiklas vainikavo begales teigiamų emocijų sukėlęs bei per visą savaitę sukauptas žinias patikrinęs protmūšis „Vėlinės VS Helovynas“. Dėkojame 2 K klasėje dirbantiems mokytojams.

Ekskursija po Žemaitiją

Spalio 24 d. 5k klasės mokiniai kartu su tėvais, auklėtoja vyko į edukacinę kelionę po Žemaitijos kraštą. Aplankė Šatrijos kalną, Biržuvėnų dvarą, pabuvojo Motociklų muziejuje. Pasivaikščiojimas su gidu po Telšių miestelį paliko neišdildomų įspūdžių. Ačiū klasės auklėtojai Vilmai Mažeikienei ir tėveliams už suorganizuotą išvyką.

Svečiuose Šaulių sąjunga

Spalio 19 d. mokykloje lankėsi Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos bei Lietuvos Šaulių sąjungos atstovai. 6 k klasės mokiniams teko dalyvauti jų parengtame protmūšyje. Šarados, muzikiniai klausimai, žodžių „Alias“ tik dalis užduočių, kurias teko įveikti. Mokiniai susipažino ir su tokiomis sąvokomis kaip apkasai, pilotė, katiliukas… Buvo įdomu ir naudinga. Ačiū klasės auklėtojai V. Jokšienei už jaunosios kartos pilietinį ugdymą.

 

Bitės lobis

Spalio 16 d., antroji klasikinio ugdymo klasė (2 k) vyko į edukacinį užsiėmimą po Klaipėdos senamiestį „Bitės lobis“ . Mokiniai susipažino su Klaipėdos miesto istorija ir senamiestyje esančiais turistiniais objektais. Vaikai gavo specialius žemėlapius, ir pagal jį lankydami žymias vietas bei įmindami mįsles ieškojo paslėpto Bitės lobio. Nuoširdžiai dėkojame mokytojai A. Plesevičienei ir gidei A. Špakauskei už puikiai organizuotą edukaciją, surastą lobį ir šauniai praleistą laiką. 

Gyvenimo pamokos

        Kardeliais nešini mokinukai skubėjo švęsti naujų mokslo metų pradžios. O šiandien jau galima džiaugtis ir net stebėtis, kaip per tokį trumpą laiką tiek daug pavyko nuveikti.
        Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos klasikinio ugdymo programos dalyviai – šaunūs šeštokai – spėjo kvadrato varžybose susirungti su pačiu Vidu Bareikiu bei išbandyti jėgas Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos surengtose estafetėse.
        Stebėtis tikrai nėra ko, juk klasikinio ugdymo samprata paremtas ugdymas mokomąją medžiagą pateikia ir nagrinėja iš įvairių perspektyvų. Antikos civilizacijos tyrinėjimai pastūmėjo domėtis ne tik mąstymo, bet ir veiksmo, t.y. žaidynių, karybos tradicijomis. Tad dalyvaudami „Lietuvos mokyklų žaidynėse“ šeštokai turėjo galimybę sporto pagalba ugdyti save, išmokti siekti užsibrėžtų tikslų, įgauti naujų įgūdžių. Deja, dėl visiems gerai žinomų priežasčių, varžytis su bendraamžiai nepavyko, tačiau moksleiviai priėmė Vido Bareikio iššūkį. Po atkaklios, daug fizinių jėgų ir ištvermės pareikalavusios kovos laimėjo draugystė ir pagarba vienas kitam. Ačiū Lietuvos radijo ir televizijos komandai, kuri įamžino žaidynių akimirkas.
        Perprasti karybos tradicijas daug lengviau, kai praktiškai gali išbandyti save sviesdamas granatą, šliauždamas po kliūtimis, nešdamas „sužeistą“ draugą. Kiek šiandieninė karyba yra nutolusi nuo Homero „Odisėjoje“ ar „Iliadoje“ aprašytų kovos scenų? Koks požiūris į moterį kovos lauke? Būtent „Atominėmis bombomis“ pasivadinusi merginų komanda ir tapo nugalėtojomis. Pasikalbėti tikrai buvo apie ką. Aptarimo metu būta ir ašarų. Tikrai ne dėl pralaimėjimo kartėlio, bet dėl išmoktų pamokų – juk laimi tas, kuris ištiesia pagalbos ranką silpnesniam, išgirsta savo komandos draugą. Ne veltui sakoma, vienas lauke – ne karys.
        Vakar – jau istorija, rytojus – paslaptis, ši diena – tai dovana. Tegu tai, ką kuriame šiandien būna tvaru ir ilgaamžiška.

Varžytuvės

Kviečiame paskaityti progimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Vaidos Jokšienės straipsnį apie nuotolinį mokymą, klasikinio ugdymo klasės pažintis su įdomiais žmonėmis. Skaityti čia…>>>

Mūsų pasakos ,,Vakarų eksprese“

Dar spalio mėnesį 5a mokiniai pasinėrė į Olimpinių žaidynių istorijos tyrinėjimą. Priesaika tapo ir jų kurtų pasakų pagrindine tema. Nors lengva nebuvo, bet rezultatas džiugina. Keletu darbų pasidalinome ir su platesne  dienraščio “Vakarų ekspresas” auditorija. Kviečiame paskaityti ir jus.

Už gražias iniciatyvas dėkojame lietuvių kalbos mokytojai Vaidai Jokšienei
Pasakos: 
Priesaikos galia skaityti čia…>>>
Apsisprendimas skaityti čia…>>>
Kaltės jausmas skaityti čia…>>>

Ir vėl knyga! Dar viena knyga!!! Šitos tai jau tikrai neskaitysiu… Gal vėliau…

Tenka pripažinti, kad tai tampa kasdienybe. Nepadeda čia net paaiškinimai, kad skaityti yra vertinga, skaitymas skatina mąstymą, praturtinamas žodynas, skaitymas suteikia pasitikėjimo savimi, gerina miego kokybę, rašymo įgūdžius, įveikia nuobodulį. Jaunoji kartą gyva televizoriaus, kompiuterio ar išmanaus telefono ekrane blyksinčiais vaizdiniais, tad mokytojui belieka į pagalbą pasitelkti burtus.
Klaipėdos ,,Versmės” progimnazijos 5a klasės mokiniai, paliesti skaitymo magijos, pabandė knygą prikelti dėžėje. Kokias Gendručio Morkūno knygos „Vasara su Katšuniu“ mintis, veikėjus, jų patirtus įspūdžius, išgyventas akimirkas, veiksmo vietos, laiko aprašymus pavyko mokiniams paslėpti mažose ir didesnėse dėžutėse, galima išvysti mokykloje surengtoje parodoje. Darbui buvo pasitelktos įvairios priemonės: dažai, plunksnos, balionėliai, spalvoti pieštukai, net paaukotas vonios kilimėlis. Kiek spalvų, spragsinčios lyg netikėtai sprogusių balionėlių nuotaikos, paslapčių telpa šiose mįslingose dėžutėse. Norisi tikėti, kad tai, ką kiekvienas parodos lankytojas atras, išvys, patirs besižvalgydami, paskatins Juos žingsniuoti į biblioteką, susirasti G. Morkūno knygą „Vasara su Katšuniu“ ir pasinerti į smagių nuotykių pasaulį. O tuomet žingsnelis po žingsnelio įsižiebs mažytė noro skaityti kibirkštėlė. Tegu magija sklando ore…

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vaida Jokšienė

Kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę, mūsų svetainėje naudojami slapukai. Sužinoti daugiau

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close