Klasikinis ugdymas

Kaip sumodeliuoti švytuoklinį laikrodį?

Jau ne naujiena ugdyme, kada mokytojas ruošdamasis pamokai pasikvečia kolegą iš savo mokyklos, veda integruotas pamokas ir pan. Naujiena, kada mūsų mokyklos mokytojai ieško bendraminčių kitose Lietuvos mokyklose. 7k klasėje antroji integruoto klasikinio ugdymo savaitė prasidėjo su trenksmu. Geografijos mokytoja ekspertė Dalia Umantaitė – Vaivadienė kartu su Utenos A. Šapokos gimnazijos fizikos mokytoju ekspertu Stasiu Kirdeikiu paruošė pamoką apie švytuoklinius laikrodžius. Šis prietaisas buvo išrastas Apšvietos epochoje. Kaip sumodeliuoti tokį prietaisą šiandien? Reikia turėti geografijos ir fizikos žinių. Ačiū abiems mokytojams už neeilines pamokas.

Integruota savaitė „Atvažiuoja šventa Kalėda“

Gruodžio 17-23 dienomis 2 k klasėje vyko integruota veiklų savaitė „Atvažiuoja šventa Kalėda“.  Per darbelių pamokas gaminome tvarius žaisliukus ir papuošėme mokyklos eglę. Technologijų mokytoja Judita vedė įdomiąją pamoką „ Atrastas lobis“, kurios metu mokiniai sužinojo kokių būna lobių, kokie ir kur buvo atrasti didžiausi. Mokytoja parodė savo atrastą lobį – senovinį lygintuvą ir pasagą. Vėliau mokiniai iš sūrios tešlos kūrė monetas. Viena diena buvo skirta Kalėdinei magijai, kurios metu mokiniai rodė burtus ir eksperimentus. Edukacijos Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje mokiniai sužinojo, kaip buvo švenčiamos Kūčios ir Kalėdos mūsų krašte ir kuo jos skyrėsi nuo likusios Lietuvos dalies. Mokiniai išsiraižė iš linoleumo šventines atvirutes ir patys jas atsispausdino. Apsilankėme ir pačiame muziejuje, kuris yra atsinaujinęs, apžiūrėjome eksponatus. Pasivaikščiojome po senamiestį, Teatro aikštę, pamatėme mažąją Klaipėdos eglutę. Įgytas bei asmeninės patirties žinias mokiniai parodė šventiniame protmūšyje „Atvažiuoja šventa Kalėda“. Susirungė 4 komandos – „Nykštukų“, „Rudolfų“, „Sniegiukų“ ir “Besmegenių“. Mokiniai ne tik parodė savo žinias, bet ir sugebėjimą naudotis informacinėmis technologijomis. Paskutiniąją netradicinę dieną 2 k k kasės mokiniai savo sugebėjimus rodė „Šventiniame talentų šou“. Skambėjo dainos ir eilėraščiai, gitaros ir būgnų garsai, lėlių teatro vaidinimai, šokiai ir gimnastikos vitražai. Už iniciatyvas dėkojame mokytojai Nelitai Gedminienei.  

1k integruotos veiklos

Visą gruodžio mėnesį 1k klasėje karaliavo Šv. Kalėdų nuotaika. Per dailės ir technologijų pamokas vaikai iš modelino gamino žaisliukus klasės Kalėdų eglutei. Gruodžio 8 d. svečiavosi Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Šventinio užsiėmimo metu sužinojo, kaip šv. Kalėdas šventė bei Naujuosius metus sutikdavo klaipėdiškiai. Praktinėje veiklos dalyje pirmokai savo kūrybos kalėdinius atvirukus atsispausdino grafikos spaudos staklėmis (linoraižinio technika). Gruodžio 10 d. rytmetį muzikos mokytoja Romalda Dzikiene kartu su vaikais pradėjo Adventinėmis giesmėmis. Istorijos mokytoja Margarita Endriuškaitė vedė įdomiąją pamoką „Pažink senąją Klaipėdą“. „Kalėdos svečiuojasi Klaipėdos krašte“ – tai paskutinės gruodžio savaitės integruotų veiklų tema. Integruotos pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos, matematikos pamokos suteikė žinių apie Klaipėdos krašto kalendorinių švenčių – Kūčių ir Kalėdų papročius, skatino mokinių kūrybiškumą, bendradarbiavimą. Dėkojame mokyotjai Jolantai Rupeikienei už iniciatyvas.

Gruodžio veiklos

Gruodis buvo gana veiklus 3k klasei. Gruodžio 1 d. mokiniai vyko į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, kur susipažino su advento papročiais ir tradicijomis. Gruodžio 10 d. dalyvavo edukaciniame užsiėmime “Kalėdos kitaip”, kur atliko įvairias užduotis, sužinojo apie Kalėdų papročius ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, bei patys gamino dirbtinį sniegą. Įdomiąją pamoką „Pasaulio medis. Liejinyje atgimę baltiški simboliai: dangus, žemė“ gruodžio 13 d. pravedė lietuvių kalbos mokytoja V. Jokšienė. Gruodžio 14 d. vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime “Kosmosas ir robotika”. Smagu buvo patiems sukonstruoti robotuką. Gruodžio 21 d. vyko į Žvejų rūmus, į spektaklį “Senelės pasaka”(ačiū tėveliams už iniciatyvą). Įdomu buvo pažiūrėti, kaip galima suvaidinti eilėraštį. Gruodžio 20-23 d. vyko integruotos veiklos savaitė “Ilgiausia naktis, trumpiausia diena” apie advento, Kūčių ir Kalėdų papročius bei burtus. Vaikai kūrė Kūčių valgiaraštį, dalyvavo protų mūšyje bei pasitikrino žinias žaidime “Galvok”. Per dailės ir technologijų pamokas iš gipso pasigamino eglutes bei jas dekoravo. O per “Kūrybines dirbtuves” iš sūrios tešlos gamino eglutei žaisliukus. Druodis trečiokams tikrai neprailgo belaukiant šv. Kalėdų ir atostogų. Dėkojame mokytojai Aurelijai Plesevičienei.

Kūrybinio mąstymo laboratorija

6k klasė besibaigiant metams skubėjo sudalyvavo eksperimentinėje kūrybinio mąstymo laboratorijoje. Pamokoje sutiko du mokytojus, geriausią visų laikų mokytoją –

KLAIDĄ ir niekuomet nepavargstantį mokytoją – ŽAIDIMĄ! Mokiniai dalyvavo inovatyviame, matematinius gebėjimus,
kūrybinio mąstymo įpročius (vaizduotę, smalsumą, atkaklumą, nuoseklią praktiką, ir bendradarbiavimą) aktyvuojančiame  užsiėmime.
Dėkojame fizinio ugdymo mokytojai I. Malakauskienei ir etikos mokytojai J. Benetienei už organizavimą.

Senelės pasaka

2021 m. gruodžio 21 dieną 5k ir 6k klasės mokiniai lankėsi Klaipėdos Žvejų kultūros rūmuose muzikiniame A. Giniočio spektaklyje „Senelės pasaka“. „Apšerkšniję mūsų žiemos,/ Balta balta, kur dairais,/ Ilgas pasakas mažiemus…“ – S. Nėries eilėraštis „Senelės pasaka“ daugeliui primena vaikystę ir tikėjimą paprastais stebuklais. Šis spektaklis sukurtas būtent šio eilėraščio pagrindu. Dėkojame mokytojoms Vidai Sebeckytei, Audrai Znaidauskei ir Daliai Umantaitei – Vaivadienei už organizavimą.

Pamoka Pilies muziejuje

2021 m. gruodžio 10 dieną 6k klasės mokiniams pamoka vyko Klaipėdos pilies muziejaus erdvėse neatsitiktinai – šitaip įgyvendinama Klasikinio ugdymo integruotų veiklų savaitė . Čia jie susipažino su viduramžiais gyvenusių žmonių kasdienybe ir pramogomis, išbandė viduramžių žaidimus. Edukaciją organizavo geografijos mokytoja ekspertė Dalia Umantaitė – Vaivadienė, etikos mokytoja Jolita Benetienė ir tikybos mokytoja Antanina Viskintaitė – Butikienė.

5k Sniego  karalijon

Pasilabinę su gruodžio Sniego karaliene teatro aikštėje…brrrrr…., net mintys galvoje stingo, 5k smalsuoliai Klaipėdos dramos teatro sausakimšoje salėje pasinėrė į pasakos „Sniego karalienė” pasaulį. Po spektaklio: ,,Aha,taip lygiai ir knygoje buvo…”, ,,Aš kitaip ledo karalienę įsivaizdavau…čia gražesnė…”, ,,Bet kiek čia darbo!!!!!…”, ,,Kaip įdomiai sugalvojo…”, ,,Kokie gražūs rūbai…”, ,,Tie raguoti smagūs…”, ,,Taip įsijaučiau,kad net užsimiršau…užmigau…” Tai štai kaip… Po poros savaičių jau ruošiasi kito spektaklio magiją patirti… Ačiū auklėtojai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei Vidai Sebeckytei už kultūrinio akiračio plėtrą, kalėdinės nuotaikos kūrimą penktokų gyvenime.

Su istorija per „Sąvokų žemėlapį“

Klasikinio ugdymo integruotos pamokos 7k klasėje – tikras iššūkis mokytojams. Rodos, pasirinkimo tematika plati, bet gebėjimas per savo dalyką pasiekti užsibrėžtų mokymosi tikslų pareikalauja profesionalaus pasiruošimo pamokoms. Mokiniai mokomi analizuoti, ieškoti sąsajų, kritiškai mąstyti, kūrybiškai dirbti – to, ko labiausiai reikia šiandieninėje visuomenėje. Istorijos mokytojos ekspertės Birutės Vareikienės pamokos niekada nestokojo kūrybiškumo, kitokio istorijos vertinimo, analizavimo. Pamokų metu naudojamas „Sąvokų žemėlapio“ metodas, dažnai dar vadinamas kaip ,,Suvokimo žemėlapio“, ,,Žinių žemėlapio“ metodai, – tai konstruktyvaus mokymosi metodas – schema, kurią naudojant vaizdžiai pateikiamas supratimas apie objektus, įvykius, reiškinius arba tam tikrą jų dalį. Sąvokų žemėlapio braižymas skatina gilintis į konkrečią sąvoką, padeda įvertinti savo žinojimą, suvokti, kurioje vietoje jis nutrūksta, aptikti, kokių žinių dar stokojama. Pamokų ciklą vainikavo viktorina, naudojant AhaSlides platformą. Ačiū istorijos mokytojai ekspertei Birutei Vareikienei.

Adventas

Gruodžio 1d., 3k klasės mokiniai dalyvavo Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje edukaciniame užsiėmime apie advento papročius ir tradicijas Mažojoje Lietuvoje. Mokiniai sužinojo, kokius darbus dirbdavo ir kaip ruošdavosi artėjančioms šventėms lietuvininkai. Smagu vaikams buvo patiems iš vilnonių siūlų pasigaminti eglutės žaisliukų. Dėkojame mokytojai Aurelijai Plesevičienei.

Programavimo pagrindai su Microbit

Kiekvienas pradinukas gali programuoti! Tai įrodė mokytojas Aleksandras, supažindinęs 2k klasės mokinius su programa Microbit.  Moksleiviai  vaizdavo norimus simbolius, kūrė vaizdinius,  užrašė jiems tekstą, užprogramavo laiką. Buvo įdomi nauja patirtis, kurią toliau galės taikyti savarankiškai. Džiugina mokinukų kūrybiškumas, žingeidumas, puiki orientacija ir šaunios mokytojų iniciatyvos! Dėkojame mokytojui Aleksandrui Ronkui ir mokytojai Nelitai Gedminienei.

Pažink baltų papuošalus

Paskutiniąją rudens dieną apsilankę Kalvystės muziejuje 2k klasės mokiniai susipažino su kalvio amatu ir darbo įrankiais bei dirbiniais.  Muziejininkas Dionyzas Varkalis papasakojo apie baltiškų papuošalų ornamentiką. Iš žalvario žaliavos pasigamino kuršišką papuošalą – žiedą. Dėkojame mokytojai Nelitai Gedminienei.

Lietuva – Latvija. Kas sieja šias valstybes?

Lapkričio 16 d., 3k kl. vyko įdomioji pamoka „Lietuva – Latvija. Kas sieja šias valstybes?“. Mokinai ieškojo kaimyninių šalių sąsajų, diskutavo apie skirtumus, dalinosi patirtimi ir įspudžiais iš kaimyninės valstybės įdomių lankytinų vietų bei turistinių ojektų. Pamoką vedė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Kuisė. Dėkojame direktoriaus pavaduotojai Linai Kuisei bei mokytojai Aurelijai Plesevičienei už inicityvas.

Lietuva iš paukščio skrydžio

Klasikinės klasės mokiniai labai laukia Įdomiųjų pamokų, nes jas veda mokytojai – dalykininkai. Lapkričio 23 d. 2k klasėje svečiavosi direktoriaus pavaduotoja ugdymui bei geografijos mokytoja Lina Kuisė. Ji vedė įdomiąją pamoką „Lietuva iš paukščio skrydžio“. Mokiniai susipažino su žymiausiais Lietuvos apžvalgos bokštais – regyklomis. Iš paukščio skrydžio galėjo grožėtis Klaipėdos, Europos, pasaulio, planetos vaizdais. Sužinojo kokių įrengimų – palydovai, kosminiai zondai, žiūronai, teleskopai, dronai – pagalba tai galima padaryti. Atlikdami įdomiąją užduotį mokiniai pasitikrino įgytas žinias. Dėkojame direktoriaus pavaduotojai Linai Kuisei ir mokytojai Nelitai Gedminienei už iniciayvas.

Renesansas anglų kalbos pamokose

Norime pasidžiaugti  7k klasėje  integruotos savaitės akimirkomis  anglų kalbos pamokose.  Mokiniai buvo supažindinami su renesanso pokyčių periodu anglų literatūroje, pristatomi pagrindiniai anglų literatūros kūrėjai. Mokiniai turėjo galimybę sužinoti apie V. Šekspyro kūrybą. Įtvirtindami įgytas žinias mokiniai kūrė minčių žemėlapį ir jį pristatė savo klasės draugams. Po darbų pristatymo mokiniai įsivertino savo darbą pamokoje, pasidalino mintimis kaip sekėsi dirbti porose ir ką buvo įdomu sužinoti. Anglų kalbos mokytoja Ernesta Kloviškienė.

Susitikimas su UAB „Ignitis“ atsovu

Kaip išsaugoti senkančius gamtos išteklius? Kas yra Saulės energija? Kaip pagauti vėją ir jį įdarbinti? Kaip prisidėti prie klimato kaitos problemų sprendimo? Šiuos ir kitus klausimus gvildeno 6k klasės mokiniai kartu su Lietuvos didžiausiu elektros ir dujų tiekėjo UAB „Ignitis“ atstovu edukacijoje apie alternatyvius energijos išteklius ir jų naudojimą. Edukaciją organizavo geografijos mokytoja ekspertė Dalia Umantaitė-Vaivadienė.

Edukacinė išvyka į cerkvę

Lapkričio 16 dieną 7k klasės mokiniai, lydimi rusų kalbos mokytojų A.Savickienės ir I.Bodindorfienės, apsilankė Klaipėdos Dievo Motinos globos ir šventojo Mikalojaus cerkvėje. Mokiniai apžiūrėjo cerkvės vidaus tapybą, ikonas, susipažino su bizantiškuoju  architektūros stiliumi. 

Vakarų baltų gyvensena ir tradicijos

Lapkričio 17 d., 3k klasės mokiniai vyko į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, į edukacinį užsiėmimą „Vakarų baltų gyvensena ir tradicijos“, kur susipažino su senovės Rytų Pabaltijo gyventojais, jų tradicijomis, papročiais bei vakarų baltų gentimis. Įdomu buvo išgirsti, kokius senovėje gyventojai įrankius gaminosi, kaip puošėsi, kokius ginklus turėjo, Užsiėmimo metu vaikai pabandė susegti lininį audinį baltiška sege, galėjo net pačiupinėti bei pajusti baltiškų ginklų tvirtumą. O užsiėmimo pabaigoje kiekvienas pasigamino po molinį dubenėlį. Smagu buvo grįžti iš muziejaus su pačių sukurtais darbeliais. Dėkojame mokytojai Aurelijai Plesevičienei.

Integruota geografijos ir fizinio ugdymo pamoka

Gyvenime tenka susidurti su įvairaus tipo ženklais. Kaip jie skirstomi, kaip juos perskaityti ir kokią reikšmę jie turi gyvenime lapkričio 12 d. diskutavo 6k klasės mokiniai geografijos pamokos metu. Antroji pamoka persikėlė į lauką. Čia mokinių laukė orientacinės varžytuvės pagal sutartinius ženklus – QR kodus. Tokią netradicinę integruotą geografijos ir fizinio ugdymo pamoką paruošė ir vedė geografijos mokytoja ekspertė Dalia Umantaitė -Vaivadienė ir fizinio ugdymo mokytoja ekspertė Ilona Malakauskienė.

Integruota savaitė su 7k

Šiemet startuojame su nauja Klasikinio ugdymo elementų įgyvendinimo programa 7k klasėje. Pirmoji integruota savaitė kupina veiklų, susijusių su Renesansu ir Reformacija. Lapkričio 12 dieną mokiniai dalyvavo edukacijoje I. Kanto viešosios bibliotekos meno skyriuje. Dėkojame edukatorei Vidai Narveišytei ir bibliotekos darbuotojai Birutei už šiltą sutikimą ir galimybę pažinti Renesanso žmogų ne tik literatūros, bet ir meno kūriniuose, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Vaidai Jokšienei – už organizaciją.

Ką reiškia būti kurčiu?

Pasibaigus moksleivių atostogoms, trečiadienį, 7k klasės mokiniai pradėjo susikaupę, tyloje. Nepagalvokite, kad jie neturėjo ką pasakyti vieni kitiems susitikę po atostogų. Anaiptol, jų dėmesį prikaustė susitikimas su kurčiųjų bendruomenės atstovu Kęstučiu Vaišnora. Pasirodo, kiek daug galima pasakyti ne vien žodžiais, bet gestais, mimika. Užtenka pabelsti į stalą linkint skanaus valgantiems, švelniai dukart paliesti petį atreipiant dėmesį… Reikia tik noro pažinti, prisijaukinti tai, kas nepažįstama. Dėkojame lietuvių kalbos mokytojai, 7k klasės auklėtojai Vaidai Jokšienei už suorganizuotą susitikimą.

Kas tie baltai?

Spalio 25- 29 dienomis 3 k klasėje vyko integruotų veiklų savaitė „Kas tie baltai?“. Mokiniai susipažino su baltų gentimis, aiškinosi, ar visas tautas gyvenančias prie Baltijos jūros galima pavadinti baltais, kokios baltų tautos išliko iki mūsų dienų. Domėjoisi, kaip seniau gyveno žmonės Lietuvoje ir kokiais dievais tikėjo. Buvo smagu atlikti įvairias užduotis grupėse, ieškoti informacijos, pristatyti projektus. Na, o savo žinias pasitikrino protų mūšyje apie baltus. Dėkojame mokytojai A. Plesevičienei už kūrybiškas iniciatyvas.

6k edukacija Druskininkuose

Spaliui einant į pabaigą 6k klasės mokiniai kartu su auklėtoja Dalia Umantaite-Vaivadiene ir etikos mokytoja Jolita Benetiene keliavo į Dzūkijos žymųjį kurortą – Druskininkus. Šis miestas pasitiko ne tik rudeniškomis spalvomis, bet ir sužavėjo nuostabiu Nemuno apylinkių kraštovaizdžiu bei įdomia edukacija apie druską, jos istoriją bei panaudojimą. Ačiū auklėtojai, mokytojai ir tėveliams už edukacinę išvyką.

Susitikimas su rašytoja Kotryna Zyle

2k klasės mokiniai saulėtą penktadienio rytą nuotoliniu būdu susitiko su rašytoja, grafikos dizainere Kotryna Zyle. Jauna ir talentinga rašytoja ne tik kuria, bet ir pati iliustruoja savo knygas. Idėjų knygoms jaunoji kūrėja semiasi iš lietuvių mitologijos. Rašytoja kūrybiškai ir įdomiai mokiniams papasakojo knygos atsiradimo užkulisius – kaip gimsta knygos idėja, istorija, iš kur atsiranda personažai, supažindino su gražiausia 2016 metais tituluota knyga „Didžioji būtybių knyga“. Dėkojame mokytojai N. Gedminienei už iniciatyvas.

2k klasėje viešpatavo dievai, deivės ir kitokios mitinės būtybės

Spalio 18-22 dienomis 2k klasėje viešpatavo dievai, deivės ir kitokios mitinės būtybės. Mokiniai susipažino su senovės lietuvių tikėjimu, garbintomis dievybėmis, reiškiniais, stichijomis. Visą savaitę mokiniai rengė ir pristatė projektus, gamino skirtukus su dievų atvaizdais, giedojo senąsiais dievybes šlovinančias maldas, imitavo senovinius apeiginius šokius ir net anglų kalbos pamokose susipažino su angliškais mitinių būtybių pavadinimais. Ir tai dar ne viskas! Antrokai spėjo sudalyvauti nuotolinėje edukacijoje Šiaulių viešojoje bibliotekoje „Paslaptingos mitinės būtybės ir kur jas rasti?“, virtualiai susitikti ir pabendrauti su rašytoja Kotryna Zyle, kuri pristatė „Didžiąją būtybių knygą“ ir visas žinias apibendrinti bei patikrinti azartiškame ir linksmame protmūšyje „Dievai lietuviškais vardais“. Dėkojame mokytojai N. Gedminienei už kūrybiškumą ir iniciatyvas.

Kosmosas ir robotika

Spalio 21 d. 1k klasės mokiniams vyko įdomiosios pamokos „Kosmosas ir robotika“. Edukacijos metu mokiniai įsijautė į jaunųjų išradėjų roles, konstravo ir programavo robotus, atliko bandymus, tyrinėjo kosmoso paviršių. Susipažino su robotais ir jų galimybėmis. Gera augti, kurti, tyrinėti, atrasti! Dėkojame mokytojai J. Rupeikienei už iniciatyvą.

Knyga – būdas pažinti save

Spalio 21 d. 7k klasės mokinės – Mija Bendoraitytė ir Justė Glebauskaitė – dalyvavo nuotolinėje tarptautinėje konferencijoje „Knyga – būdas pažinti save”. Merginos pristatė pranešimą apie žodžių vibracijų daromą poveikį žmogui „Žodis. Vanduo. Ryžiai”. Dėkojame lietuvių kalbos mokytojai Vaidai Jokšienei už konsultavimą.

O jeigu sukurtum bestselerį?

7k klasės mokiniai dalyvavo susitikime su rašytoja Ilona Ežerinyte ir bandė įminti bestselerio kūrimo paslaptis. Ar žinojote, kad bestseleriu tampa tik ta knyga, kurios tiražas siekia daugiau nei 100 milijonų egzempliorių? Ar žinojote, kad populiariausiomis knygomis tampa tos, kurių pavadinime vos vienas žodis? Ar žinojote…Oi, kiek mes sužinojome! Dėkojame lietuvių kalbos mokytojai Vaidai Jokšienei už kitokią pamoką.

7k domėjosi dvasiomis

Gražus ruduo dovanoja gražius prisiminimus. Saulėtą sekmadienio rytą 7k klasės mokinukai, jų broliukai ir sesutės lankėsi Klaipėdos kultūros fabrike, trupės „Taškas” pastatytame spektaklyje „Šaltoji širdis”. Tai vieno veiksmo spektaklis visai šeimai pagal to paties pavadinimo Wilhelm Hauff siaubo pasaką. Šio fantastinio spektaklio veiksmas perkelia žiūrovus į stebuklingą miestą Švarcvaldą, kuriame nuo senų senovės gyveno girių dvasios. Nors dabar visi žino, kad jokių dvasių nėra, negalime sakyti, kad apie jas niekas nebešneka. Yra išlikę daugybė legendų apie paslaptingus girių gyventojus. Su tomis girių dvasiomis, kaip kalba žmonės, vienam Švarcvaldiečiui atsitiko nepaprasta istorija, kurią mes ir sužinojome. Kurkime prisiminimų istoriją kartu. Už suorganizuotą edukacinę išvyką dėkojame klasės auklėtojai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Vaidai Jokšienei.

Į Pamario kraštą

5k lankėsi Klaipėdos etnokultūros centre – dalyvavo edukatorės I.Žmijauskienės vedamame užsiėmime „Nepažintas Pamario krašto skambesys”. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su Pamario krašto istorija, šišioniškių kalba, tautinio šio krašto kostiumo istorija, šokio specifika, dainos melodija, muzikos instrumentais. Kai kuriuos instrumentus išbandė pritardami dainuojamoms dainoms. Ačiū klasės auklėtojai, lietuvių kalbos mokytojai Vidai Sebeckytei už galimybę savo auklėtiniams atsidurti Pamario krašte.

Fizinis ugdymas išmaniai

Praėjusią savaitę 1k klasės mokiniai su nekantrumu skubėjo į mokyklos aktų salę, kurioje jų laukė įdomioji fizinio ugdymo pamoka. Fizinio ugdymo mokytoja ekspertė I. Malakauskienė pirmokams organizavo ne pamoką, o mažą sporto šventę, kurioje mokiniai ne tik aktyviai sportavo, patyrė begales teigiamų emocijų, bet ir išbandė išmaniąsias technologijas. Smagu, kad fizinis aktyvumas tampa ne tik naudingu, bet ir smagiu bei džiaugsmingu užsiėmimu. Už iniciatyvas dėkojame mokytojoms I. Malakauskienei ir J. Rupeikienei.

5k į Nojaus laivą

5k klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja, auklėtoja V. Sebeckyte plečia kultūrinį akiratį toliau. Spalio 7 d. jie dalyvavo tarptautiniame Asitežo festivalyje teatras jaunimui ,,Jėga!Cool!”. Lankėsi Klaipėdos dramos teatre ir stebėjo „Dulidu” trupės spektaklį ,,Nojaus laivas”. Ką gi, Arnui teko vieno spektaklio metu pabūti ir piemeniu, ir Dievu. Įdomi patirtis. Džiaugiamės auklėtojos noru ir entuziazmu! Pirmyn 5k!

Įdomioji fizinio ugdymo pamoka

Rugsėjo 24 d., penktadienį, aktų salėje linksmai nusiteikę šurmuliavo 2k klasės mokiniai. Ten vyko įdomioji fizinio ugdymo pamoka, kurią vedė mokytoja I. Malakauskienė. Pamokoje mokiniai pirmą kartą išbandė išmaniąsias technologijas. Tokių šiuolaikiškų ir įdomių pamokų mokiniai norėtų daugiau! Už iniciatyvas dėkojame mokytojoms I. Malakauskienei ir N. Gedminienei.

5k „kultūrinasi“

Šiandien modernu, ryt-klasika…Tarptautinis modernaus meno festivalis,,Platforma 21”… 5k Žvejų rūmuose vakaroja su festivalio premjera-šiuolaikinio cirko spektakliu ,,Perto”/Luis Sartori do Vale/Portmsnteau(Suomija-Brazilija)… Atsiliepimai po spektaklio: nuo ,,Pradžioje nelabai supratau,bet paaaassskui….” iki ,,Kaip gerai buvo…”, ,,Kaip smagiai …”, ,,Koks įdomus…”, ,,Ohooooo…” Geriausias spektaklis, kokį mačiau”… Va kaip… Ačiū klasės auklėtojai Vidai Sebeckyteiuž kultūrinio akiračio plėtrą.

5k keliauja į naujas edukacines erdves

Progimnazijos 5k klasės smalsuoliai lankėsi Vilniuje, MO muziejuje ir Katedros požemiuose. MO muziejuje mokiniai turėjo galimybę susipažinti su nauja ekspozicija ,,Permainų šventė“. Aktyviai dalyvavo edukacijoje ,,Vizualinio mąstymo metodai. Kas vyksta šiame paveiksle?“. Katedros požemiuose aktyviai dalyvavo edukatorės surengtame užsiėmime ,,Tamsieji požemių labirintai“. Ačiū klasės auklėtojai Vidai Sebeckytei už ryžtą ir norą keliauti su klase, burti kolektyvą.

Interaktyvioji ekskursija „Bitės lobis“

Rugsėjo 10d. 1k (Klasikinio ugdymo) klasės mokiniai dalyvavo interaktyvioje ekskursijoje „Bitės lobis“. Šios ekskursijos tikslas – susipažinti su Klaipėdos senamiesčiu ir mažiau lankomais objektais netradiciniu būdu. Dalyviams buvo išdalinti nuotaikingi „BzzTravel“ žemėlapiai, kurių pagalba vyko interaktyvus žaidimas – šaradų spėlionės. Tokiu būdu moksleiviai patys konstravo ekskursijos eigą ir atpažino objektus. Po ekskursijos vyko dailės pamoka, kurios metu vaikai piešė jiems patikusias skulptūras. Už nuotaikingą ir įdomią edukaciją dėkojame 1k klasės mokytojai J. Rupeikienei ir gidei A. Špakauskei.

Sūri pamoka Druskos mieste

Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos 7k klasės mokiniams mokslo metai prasidėjo smagia edukacine kelione į Druskininkus. Aplankyta edukacija „Sūri pamoka Druskos mieste“, kur moksleiviai galėjo ne tik nulipdyti druskos tešlos skulptūrą, bet ir išskaptuoti pasirinktą druskos kristalą. Edukatoriai Tauras ir Aušra ne tik kvietė žaisti su druska, bet ir paragauti savo sodo, vešinčio šalia Ratnyčėlės, obuolių. Laikas neprailgo, o mokyklon parsivežtas druskos židinys liepsnos kiekvienos šventės metu. Žinoma, kaip kelionė be pramogų. Linksmai pašėlę vandens pramogų parke, skubėjome namo. Šiek tiek pavargę, bet artimesni. Dėkojame klasės auklėtojai Vaidai Jokšienei už smagią kelionę, o vairuotojui Valdui Rimkui ir mokytojai Ilonai Malakauskienei už bendrystę. Kartu su jais jautėmės saugūs.

Integruotos veiklos

Besibaigiant mokslo metams, visą savaitę 2k klasėje vyko integruotos veiklos. Mokiniai dalyvavo nuotoliniame edukaciniame Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus užsiėmime „Duonos kelias“, kur susipažino su duonos gamybos ypatumais senovėje. Ypač smagu buvo žinias pasitikrinti „Kachoot“ platformoje bei pasivaišinti juoda duonele. Taip pat vaikai įdomiojoje pamokoje, kurią pravedė šokių mokytoja I. Stonkienė, šoko įvairius lietuvių liaudies ratelius, žaidė žaidimus bei bandė pasivaikščioti klumpėmis. Pasirodo, tai labai nelengva. O birželio 4d. mokiniai vyko į Dreverną, į J. Gižo etnografinę sodybą, kur susipažino, kaip seniau buvo gaminami laivai bei patys gamino vėtrunges. Smagu buvo sužinoti, kad seniau vėtrungės laivams buvo kaip dabar automobilių numeriai. Taip pat įlipo į Drevernos apžvalgos bokštą. Na, o paskutinę mokslo metų dieną vyko pasivaikščioti po gimtąjį miestą, kur gidė A. Špakauskė papasakojo apie Klaipėdos gatves, aikštes, kiemus, skverus. O grįžę į mokyklą pasivaišino ledais. Dėkojame mokytojai Aurelijai Plesevičienei už iniciatyvas

Ekskursija „Šilutės sekretai“

Paskutinėmis mokslo metų dienomis 1k klasės mokiniai išvyko į ekskursiją „Šilutės sekretai“. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje – buvusiame dvare – mokiniai išklausė edukacijas „Klaipėdos krašto mokyklos“ ir „Žaislų istorija“. Vėliau gidas vedžiojo po gražų Mažosios Lietuvos miestelį sustodamas prie šaligatviuose įkurdintų sekretų ir įterpdamas įdomius pasakojimus apie namų istorijas. Prieš tai mokiniai turėjo atspėti, kas pavaizduota kiekviename iš 20 sekretų. Dėkojame mokytojai Nelita už iniciatyvas, Areto tėveliui už padovanotą kelionę autobusu, o mokyklai už apmokėtas edukacijas.

Projektas „Mano žaidimas“

Visą mėnesį 5k klasės mokiniai kartu su technologijų mokytoju Aleksandru Ronkumi technologijų pamokų metu vykdė projektą „Mano žaidimas“. Organizuojant technologinį projektą mokiniai susipažino su užduočių įvairove ir galimybe rinktis pagaminti žaidimą pagal savo pomėgius. Mokiniai parinko ir pateikė užduočių įgyvendinimo variantų, ieškojo naujų, originalių, alternatyvių idėjų. Pamokų metu mokiniai realizavo patirtinį, tiriamąjį, kūrybinį, interpretacinį mokymąsi, sujungė teoriją su praktika, pagamino realiame gyvenime pritaikomus žaidimus iš antrinių žaliavų. Ačiū mokytojui už kūrybiškumo, tvarumo ugdymą pamokose.  

Tradicinių lietuviškų patiekalų restoranas

2k (Klasikinio ugdymo klasės) mokiniai per anglų kalbos pamoką trumpam „įkūrė“ tradicinių lietuviškų patiekalų restoraną “2k‘“. Čia mokiniai mokėsi užrašyti ir tarti tradicinių lietuviškų patiekalų pavadinimus, sudarė valgiaraštį iš savo mėgstamų lietuviškų patiekalų, mokėsi naudingų klausimų, frazių, kurių pagalba galima užsisakyti maisto restorane bei išmoko paklausti draugo nuomonės apie jo mėgstamus patiekalus. O užduotis suvaidinti situaciją restorane tarp padavėjo ir dviejų klientų buvo itin nelengva, bet begalę teigiamų emocijų sukėlusi užduotis. Dėkojame anglų k. mokytojai Editai Paulikaitei.  

Pažintis su senąja Klaipėda

Mokslo metų pabaigoje 1k (Klasikinio ugdymo) klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje „Pažintis su senąja Klaipėda“. Ieškodami „Bitės lobio“ susipažino su senamiesčio gatvelėmis, kiemais, jų istorija. Pagal išdalintą žemėlapį mokiniai turėjo rasti pastatą, skulptūrą ar kitą įdomų objektą. Suradus keliautojai buvo apdovanoti bitutės lipdukais. Kelionės aplink senamiestį pabaigoje visų laukė lobis. Ačiū gidei Anitai už įdomius istorijos faktus apie gimtąją Klaipėdą ir mokytojai Nelita Gedminienei už iniciatyvas.

Anglų kalbos pamoka „Lietuviškas madų šou“

2k (Klasikinio ugdymo) klasėje vyko neįprasta anglų kalbos pamoka „Lietuviškas madų šou“. Mokiniai ne tik mokėsi angliškų žodžių, gramatikos ir tarties, bet ir trumpam tapo mados žinovais bei dizaineriais. Pamokoje jie supažino su dažniausiai dėvimų rūbų pavadinimais, šių žodžių tarimu, reikšmėmis. Vaikai pristatė savo mėgstamiausius rūbus, pasitelkę kūrybiškumą ir vaizduotę, sukūrė ant savo atsineštų marškinėlių piešinuką su angliška fraze, atspindinčia jų pomėgius, asmenybę. Kviečiame pasigrožėti jaunųjų kūrėjų darbais. Už įdomią ir kūrybišką pamoką dėkojame anglų k. mokytojai E. Paulikaitei.
« 2 »

Lietuvių liaudies pamokėlės

1k klasės mokiniams nepamiršti lietuvių liaudies ratelių ir žaidimų, tęsti tautines tradicijas padėjo šokių mokytoja Irma. Pamoka buvo ne tik „Įdomioji“, bet ir linksma, triukšminga ir nuotaikinga. Mokiniai suprato, kaip nepaprasta vaikščioti klumpėmis,  prisiminė, o gal ir išmoko žaisti „Šiaudų batus“, „Skrido žvirblis per ūlyčią“, „Gūdo dūdą“ ir kitus smagius lietuvių liaudies žaidimus. Daugelis mokinių  išreiškė norą, kad tokių šokių pamokų būtų daugiau. Dėkojame mokytojoms I. Stonienei ir N. Gedminienei.

Vienos kišenės istorija

Pažintį apie Klaipėdos krašto rūbus pradėję Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje 1k (Klasikinio ugdymo) klasės mokiniai tęsė per technologijų pamoką, kurią įdomiai vedė vyresniųjų klasių dailės ir technologijų mokytoja Judita Bivainienė. „Vienos kišenės istorija“ kaip pasakoje visus nukėlė į praeitį, kai moterys ir mergaitės dar neturėjo rankinių ar kuprinių, o svarbiausias smulkmenas dėjo į kišenes – delmonus. Nustebino rankomis siuvinėtų delmonų raštai, formos ir spalvingumas. Kūrybiškumą ir fantaziją  mokiniai atskleidė iš smulkių džiovintų maisto produktų patys sukurdami sau delmoną. Pagarbiai Nelita Gedminienė.

Kelionė po Lietuvą

Gegužės 19 d., mūsų progimnazijos 2k klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje edukacinėje pamokoje „Kelionė po Lietuvą“. Kad ir nuotoliniu būdu, vaikai aplankė gražiausias Lietuvos vietas, apžvalgos aikšteles, pilis, pažintinius takus. Smagu buvo atlikti užduotis, atsakyti į įvairiausius klausimus, atpažinti vietas, kuriuose jau yra lankęsi ir pasitikrinti žinias. Dėkojame mokytojai A. Plesevičienei.

Mažosios Lietuvos muziejus

Gegužės 18 d. 1k klasės mokiniai virtualiai pabuvojo Mažosios Lietuvos muziejuje, kur susipažino su „Klaipėdos krašto buitimi ir rūbais“. Gidė Diana įdomiai ir vaizdingai papasakojo, kaip gyveno ir puošė savo namus Mažosios Lietuvos gyventojai, kokius dėvėjo rūbus, kokią avėjo avalynę. Mokiniai sužinojo, kaip atrodė klumpiai, ilgaamžiai sopagai ir, kad buvo naudojamas specialus įtaisas – „vabalas“ kietiems ir nepatogiems batams nutraukti. Ne tik pirmokai, bet ir daugelis suaugusiųjų nežino, kas tas kedelis, šiuršis? Ogi – sijonas ir prijuostė… Sužinojome, kad moterys ir mergaitės ant kedelio pasirišdavo pakelikes ar prievytus (juostas) bei delmonus (kišenėles). Nors pirmokėliams viską prisiminti buvo nelengva, tačiau viktorina per „Kahoot“ programėlę tikrai visus pralinksmino. Dėkojame mokytojai N. Gedminienei.

Nuotolinė edukacija „Krentanti žvaigždė“

Gegužės 7 d., 2k klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje edukacijoje „ Krentanti žvaigždė“ . Mokiniai susipažino, kokiomis priemonėmis gali stebėti dangų,  kokia yra artimiausia mums žvaigždė, kokių dydžių yra planetos, žvaigždės, galaktikos, pasiklausė įvairiausių Visatos kūnų garsų, kurių paprastai  žmogaus ausis negirdi. Vėliau, po edukacijos, visi vaikai gavo diplomus. Dėkojame mokytojai A. Plesevičienei.

Literatūros kūrinių meninio skaitymo šventė

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras ir Klaipėdos Rotary klubas „Maris“ Klaipėdos miesto mokiniams organizavo literatūros kūrinių meninio skaitymo šventę. Virtualiai nusikėlėme į numatytą renginio vietą – Valstybės pažinimo centrą. Treniravome balso stygas įgarsindami skirtingų tarmių tekstus, bandėme įminti,  kas tos drobynos ar kėžis. Šventę vainikavo moksleivių parengti tekstai apie Lietuvos nepriklausomybę, partizanų kovas už laisvę, nacionalines tradicijas, šeimos vertybes. Jonas Danisevičius skaityti rinkosi Adolfo Ramanausko-Vanago memuarų ištraukas, kurias papildė savo šeimos istorija. Džiugu, kad jo ištartas žodis sugraudino ne vieno klausytojo širdį. Ačiū 6k klasės mokiniui Jonui Danisevičiui ir jo lietuvių kalbos mokytojai Vaida Jokšienei.

Didieji knygų ekspertai

Vos tik išgirdę žinią apie Klaipėdos mieste vyksiantį konkursą-žaidimą ,,Knygų ekspertų kovos“,  progimnazijos 6k klasės mokiniai subūrė komandą ,,Spinduliukai“. Konkurse dalyvavo šešios komandos, kurioms teko atlikti įvairiausias užduotis:  įminti G. Morkūno apsakymų knygos ,,Blusyno pasakojimai“ paslaptis. Komandos turėjo atpažinti knygoje besislepiančias iliustracijas, atsakyti į ,,Blic turnyro“ klausimus, sukurti meilės eilėraštį, išradingai panaudoti paprasčiausią riešutų spaustuką, net įminti liejinyje pasislėpusį pasirinktos istorijos ženklą-simbolį. Paklausite, kaip sekėsi?  ,,Spinduliukai“ tapo Didžiaisiais knygų ekspertais. Tris kartus valio!!! Dėkojame Anetei Simonavičiūtei, Titui Česnauskui, Patricijai Alonderytei ir Matui Brazaičiui ir jų mokytojai Vaidai Jokšienei.

Jaunimas ant karštosios kėdės sodina Rūta Šepetys

Pasaulis neįtikėtinai mažas, o nuotolinių susitikimų galimybės beribės. To įrodymas – balandžio 19 dieną įvykęs Klaipėdos m. savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos renginys – ,,Jaunimas ant karštosios kėdės sodina Rūta Šepetys“. Jame dalyvavo ir jaunieji skaitytojai iš ,,Versmės“ progimnazijos. 6k klasės mokiniams smalsu buvo žvilgtelėti į bestselerio ,,Tarp pilkų debesų“ kūrybinių dirbtuvių užkulisius. ,,Neapsakomas jausmas yra turėti galimybę pasiklausyti rašytojos asmeninių patirčių, išgyvenimų, istorijų, kurios ne tik įkvepia, bet ir skatina susimąstyti apie gyvenimą, gimtosios šalies istoriją, apie praeitį ir dabartį, apie senelių bei prosenelių papasakotas istorijas, kurios visada išlieka atmintyje“, – dalijasi savo įspūdžiais Anetė. Nuoširdaus pokalbio metu patirtas atradimo džiaugsmas, sužadintas smalsumas ne tik skaityti, bet ir išlaisvinti savo kūrybines galias. Tad kartu su Rūta Šepetys linkime – ,,Nebijokit susimauti!“.

2021-03-29/2021-04-02 Integruotų veiklų savaitė

Kovo 29- balandžio 2 d. 2k klasėje vyko integruotų veiklų savaitė susipažino su gavėnios bei Velykų papročiais ir tradicijomis, diskutavo, kas pirmiau atsirado- višta ar kiaušinis, praktiškai atliko bandymus ir išmoko atskirti virtą ir nevirtą, šviežią ir nešviežią kiaušinį, dalijosi patirtimi, kaip išvirti nesudužusį kiaušinį. Sužinojo, kokie paukščiai deda didžiausius ir mažiausius kiaušinius. Piešė savo įsivaizduojamą Velykų salą, o peržiūrėję TV laidą „Gustavo enciklopediją“ sužinojo, kuo ypatinga tikroji Velykų sala ir kodėl ji taip pavadinta. Peržiūrėjo Lietuvos nacionalinio muziejaus vaizdo įrašą apie Velykas (https://www.youtube.com/watch?v=458se-VilHE) ir pagilino žinias apie lietuvių Velykų tradicijas ir papročius, sužinojo sakmę apie pasaulio atsiradimą iš anties kiaušinio. Kovo 30 d. dalyvavo nuotoliniame edukaciniame VDU botanikos sodo užsiėmime „Kiaušinio marginimo dirbtuvėlės“, kur susipažino su tradiciniais bei netradiciniais kiaušinių marginimo būdais, margučių rašto ir spalvų reikšmėmis. Patys mokiniai puošė margučius servetėlėmis ( pasirodo, kad puikūs klijai yra kiaušinio baltymas) bei įvairiomis kruopomis, makaronais ir kt. gamtinėmis medžiagomis. O balandžio 2d. per „Kūrybines dirbtuves“ vyko Klaipėdos technologijų mokymo centro nuotolinis edukacinis užsiėmimas „Velykinė kompozicija“, kur vaikai pasigamino velykinę puokštelę. Buvo smagu, kad į pagalbą kai kuriems vaikams atėjo ir seneliai, ir mamos. Dėkojame mokytojai A. Plesevičienei už kūrybiškumą ir iniciatyvas.

Integruotų veiklų savaitė

 Visą savaitę 1k klasėje vyko integruotos veiklos, skirtos gražiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms. Šios savaitės tema – „Velykos svečiuojasi Klaipėdos krašte“. Savaitės šventinę nuotaiką kūrė ne tik įdomios veiklos, bet ir spalvos – kiekvieną dieną pirmokėliai rengėsi vis kita spalva, aiškinosi spalvų reikšmes, darė po margutį ir pildė krepšelį. Velykinių veiklų savaitė prasidėjo jau penktadienį pokalbiu apie Verbų sekmadienį. Mokiniai susipažino, kokios verbos buvo rišamos seniau ir dabar. Per darbų pamoką patys bandė verbas „surišti“. Pirmadienį (balta diena) vyko integruotos etikos/tikybos pamokoss. Tikybos mokytoja Antanina Viskintaitė – Butikienė pasakojo apie Gavėnią, didijį ketvirtadienį, penktadienį, šeštadienį. Vėliau mokiniai kūrė gerų darbelių burbulo žemėlapius. Antradienį (žalia diena) vyko integruotos fizinio ugdymo ir muzikos pamokos. Mažieji sportavo imituodami įvairius  namų ruošos darbus, dainavo daineles apie paukštelius, pavasarį. Muzikos mokytoja Romalda Dzikienė sukūrė ir su visais pasidalino albumu „Velykos“. Trečiadienį (raudona diena) per matematikos pamoką su mokytojo Aleksandro Ronkaus supažindinta programa https://usecubes.com/ mokiniai kūrė kompiuterizuotus margučius. Vieni sudėliojo plokštuminius margučius, o kitiems sekėsi sukurti net ir 3D vaizdu.  Ketvirtadienį (mėlyna diena) vyko integruotos lietuvių kalbos/ dailės ir technologijų pamokos. Dailės mokytoja Inga Kairienėįdomiai pasakojo apie tai, kaip buvo švenčiamos Velykos Mažojoje Lietuvoje. Parodė margučius iš savo kolekcijos, puoštus  tradiciniais ir šiuolaikiniais raštais. Po to mokiniai gamino Velykinę dekoraciją – zuikutį. Penktadienį (geltona diena) visi labai laukė viktorinos „Ką žinau apie Velykas?“. Visą savaitę kalbėję, gilinę žinias, dalinęsi patirtimi, viktorinoje mokiniai, susiskirstę į komandas, turėjo progą parodyti, ką išmoko ir sužinojo. Pralaimėjusių nebuvo. Visi gavo nuo Velykų zuikio sertifikatą, kad visus metus gerai mokėsi ir elgėsi bei laukė Velykų. Su pilna kraitele margučių, pasigamintomis Velykinėmis dekoracijomis, pilnu bagažu žinių apie šventes ir gera nuotaika pirmokėliai pasitiks gražiausią pavasario šventę ir pavasario atostogas. Dėkojame  mokytojai N. Gedminienei už iniciatyvas ir visiems mokytojams, dalyvavusiems integruotų veiklų savaitėje, už įdomias, praturtinančias pamokas.

Miesto simboliai

1k klasės mokinai įdomiosios pamokos „Kompiuterizuota matematika“ metu ne tik susipažino su technologijomis, 3d modeliavimu bei projektavimu, bet ir gavo užduotį – parsisiuntus programėlę https://usecubes.com/, sumodeliuoti iš kubelių Klaipėdos miesto simbolį. Pasigrožėkite mažųjų kūrėjų darbais – žymiausiais miesto simboliais – laivu Meridianas, švyturiu, Delfinariumu, miesto herbu. Dėkojame mokytojams A. Ronkui ir N. Gedminienei.

Pamoka M.Mažvydo bibliotekoje

Tęsdami klasikinio ugdymo savaitės veiklas, 6k klasės mokiniai dalyvavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos monogramos/dizaino ir vektorinio vaizdo pamokoje. Sužinojo apie inicialines raides, šriftus, kokie jie būdavo, kai tik knygos ir spauda atsirado. Mokiniai išmoko dirbti INKSCAPE programa ir patys susikūrė savo logo.
Dėkojame Justui Ingelevičiui, dirbtuvių kuratoriui ir lietuvių kalbos mokytojai Vaida Jokšienei. Dalinamės pirmaisiai bandymais.

Pasimatuok studento batus

Klasikinio ugdymo 6k klasės mokiniai kovo 23-26 dienomis tapo jaunaisiais studentais, iškeitė mokyklos suolą į Klaipėdos universiteto auditoriją. Jie buvo pakviesti į paskaitas ,,Matematika mūsų gyvenime“ (lektorė Marta Karaliūtė) bei ,,Padievaičio šventvietės tyrimai: atrasta seniausia Lietuvoje kėdė“ (dėstytojas doc. dr. Vykintas Vaitkevičius, KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas). Mokiniai ne tik sužinojo, kas tie Fibonačio skaičiai, simetrija architektūroje ir gamtoje, kokias produktų proporcijas naudoti kepant pyragą, bet ir virtualiai apsilankė Kvėdarnos apylinkėse, kur rastas seniausias sostas Lietuvoje. Buvo be galo įdomu ir naudinga. Ačiū 6k klasės lietuvių k. mokytojai, klasės auklėtojai už galimybę būti studentu.

Viduramžiai plakatuose

Remdamiesi įgytomis teorinėmis žiniomis, naudodami Canva grafinio dizaino platformą, bei kitas piešimo platformas, kiekvienas 6k klasės mokinys turėjo sukurti istorinį plakatą, atspindintį vieną arba kelis nagrinėjamos temos ,,Viduramžių kultūra“ aspektus : vienuolių įžadus, vienuolynų atsiradimą, įvairovę, veiklą, universitetų struktūrą, mokymo specifiką. Pamokose buvo naudojamas „Padlet“ internetinis įrankis ir programėlė (iOS), kuri suteikia internetinę erdvę idėjų, minčių ar kito turinio mainams bei publikavimui. Ačiū istorijos mokytojai B.Vareikienei už įdomias, šiuolaikiškas pamokas. Visus plakatus galite peržiūrėti paspaudę ant nuorodos https://padlet.com/birutevareikiene1/spwvu2sk0uazcpai

Knygų ekspertai

Jei nutiko taip, kad užsitęsusio karantino metu vargina vienas ir tas pats klausimas – KĄ VEIKTI? – turime Jums pasiūlymą. 6k klasės mokiniai – knygų ekspertai – pristato savo perskaitytų knygų anotacijas ir kviečia skaityti. Skaityti patogiai įsitaisius minkštame fotelyje, prisėdus ant vėjo išlaužtos šakos pajūryje, važiuojant autobusu… Tik žvilgtelkite, ką Jums paruošė šeštokai, neabejojame – neatsispirsite pagundai. Dėkojame lietuvių kalbos mokytojai Vaida Jokšienei.Programavimas su Micro:bit

Kovo 22 d. 2 k klasėje vyko įdomioji pamoka  ”Programavimas su Micro:bit“. Ją antrokėliams vedė mūsų progimnazijos technologijų mokytojas ekspertas  A. Ronkus. Mokiniai susipažino su „Micro:bit“ sąvoka, aiškinosi, ką reiškia programuoti ir kaip tai padaryti. Jauniesiems programuotojams pamoka paliko didelį įspūdį. Dėkojame mokytojui A. Ronkui ir mokytojai A. Plesevičienei.

Vienos kišenės istorija. Delmonas

Kovo 16 d. 2k klasėje vyko įdomioji dailės ir technologijų pamoka „Vienos kišenės istorija. Delmonas“ . Ją vedė mūsų progimnazijos dailės ir technologijų mokytoja metodininkė J. Bivainienė. Vaikai susipažino su lietuvininkų tautiniais rūbais, su mokytojos pagalba išsiaiškino, kas yra delmonas, kaip jis buvo dėvimas, kokiais raštais buvo puošiamas bei patys sukūrė delmoną iš netradicinių medžiagų (įvairių kruopų, makaronų ir kt). Smagu prisiminti ir puoselėti savojo krašto tradicijas. Dėkojame mokytojoms J. Bivainienei ir A. Plesevičienė.

Apie viduramžius kitaip

6k šią savaitę keliasi į viduramžius. Į Memelį ir į Vakarų Europą. Pamokos svečias, Klaipėdos pilies muziejininkė pakvietė į protmūšį. Šio žaidimo metu mokiniai sužinojo apie kultūrinį gyvenimą Klaipėdos mieste dar viduramžiais, susipažino su to laikmečio žaidimais ir pramogomis. Ačiū etikos mokytojai Jolitai Benetienei už iniciatyvą.