Klasikinis ugdymas

5k keliauja į naujas edukacines erdves

Progimnazijos 5k klasės smalsuoliai lankėsi Vilniuje, MO muziejuje ir Katedros požemiuose. MO muziejuje mokiniai turėjo galimybę susipažinti su nauja ekspozicija ,,Permainų šventė“. Aktyviai dalyvavo edukacijoje ,,Vizualinio mąstymo metodai. Kas vyksta šiame paveiksle?“. Katedros požemiuose aktyviai dalyvavo edukatorės surengtame užsiėmime ,,Tamsieji požemių labirintai“. Ačiū klasės auklėtojai Vidai Sebeckytei už ryžtą ir norą keliauti su klase, burti kolektyvą.

Interaktyvioji ekskursija „Bitės lobis“

Rugsėjo 10d. 1k (Klasikinio ugdymo) klasės mokiniai dalyvavo interaktyvioje ekskursijoje „Bitės lobis“. Šios ekskursijos tikslas – susipažinti su Klaipėdos senamiesčiu ir mažiau lankomais objektais netradiciniu būdu. Dalyviams buvo išdalinti nuotaikingi „BzzTravel“ žemėlapiai, kurių pagalba vyko interaktyvus žaidimas – šaradų spėlionės. Tokiu būdu moksleiviai patys konstravo ekskursijos eigą ir atpažino objektus. Po ekskursijos vyko dailės pamoka, kurios metu vaikai piešė jiems patikusias skulptūras. Už nuotaikingą ir įdomią edukaciją dėkojame 1k klasės mokytojai J. Rupeikienei ir gidei A. Špakauskei.

Sūri pamoka Druskos mieste

Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos 7k klasės mokiniams mokslo metai prasidėjo smagia edukacine kelione į Druskininkus. Aplankyta edukacija „Sūri pamoka Druskos mieste“, kur moksleiviai galėjo ne tik nulipdyti druskos tešlos skulptūrą, bet ir išskaptuoti pasirinktą druskos kristalą. Edukatoriai Tauras ir Aušra ne tik kvietė žaisti su druska, bet ir paragauti savo sodo, vešinčio šalia Ratnyčėlės, obuolių. Laikas neprailgo, o mokyklon parsivežtas druskos židinys liepsnos kiekvienos šventės metu. Žinoma, kaip kelionė be pramogų. Linksmai pašėlę vandens pramogų parke, skubėjome namo. Šiek tiek pavargę, bet artimesni. Dėkojame klasės auklėtojai Vaidai Jokšienei už smagią kelionę, o vairuotojui Valdui Rimkui ir mokytojai Ilonai Malakauskienei už bendrystę. Kartu su jais jautėmės saugūs.

Integruotos veiklos

Besibaigiant mokslo metams, visą savaitę 2k klasėje vyko integruotos veiklos. Mokiniai dalyvavo nuotoliniame edukaciniame Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus užsiėmime „Duonos kelias“, kur susipažino su duonos gamybos ypatumais senovėje. Ypač smagu buvo žinias pasitikrinti „Kachoot“ platformoje bei pasivaišinti juoda duonele. Taip pat vaikai įdomiojoje pamokoje, kurią pravedė šokių mokytoja I. Stonkienė, šoko įvairius lietuvių liaudies ratelius, žaidė žaidimus bei bandė pasivaikščioti klumpėmis. Pasirodo, tai labai nelengva. O birželio 4d. mokiniai vyko į Dreverną, į J. Gižo etnografinę sodybą, kur susipažino, kaip seniau buvo gaminami laivai bei patys gamino vėtrunges. Smagu buvo sužinoti, kad seniau vėtrungės laivams buvo kaip dabar automobilių numeriai. Taip pat įlipo į Drevernos apžvalgos bokštą. Na, o paskutinę mokslo metų dieną vyko pasivaikščioti po gimtąjį miestą, kur gidė A. Špakauskė papasakojo apie Klaipėdos gatves, aikštes, kiemus, skverus. O grįžę į mokyklą pasivaišino ledais. Dėkojame mokytojai Aurelijai Plesevičienei už iniciatyvas

Ekskursija „Šilutės sekretai“

Paskutinėmis mokslo metų dienomis 1k klasės mokiniai išvyko į ekskursiją „Šilutės sekretai“. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje – buvusiame dvare – mokiniai išklausė edukacijas „Klaipėdos krašto mokyklos“ ir „Žaislų istorija“. Vėliau gidas vedžiojo po gražų Mažosios Lietuvos miestelį sustodamas prie šaligatviuose įkurdintų sekretų ir įterpdamas įdomius pasakojimus apie namų istorijas. Prieš tai mokiniai turėjo atspėti, kas pavaizduota kiekviename iš 20 sekretų. Dėkojame mokytojai Nelita už iniciatyvas, Areto tėveliui už padovanotą kelionę autobusu, o mokyklai už apmokėtas edukacijas.

Projektas „Mano žaidimas“

Visą mėnesį 5k klasės mokiniai kartu su technologijų mokytoju Aleksandru Ronkumi technologijų pamokų metu vykdė projektą „Mano žaidimas“. Organizuojant technologinį projektą mokiniai susipažino su užduočių įvairove ir galimybe rinktis pagaminti žaidimą pagal savo pomėgius. Mokiniai parinko ir pateikė užduočių įgyvendinimo variantų, ieškojo naujų, originalių, alternatyvių idėjų. Pamokų metu mokiniai realizavo patirtinį, tiriamąjį, kūrybinį, interpretacinį mokymąsi, sujungė teoriją su praktika, pagamino realiame gyvenime pritaikomus žaidimus iš antrinių žaliavų. Ačiū mokytojui už kūrybiškumo, tvarumo ugdymą pamokose.  

Tradicinių lietuviškų patiekalų restoranas

2k (Klasikinio ugdymo klasės) mokiniai per anglų kalbos pamoką trumpam „įkūrė“ tradicinių lietuviškų patiekalų restoraną “2k‘“. Čia mokiniai mokėsi užrašyti ir tarti tradicinių lietuviškų patiekalų pavadinimus, sudarė valgiaraštį iš savo mėgstamų lietuviškų patiekalų, mokėsi naudingų klausimų, frazių, kurių pagalba galima užsisakyti maisto restorane bei išmoko paklausti draugo nuomonės apie jo mėgstamus patiekalus. O užduotis suvaidinti situaciją restorane tarp padavėjo ir dviejų klientų buvo itin nelengva, bet begalę teigiamų emocijų sukėlusi užduotis. Dėkojame anglų k. mokytojai Editai Paulikaitei.  

Pažintis su senąja Klaipėda

Mokslo metų pabaigoje 1k (Klasikinio ugdymo) klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje „Pažintis su senąja Klaipėda“. Ieškodami „Bitės lobio“ susipažino su senamiesčio gatvelėmis, kiemais, jų istorija. Pagal išdalintą žemėlapį mokiniai turėjo rasti pastatą, skulptūrą ar kitą įdomų objektą. Suradus keliautojai buvo apdovanoti bitutės lipdukais. Kelionės aplink senamiestį pabaigoje visų laukė lobis. Ačiū gidei Anitai už įdomius istorijos faktus apie gimtąją Klaipėdą ir mokytojai Nelita Gedminienei už iniciatyvas.

Anglų kalbos pamoka „Lietuviškas madų šou“

2k (Klasikinio ugdymo) klasėje vyko neįprasta anglų kalbos pamoka „Lietuviškas madų šou“. Mokiniai ne tik mokėsi angliškų žodžių, gramatikos ir tarties, bet ir trumpam tapo mados žinovais bei dizaineriais. Pamokoje jie supažino su dažniausiai dėvimų rūbų pavadinimais, šių žodžių tarimu, reikšmėmis. Vaikai pristatė savo mėgstamiausius rūbus, pasitelkę kūrybiškumą ir vaizduotę, sukūrė ant savo atsineštų marškinėlių piešinuką su angliška fraze, atspindinčia jų pomėgius, asmenybę. Kviečiame pasigrožėti jaunųjų kūrėjų darbais. Už įdomią ir kūrybišką pamoką dėkojame anglų k. mokytojai E. Paulikaitei.
« 2 »

Lietuvių liaudies pamokėlės

1k klasės mokiniams nepamiršti lietuvių liaudies ratelių ir žaidimų, tęsti tautines tradicijas padėjo šokių mokytoja Irma. Pamoka buvo ne tik „Įdomioji“, bet ir linksma, triukšminga ir nuotaikinga. Mokiniai suprato, kaip nepaprasta vaikščioti klumpėmis,  prisiminė, o gal ir išmoko žaisti „Šiaudų batus“, „Skrido žvirblis per ūlyčią“, „Gūdo dūdą“ ir kitus smagius lietuvių liaudies žaidimus. Daugelis mokinių  išreiškė norą, kad tokių šokių pamokų būtų daugiau. Dėkojame mokytojoms I. Stonienei ir N. Gedminienei.

Vienos kišenės istorija

Pažintį apie Klaipėdos krašto rūbus pradėję Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje 1k (Klasikinio ugdymo) klasės mokiniai tęsė per technologijų pamoką, kurią įdomiai vedė vyresniųjų klasių dailės ir technologijų mokytoja Judita Bivainienė. „Vienos kišenės istorija“ kaip pasakoje visus nukėlė į praeitį, kai moterys ir mergaitės dar neturėjo rankinių ar kuprinių, o svarbiausias smulkmenas dėjo į kišenes – delmonus. Nustebino rankomis siuvinėtų delmonų raštai, formos ir spalvingumas. Kūrybiškumą ir fantaziją  mokiniai atskleidė iš smulkių džiovintų maisto produktų patys sukurdami sau delmoną. Pagarbiai Nelita Gedminienė.

Kelionė po Lietuvą

Gegužės 19 d., mūsų progimnazijos 2k klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje edukacinėje pamokoje „Kelionė po Lietuvą“. Kad ir nuotoliniu būdu, vaikai aplankė gražiausias Lietuvos vietas, apžvalgos aikšteles, pilis, pažintinius takus. Smagu buvo atlikti užduotis, atsakyti į įvairiausius klausimus, atpažinti vietas, kuriuose jau yra lankęsi ir pasitikrinti žinias. Dėkojame mokytojai A. Plesevičienei.

Mažosios Lietuvos muziejus

Gegužės 18 d. 1k klasės mokiniai virtualiai pabuvojo Mažosios Lietuvos muziejuje, kur susipažino su „Klaipėdos krašto buitimi ir rūbais“. Gidė Diana įdomiai ir vaizdingai papasakojo, kaip gyveno ir puošė savo namus Mažosios Lietuvos gyventojai, kokius dėvėjo rūbus, kokią avėjo avalynę. Mokiniai sužinojo, kaip atrodė klumpiai, ilgaamžiai sopagai ir, kad buvo naudojamas specialus įtaisas – „vabalas“ kietiems ir nepatogiems batams nutraukti. Ne tik pirmokai, bet ir daugelis suaugusiųjų nežino, kas tas kedelis, šiuršis? Ogi – sijonas ir prijuostė… Sužinojome, kad moterys ir mergaitės ant kedelio pasirišdavo pakelikes ar prievytus (juostas) bei delmonus (kišenėles). Nors pirmokėliams viską prisiminti buvo nelengva, tačiau viktorina per „Kahoot“ programėlę tikrai visus pralinksmino. Dėkojame mokytojai N. Gedminienei.

Nuotolinė edukacija „Krentanti žvaigždė“

Gegužės 7 d., 2k klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje edukacijoje „ Krentanti žvaigždė“ . Mokiniai susipažino, kokiomis priemonėmis gali stebėti dangų,  kokia yra artimiausia mums žvaigždė, kokių dydžių yra planetos, žvaigždės, galaktikos, pasiklausė įvairiausių Visatos kūnų garsų, kurių paprastai  žmogaus ausis negirdi. Vėliau, po edukacijos, visi vaikai gavo diplomus. Dėkojame mokytojai A. Plesevičienei.

Literatūros kūrinių meninio skaitymo šventė

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras ir Klaipėdos Rotary klubas „Maris“ Klaipėdos miesto mokiniams organizavo literatūros kūrinių meninio skaitymo šventę. Virtualiai nusikėlėme į numatytą renginio vietą – Valstybės pažinimo centrą. Treniravome balso stygas įgarsindami skirtingų tarmių tekstus, bandėme įminti,  kas tos drobynos ar kėžis. Šventę vainikavo moksleivių parengti tekstai apie Lietuvos nepriklausomybę, partizanų kovas už laisvę, nacionalines tradicijas, šeimos vertybes. Jonas Danisevičius skaityti rinkosi Adolfo Ramanausko-Vanago memuarų ištraukas, kurias papildė savo šeimos istorija. Džiugu, kad jo ištartas žodis sugraudino ne vieno klausytojo širdį. Ačiū 6k klasės mokiniui Jonui Danisevičiui ir jo lietuvių kalbos mokytojai Vaida Jokšienei.

Didieji knygų ekspertai

Vos tik išgirdę žinią apie Klaipėdos mieste vyksiantį konkursą-žaidimą ,,Knygų ekspertų kovos“,  progimnazijos 6k klasės mokiniai subūrė komandą ,,Spinduliukai“. Konkurse dalyvavo šešios komandos, kurioms teko atlikti įvairiausias užduotis:  įminti G. Morkūno apsakymų knygos ,,Blusyno pasakojimai“ paslaptis. Komandos turėjo atpažinti knygoje besislepiančias iliustracijas, atsakyti į ,,Blic turnyro“ klausimus, sukurti meilės eilėraštį, išradingai panaudoti paprasčiausią riešutų spaustuką, net įminti liejinyje pasislėpusį pasirinktos istorijos ženklą-simbolį. Paklausite, kaip sekėsi?  ,,Spinduliukai“ tapo Didžiaisiais knygų ekspertais. Tris kartus valio!!! Dėkojame Anetei Simonavičiūtei, Titui Česnauskui, Patricijai Alonderytei ir Matui Brazaičiui ir jų mokytojai Vaidai Jokšienei.

Jaunimas ant karštosios kėdės sodina Rūta Šepetys

Pasaulis neįtikėtinai mažas, o nuotolinių susitikimų galimybės beribės. To įrodymas – balandžio 19 dieną įvykęs Klaipėdos m. savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos renginys – ,,Jaunimas ant karštosios kėdės sodina Rūta Šepetys“. Jame dalyvavo ir jaunieji skaitytojai iš ,,Versmės“ progimnazijos. 6k klasės mokiniams smalsu buvo žvilgtelėti į bestselerio ,,Tarp pilkų debesų“ kūrybinių dirbtuvių užkulisius. ,,Neapsakomas jausmas yra turėti galimybę pasiklausyti rašytojos asmeninių patirčių, išgyvenimų, istorijų, kurios ne tik įkvepia, bet ir skatina susimąstyti apie gyvenimą, gimtosios šalies istoriją, apie praeitį ir dabartį, apie senelių bei prosenelių papasakotas istorijas, kurios visada išlieka atmintyje“, – dalijasi savo įspūdžiais Anetė. Nuoširdaus pokalbio metu patirtas atradimo džiaugsmas, sužadintas smalsumas ne tik skaityti, bet ir išlaisvinti savo kūrybines galias. Tad kartu su Rūta Šepetys linkime – ,,Nebijokit susimauti!“.

2021-03-29/2021-04-02 Integruotų veiklų savaitė

Kovo 29- balandžio 2 d. 2k klasėje vyko integruotų veiklų savaitė susipažino su gavėnios bei Velykų papročiais ir tradicijomis, diskutavo, kas pirmiau atsirado- višta ar kiaušinis, praktiškai atliko bandymus ir išmoko atskirti virtą ir nevirtą, šviežią ir nešviežią kiaušinį, dalijosi patirtimi, kaip išvirti nesudužusį kiaušinį. Sužinojo, kokie paukščiai deda didžiausius ir mažiausius kiaušinius. Piešė savo įsivaizduojamą Velykų salą, o peržiūrėję TV laidą „Gustavo enciklopediją“ sužinojo, kuo ypatinga tikroji Velykų sala ir kodėl ji taip pavadinta. Peržiūrėjo Lietuvos nacionalinio muziejaus vaizdo įrašą apie Velykas (https://www.youtube.com/watch?v=458se-VilHE) ir pagilino žinias apie lietuvių Velykų tradicijas ir papročius, sužinojo sakmę apie pasaulio atsiradimą iš anties kiaušinio. Kovo 30 d. dalyvavo nuotoliniame edukaciniame VDU botanikos sodo užsiėmime „Kiaušinio marginimo dirbtuvėlės“, kur susipažino su tradiciniais bei netradiciniais kiaušinių marginimo būdais, margučių rašto ir spalvų reikšmėmis. Patys mokiniai puošė margučius servetėlėmis ( pasirodo, kad puikūs klijai yra kiaušinio baltymas) bei įvairiomis kruopomis, makaronais ir kt. gamtinėmis medžiagomis. O balandžio 2d. per „Kūrybines dirbtuves“ vyko Klaipėdos technologijų mokymo centro nuotolinis edukacinis užsiėmimas „Velykinė kompozicija“, kur vaikai pasigamino velykinę puokštelę. Buvo smagu, kad į pagalbą kai kuriems vaikams atėjo ir seneliai, ir mamos. Dėkojame mokytojai A. Plesevičienei už kūrybiškumą ir iniciatyvas.

Integruotų veiklų savaitė

 Visą savaitę 1k klasėje vyko integruotos veiklos, skirtos gražiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms. Šios savaitės tema – „Velykos svečiuojasi Klaipėdos krašte“. Savaitės šventinę nuotaiką kūrė ne tik įdomios veiklos, bet ir spalvos – kiekvieną dieną pirmokėliai rengėsi vis kita spalva, aiškinosi spalvų reikšmes, darė po margutį ir pildė krepšelį. Velykinių veiklų savaitė prasidėjo jau penktadienį pokalbiu apie Verbų sekmadienį. Mokiniai susipažino, kokios verbos buvo rišamos seniau ir dabar. Per darbų pamoką patys bandė verbas „surišti“. Pirmadienį (balta diena) vyko integruotos etikos/tikybos pamokoss. Tikybos mokytoja Antanina Viskintaitė – Butikienė pasakojo apie Gavėnią, didijį ketvirtadienį, penktadienį, šeštadienį. Vėliau mokiniai kūrė gerų darbelių burbulo žemėlapius. Antradienį (žalia diena) vyko integruotos fizinio ugdymo ir muzikos pamokos. Mažieji sportavo imituodami įvairius  namų ruošos darbus, dainavo daineles apie paukštelius, pavasarį. Muzikos mokytoja Romalda Dzikienė sukūrė ir su visais pasidalino albumu „Velykos“. Trečiadienį (raudona diena) per matematikos pamoką su mokytojo Aleksandro Ronkaus supažindinta programa https://usecubes.com/ mokiniai kūrė kompiuterizuotus margučius. Vieni sudėliojo plokštuminius margučius, o kitiems sekėsi sukurti net ir 3D vaizdu.  Ketvirtadienį (mėlyna diena) vyko integruotos lietuvių kalbos/ dailės ir technologijų pamokos. Dailės mokytoja Inga Kairienėįdomiai pasakojo apie tai, kaip buvo švenčiamos Velykos Mažojoje Lietuvoje. Parodė margučius iš savo kolekcijos, puoštus  tradiciniais ir šiuolaikiniais raštais. Po to mokiniai gamino Velykinę dekoraciją – zuikutį. Penktadienį (geltona diena) visi labai laukė viktorinos „Ką žinau apie Velykas?“. Visą savaitę kalbėję, gilinę žinias, dalinęsi patirtimi, viktorinoje mokiniai, susiskirstę į komandas, turėjo progą parodyti, ką išmoko ir sužinojo. Pralaimėjusių nebuvo. Visi gavo nuo Velykų zuikio sertifikatą, kad visus metus gerai mokėsi ir elgėsi bei laukė Velykų. Su pilna kraitele margučių, pasigamintomis Velykinėmis dekoracijomis, pilnu bagažu žinių apie šventes ir gera nuotaika pirmokėliai pasitiks gražiausią pavasario šventę ir pavasario atostogas. Dėkojame  mokytojai N. Gedminienei už iniciatyvas ir visiems mokytojams, dalyvavusiems integruotų veiklų savaitėje, už įdomias, praturtinančias pamokas.

Miesto simboliai

1k klasės mokinai įdomiosios pamokos „Kompiuterizuota matematika“ metu ne tik susipažino su technologijomis, 3d modeliavimu bei projektavimu, bet ir gavo užduotį – parsisiuntus programėlę https://usecubes.com/, sumodeliuoti iš kubelių Klaipėdos miesto simbolį. Pasigrožėkite mažųjų kūrėjų darbais – žymiausiais miesto simboliais – laivu Meridianas, švyturiu, Delfinariumu, miesto herbu. Dėkojame mokytojams A. Ronkui ir N. Gedminienei.

Pamoka M.Mažvydo bibliotekoje

Tęsdami klasikinio ugdymo savaitės veiklas, 6k klasės mokiniai dalyvavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos monogramos/dizaino ir vektorinio vaizdo pamokoje. Sužinojo apie inicialines raides, šriftus, kokie jie būdavo, kai tik knygos ir spauda atsirado. Mokiniai išmoko dirbti INKSCAPE programa ir patys susikūrė savo logo.
Dėkojame Justui Ingelevičiui, dirbtuvių kuratoriui ir lietuvių kalbos mokytojai Vaida Jokšienei. Dalinamės pirmaisiai bandymais.

Pasimatuok studento batus

Klasikinio ugdymo 6k klasės mokiniai kovo 23-26 dienomis tapo jaunaisiais studentais, iškeitė mokyklos suolą į Klaipėdos universiteto auditoriją. Jie buvo pakviesti į paskaitas ,,Matematika mūsų gyvenime“ (lektorė Marta Karaliūtė) bei ,,Padievaičio šventvietės tyrimai: atrasta seniausia Lietuvoje kėdė“ (dėstytojas doc. dr. Vykintas Vaitkevičius, KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas). Mokiniai ne tik sužinojo, kas tie Fibonačio skaičiai, simetrija architektūroje ir gamtoje, kokias produktų proporcijas naudoti kepant pyragą, bet ir virtualiai apsilankė Kvėdarnos apylinkėse, kur rastas seniausias sostas Lietuvoje. Buvo be galo įdomu ir naudinga. Ačiū 6k klasės lietuvių k. mokytojai, klasės auklėtojai už galimybę būti studentu.

Viduramžiai plakatuose

Remdamiesi įgytomis teorinėmis žiniomis, naudodami Canva grafinio dizaino platformą, bei kitas piešimo platformas, kiekvienas 6k klasės mokinys turėjo sukurti istorinį plakatą, atspindintį vieną arba kelis nagrinėjamos temos ,,Viduramžių kultūra“ aspektus : vienuolių įžadus, vienuolynų atsiradimą, įvairovę, veiklą, universitetų struktūrą, mokymo specifiką. Pamokose buvo naudojamas „Padlet“ internetinis įrankis ir programėlė (iOS), kuri suteikia internetinę erdvę idėjų, minčių ar kito turinio mainams bei publikavimui. Ačiū istorijos mokytojai B.Vareikienei už įdomias, šiuolaikiškas pamokas. Visus plakatus galite peržiūrėti paspaudę ant nuorodos https://padlet.com/birutevareikiene1/spwvu2sk0uazcpai

Knygų ekspertai

Jei nutiko taip, kad užsitęsusio karantino metu vargina vienas ir tas pats klausimas – KĄ VEIKTI? – turime Jums pasiūlymą. 6k klasės mokiniai – knygų ekspertai – pristato savo perskaitytų knygų anotacijas ir kviečia skaityti. Skaityti patogiai įsitaisius minkštame fotelyje, prisėdus ant vėjo išlaužtos šakos pajūryje, važiuojant autobusu… Tik žvilgtelkite, ką Jums paruošė šeštokai, neabejojame – neatsispirsite pagundai. Dėkojame lietuvių kalbos mokytojai Vaida Jokšienei.Programavimas su Micro:bit

Kovo 22 d. 2 k klasėje vyko įdomioji pamoka  ”Programavimas su Micro:bit“. Ją antrokėliams vedė mūsų progimnazijos technologijų mokytojas ekspertas  A. Ronkus. Mokiniai susipažino su „Micro:bit“ sąvoka, aiškinosi, ką reiškia programuoti ir kaip tai padaryti. Jauniesiems programuotojams pamoka paliko didelį įspūdį. Dėkojame mokytojui A. Ronkui ir mokytojai A. Plesevičienei.

Vienos kišenės istorija. Delmonas

Kovo 16 d. 2k klasėje vyko įdomioji dailės ir technologijų pamoka „Vienos kišenės istorija. Delmonas“ . Ją vedė mūsų progimnazijos dailės ir technologijų mokytoja metodininkė J. Bivainienė. Vaikai susipažino su lietuvininkų tautiniais rūbais, su mokytojos pagalba išsiaiškino, kas yra delmonas, kaip jis buvo dėvimas, kokiais raštais buvo puošiamas bei patys sukūrė delmoną iš netradicinių medžiagų (įvairių kruopų, makaronų ir kt). Smagu prisiminti ir puoselėti savojo krašto tradicijas. Dėkojame mokytojoms J. Bivainienei ir A. Plesevičienė.

Apie viduramžius kitaip

6k šią savaitę keliasi į viduramžius. Į Memelį ir į Vakarų Europą. Pamokos svečias, Klaipėdos pilies muziejininkė pakvietė į protmūšį. Šio žaidimo metu mokiniai sužinojo apie kultūrinį gyvenimą Klaipėdos mieste dar viduramžiais, susipažino su to laikmečio žaidimais ir pramogomis. Ačiū etikos mokytojai Jolitai Benetienei už iniciatyvą.

Apie viduramžių vienuolynų kultūrą iš vienuolio lūpų

Klasikinio ugdymo savaitė 6k klasės mokiniams jau įsibėgėjo. Šįkart pokalbis sukosi apie viduramžišką vienuolynų kultūrą (V–XI a.). O kas geriau gali papasakoti apie vienuolių įžadus, jų gyvenimo būdą, įtaką švietimui, raštijai, jei ne pats pranciškonų vienuolis. Nors ir nuotoliniam, bet jaukiam pokalbiui šeštokai pakvietė Lietuvos šv. Kazimiero provincijos kurijos ministrą Algirdą Malakauskį OFM. Pokalbio metu mokiniai ne tik keliavo vienuolynų atsiradimo istorijos keliais, išsiaiškino, kas yra kontempliatyvus ar apaštališkasis vienuolynai, bet sužinojo vieną svarbiausių tiesų – kad žmogus gražiausias, kai jis ieško, kelia klausimus. Net ir lotyniškai pramoko: „Ora at labora“ (Melskis ir dirbk). Akivaizdu, kad dieviškumas yra mumyse, tik reikia jo paieškoti. Už susitikimą dėkojame lietuvių k. mokytojai, klasės auklėtojai V. Jokšienei.

Mokomės empatijos

Klasės valandėlės metu 5k klasės mokiniai dalyvavo susitikime su Lietuvos kurčiųjų draugijos pirmininku. Mokėsi jų kalbos, sužinojo, kaip teisingai vadinti žmones su girdėjimo negalia, kaip palinkėti ,,skanaus“, kaip padėti išlipti iš autobuso ir pan. Pasirodo, kiekvienoje šalyje kurčiųjų kalba skiriasi. Jie taip pat, kaip girdintieji, turi savo tarptautinę kalbą.

Įdomioji pamoka bibliotekoje

Šio antradienio ryto 1k klasės mokiniai laukė, nes žinojo, kad virtualiai apsilankys mokyklos bibliotekoje. Pirmiausiai bibliotekos vedėja Edita papasakojo mokiniams, apie knygnešius, nes kovo 16-oji – Knygnešio diena. Mokiniams buvo įdomu sužinoti, kaip sudėtos knygelės lentynose, kaip išsirinkti patinkančią knygutę, kokias knygas labiausiai mėgsta skaityti pradinukai. Mokiniams priminta, kad ir karantino metu galima ateiti į biblioteką ir išsirinkti norimas knygutes. Perskaitytas knygas 1k klasės mokiniai kaupia ir aprašo savo virtualioje klasės bibliotekėlėje. Dėkojame bibliotekininkei E. Paulikaitei ir mokytojai N. Gedminienei.

Kompiuterizuota matematika

Kas yra technologijos, 3d modeliavimas, projektavimas? Į visus šiuos klausimus 1k klasės mokiniams atsakė mūsų progimnazijos technologijų mokytojas ekspertas Aleksandras Ronkus įdomiojoje pamokoje „Kompiuterizuota matematika“. Mokytojas pademonstravo, kaip galima sumodeliuoti ir atsispausdinti bet kokį sukurtą daiktą. Mokiniams skirta praktinė užduotis – parsisiuntus programėlę sumodeliuoti iš kubelių Klaipėdos miesto simbolį. Lauksime kūrybingų mokinių darbų. Dėkojame mokytojams A. Ronkui ir N. Gedminienei.

Nominantė – 1k

Minint Lietuvos Nepriklausomybės ir Valstybės atkūrimo dienas, Alytaus Likiškėlių progimnazija organzavo tarptautinę virtualią pradinių klasių mokinių dailės darbų parodą- konkursą ,,Čia mano Lietuva“. Jos tikslas – skatinti mokinius daugiau pasidomėti savo šalies istorija, iškiliomis Lietuvos asmenybėmis, vietovėmis, kultūra, papročiais bei tradicijomis, siekiant išsaugoti patriotiškumą, pasididžiavimą Lietuva. Šioje parodoje dalyvavo mūsų progimnazijos 1k klasės mokinė Ieva Dočytė. Ji laimėjo nominaciją „Meniškai ir detaliai“. Sveikiname Ievą ir dėkojame mokytojai N. Gedminienei.

Įdomioji pamoka

Kovo 10 d. 2k klasėje mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui bei geografijos mokytoja Lina Kuisė vedė įdomiąją pamoką „Lietuva iš paukščio skrydžio“. Pamokoje mokiniai susipažino su įvairiais įrengimais: palydovais, kosminiais zondais, žiūronais, teleskopais, GIS sistema kurie padeda mums pamatyti planetos, Lietuvos bei Klaipėdos vaizdą iš paukščio skrydžio. Mokiniams buvo taip pat parodyta vaizdo medžiaga apie žymiausius Lietuvos apžvalgos bokštus regyklas, kurie atveria gražius mūsų krašto kraštovaizdžius. Antrokai dalinosi savo pasakojimais, kuriuose apžvalgos bokštuose jau yra buvę ir kokius įspūdžius jie patyrė. Taikant diskusijos metodą sėkmingai įvardijo ir atpažino, miesto apžvalgos bokštus Klaipėdos švyturį, I. Simonaitytės kalną, viešbutį ,,Amberton“. Dėkojame mokytojoms A. Plesevičienei bei L. Kuisei.

Raidė moko, raidė kenkia

Kovo 5 d. vykusioje respublikinėje interaktyvioje konferencijoje ,,RAIDĖ MOKO, RAIDĖ KENKIA“ (Littera docet, littera nocet) 6k klasės mokiniai pristatė savo tyriamuosius darbus. Titas Česnauskas ir Gediminas Gintalas tyrinėjo žodžių, prasidedančių raidėmis G ir T, poveikį žmogaus savijautai (,,Ką slepia žodynas?“), o Mija Bendoraitytė bei Justė Glebauskaitė atliko eksperimentą su vandeniu ir ryžiais („Žodis. Vanduo. Ryžiai“). Atliktų tyrimų išvados verčia susimąstyti. Nejau vartodami kenkiančius žodžius (gaidys, tarakonas, garbėtroška, tinginys ir kt.) mes ne tik liūdiname, skaudiname aplinkinius, bet ir mūsų širdys patamsėja, suakmenėja lyg ryžiai inde… Kviečiame susipažinti su mokinių parengtais pranešimais:

Mokinius konferencijai ruošė lietuvių k. mokytoja metodininkė V.Jokšienė.

Edukacinis užsiėmimas

Kovo 4 d. 2 Klasikinio ugdymo klasės mokiniai dalyvavo Jūrų muziejaus nuotoliniame edukaciniame užsiėmime „Pingvinai. Kuo mes panašūs?“ Mokiniai sužinojo daug svarbios informacijos apie pingvinus. Smagu ir įdomu buvo sužinoti, kad pingvinai gyvena ne tik Antarktidoje, bet ir Pietų Afrikos pakrantėse, kad didžiausi pingvinai gali užaugti net iki 1 m 30 cm. Edukacijos metu mokiniai aptarė, kas yra pingvinų draugai ir priešai. Dar kartą įtvirtino, kad reikia saugoti ir neteršti gamtos. Dėkojame mokytojai A. Plesevičienei.

Nuo grūdo iki duonelės

Vasario 25 d. Šiaulių Dainų progimnazijoje vyko respublikinė virtuali bendrojo ugdymo mokyklų I-ų klasių mokinių viktorina „Nuo grūdo iki duonelės“. Joje dalyvavo ir mūsų progimnazijos 1 Klasikinio ugdymo klasės mokinių komanda Maja Grabauskaitė ir Ievutė Dočytė. Pirmokėliai aiškinosi, koks sunkus ir ilgas mūsų kasdieninės duonos kelias nuo grūdo pasėjimo iki duonos padėjimo ant stalo. Mokiniai suprato, kad duoną reikia branginti, gerbti. Negalima duonos išmesti. Džiaugiamės mūsų jaunųjų viktorinos dalyvių pasirodymu ir dėkojame mokytojai N. Gedminienei už iniciatyvą

Įdomioji pamoka

Kovo 2 d. 2 klasikinio ugdymo klasės mokiniai dalyvavo įdomiojoje pamokoje, kurią vedė muzikos mokytoja Irena Erniulienė. Pamoka prasidėjo maršu. Vaikai susipažino su pavasario šventėmis, išmoko dainelę apie pavasarį, skaičiuočių, paukščių pamėgdžiojimų. Labai įdomu buvo išgirsti sakmę apie senovės lietuvių dievą, kalvį, Teliavelį, kuris nukalė saulę ir ir įmetė ją į dangų. Mokiniai susipažino su kalvio amatu ir turėjo progą prisiminti Kaziuko mugės tradicijas bei papročius. O pamoka pasibaigė antroko Tautvydo mušamais būgno garsais. Buvo labai smagu. Dėkojame mokytojoms A. Plesevičienei ir I. Erniulienei.

Ekologinė edukacija „Renkuosi 0“

1k (Klasikinio ugdymo) klasės mokiniai, įgyvendindami projektą „Tai prasideda nuo tavęs ir manęs“, nutarė sudalyvauti Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro organizuotoje ekologinėje edukacijoje „Renkuosi 0“. Jos metu mokiniai buvo skatinami sąmoningai priimti sprendimus, mokomi, kaip kiekvienas gali prisidėti prie švaresnio ir ekologiškesnio rytojaus tausojant gamtą, raginami vartoti taupant. Ypač įdomi veikla buvo marškinėlių prikėlimas antram gyvenimui juos dažant batikos technologija. Visi labai džiaugėsi savo veiklos rezultatais. Dėkojame mokytojai Nelitai Gedminenei.

Knygų savaitė. Susitikimas su vaikų rašytoju Tomu Dirgėla

Vasario 25 dienos vakarą Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka pakvietė 1 Klasikinio ugdymo klasės mokinius į susitikimą su vienu iš mylimiausių pajūrio krašto vaikų rašytoju Tomu Dirgėla. Pirmokai dar nebuvo skaitę šio autoriaus knygelių, o jų nemažai – net 20! Susitikimo metu rašytojas pristatė savo spalvingas ir patrauklias knygas, paskaitė ištrauką, papasakojo įdomybių apie vaikų rašytojo darbą, atsakė į pačius keisčiausius klausimus. Susitikimas ne tik neprailgo, bet paliko be galo daug įspūdžių bei įkvėpė mažuosius skaityti knygeles.

Kūrybinės dirbtuvės

2 klasikinio ugdymo klasės mokiniams neliek laiko nuobodžiauti net ir karantino metu. Neformaliojo švietimo užsiėmimuose „KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS“ mažieji kūrėjai gamino ledo paveikslus: spalvino vandenį, į jį dėjo įvairias smulkmenėles, na ir, žinoma, vėliau viską užšaldė. Procesas tikrai neprailgo, o rezultatas visus maloniai nustebino. Nemažiau išmonės pareikalavo bei džiaugsmingų akimirkų dvanojo žaisliukų iš kojinės gamyba. Pasirodo vieninišą, niekam nebereikalingą kojinę galima paversti mielu ir jaukiu žaisliuku, užtenka ją pripildyti įvairiomis kruopomis ar įdėti vatos bei nupiešti šypseną… Dėkojame mokytojai A. Plesevičienei.

Užgavėnių išdaigos

Vasario 9 d. 2 klasikinio ugdymo klasės mokiniai dalyvavo Klaipėdos miesto Etnokultūros centro nuotoliniame edukaciniame užsiėmime “ Užgavėnių išdaigos“, kurio metu ne tik susipažino su užgavėnių papročiais ir tradicijomis (patiekalais, kaukėmis, dainomis), bet ir iš buitinių priemonių pasigamino triukšmo instumentą, dainavo dainas, varė žiemą iš kiemo. Na, o kitą dailės ir technologijų pamoką, įgiję žinių apie užgavėnių kaukes, patys jas gamino. Smagu pažinti savo krašto papročius ir tradicijas!
Dėkojame mokytojai A. Plesevičienei.

Užgavėnių kaukių dirbtuvės

Džiaugiamės, kad 1k klasėje planingai ir nuosekliai vyksta Klasikinio ugdymo programos įgyvendinimas. Šįkart pirmokai „iškeliavo“ į nuotolinę edukaciją Klaipėdos etnokultūros centre „Užgavėnių kaukių dirbtuvės“. Edukacijos vadovė Ingrida Žmijauskienė supažindino mokinius su vienos linksmiausių žiemos švenčių prasme ir tradicijomis. Papasakojo, ką reiškia kaukės ir persirenginėjimai į įvairius personažus, kodėl per šią šventę deginame Morę ir kuo ypatingos Lašininio ir Kanapinio kovos. Edukacijos pabaigoje iš buitinių priemonių mokiniai pasigamino triukšmo instrumentą, mokėsi tradicinių Užgavėnių dainelių bei sukūrė tokį žiemos išvarymo šventės šurmulį, kad žiema jau suskubo bėgti iš mūsų kiemo… Dėkojame mokytojai N. Gedminienei.

Atpažink smurtą ir paprašyk pagalbos

Kas yra smurtas, kokios jo rūšys, kaip atpažinti smurtą artimoje aplinkoje, o kaip elgtis patyrus smurtą ir į ką pirmiausiai kreiptis? Apie visa tai pasikalbėti su pirmokais į klasės valandėlę „užsuko“ mokyklos psichologė Gintarė Vaitiekutė. 1 k klasės mokiniai samprotavo, kas, jų nuomone, yra smurtas, dalinosi patirtimi, kaip derėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Diskutavo, kam pirmiausiai reikėtų papasakoti apie patirtą ar pastebėtą smurtą. Nors diskusijos dalyviai dar maži, bet suprato svarbiausią dalyką – „Niekas neturi teisės manęs skriausti!“. Už iniciatyvas dėkojame psichologei G. Vaitiekutei ir mokytojai N. Gedminienei.

Ar dievai turi paskyras?

Prabėgo trečioji integruotų pamokų savaitė 5k klasėje. Turime kuo nustebinti. Mokiniai susipažinę su 12 Olimpo dievų anglų kalba, kūrė vieno iš graikų dievų fakebook (ang. fake – netikras) paskyrą platformoje classtools.net. Šitas įrankis naudojamas tik mokymo(si) tikslams ir niekaip nėra susijęs su socialiniais tinklais. Fakebook platformą papildė 5k klasės mokinių išradingai sukurtos Dzeuzo, Afroditės, Dionizo, Apolo, Hermio, Poseidono ir kitų graikų dievų paskyros. Dėkojame anglų kalbos mokytojai Ingai Jaunienei už šiuolaikinį požiūrį į ugdymą.

Meninės raiškos projektas „skaitau, ieškau, kuriu!“

Devyniolika 1k klasės mokinių šiais mokslo metais nuo spalio iki sausio mėnesio pabaigos dalyvavo Respublikiniame vaikų žodinės ir meninės raiškos projekte „SKAITAU, IEŠKAU, KURIU!“. Mokiniai kūrė istorijas pagal A. Jurašiaus knygą „Akmenukų pasakos“. Projekto tikslas – tobulinti vaikų kalbinę ir meninę raišką. Vaikai, pasivaikščiojimų su tėveliais metu, ieškojo gražių, ką nors primenančių akmenukų. Labiausiai patikęs akmenukas buvo nufotografuojamas, jam sugalvojamas vardas, sukuriama ir užrašoma akmenuko istorija bei išpildoma akmenuko istorijos iliustracija. Projekto organizatoriai – Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centras istorijas sukėlė į virtualią knygą, kuria pasidalino su projekto dalyviais. Džiaugiamės 1k klasės mokinių bei jų tėvelių aktyviu įsitraukimu į projekto veiklas ir dėkojame mokytojai N. Gedminienei už iniciatyvą.

Įdomioji pamoka

Sausio 28 d. 1k klasės mokiniai džiugiai laukė, nes žinojo, kad Įdomiosios pamokos metu bus kalbama apie „Bibliotekos paslaptis“. Pamoką įdomiai vedė lietuvių k. mokytoja Vaida Jokšienė. Pirmokėlius pasitiko linksmas veikėjas Zuikius, kuris papasakojo, ką vaikai veiks ir sužinos pamokoje. Vaikai susidomėję klausėsi apie seniausią biblioteką Lietuvoje, apie tai, kaip senovėje mokiniai taupydavo sąsiuvinius, apie didžiausią knygą, ilgiausią sakinį ir kitų įdomių paslapčių. Kadangi 1 klasėje mokiniai įgyvendina projektą apie Klaipėdą, tad gavo užduotį sukurti Klaipėdos krašto knygos viršelį. Dėkojame mokytojai V. Jokšienei už Įdomiąją pamoką ir mokytojai N. Gedminienei už iniciatyvas.

Jaunieji projektuotojai

6k klasės mokiniai technologijų pamokų metu susipažino su viduramžių riterių ordinų atributika ir ženklais. Pasitelkdami nemokamą 3D modeliavimo programą „TinkerCAD“ projektavo riterių ordino medalius šiuolaikinėmis darbo priemonėmis. Ši programa skirta projektuoti norimus įvairaus dydžio objektus ir leidžia juos modifikuoti bet kuriame projektavimo žingsnyje. Pamokos tikslas – suprojektuoti nedidelį riterių ordino ženklą, susipažinti su paprasčiausiais 3D projektavimo įrankiais, įtvirtinti „TinkerCAD“ pradmenis. Ačiū technologijų mokytojui ekspertui Aleksandrui Ronkui už įdomias pamokas.

Pažinkime laikrodį

Įgyvendinant Klasikinio ugdymo elementus I K klasės mokiniai sausio mėnesio paskutiniąją savaitę dalyvavo nuotolinėje edukacinėje ekskursijoje Klaipėdos Laikrodžių muziejuje „Pažinkime laikrodį“. Klausydami virtualaus gido, mokniai keliavo iš kambario į kambarį ir susipažino su vandens, ugnies, smėlio, mechaniniais, kvarciniais laikrodžiais, jų atsiradimo istorijomis ir kitais įdomiais faktais. Sužinojo, kad atominis laikrodis pats tiksliausias pasaulyje, o vandens laikrodis buvo nepatogus, nes užšaldavo… Po ekskursijos mokiniai piešė labiausiai patikusį ar įsiminusį laikrodį. Dėkojame mokytojai Nelitai Gedminienei už iniciatyvas.

Mokonomika

Sausio 21 dieną I-os Klasikinio ugdymo klasės mokiniai kartu su savo tėveliais dalyvavo „Swedbank“ iniciatyva surengtoje didžiausioje nuotolinėje pamokoje „Mokonomika“. Vaikams pamoka labai patiko – darbavosi išsijuosę: lankstė piniginę – kirigamis, kūrė ateities pinigus, planavo ir braižė svajonių žemėlapį. Tris valandas trukęs užsiėmimas prabėgo labai greitai. Dėkojame mokytojai N. Gedminienei už iniciatyvą organizuojant „Pamokas kitaip“ .

Apie Viduramžius kitaip

Integruotos Klasikinio ugdymo elementų savaitės įsibėgėja. 6k klasės mokiniai turėjo galimybę susipažinti su viduramžių epocha per visų dalykų pamokas. Kiek įdomybių pateikė istorijos mokytoja Birutė Vareikienė – tokių faktų, vargu, ar kur išgirsite. Matematikos mokytoja Ilona Černiavskaja apie matematikos raidą viduramžiais pasakojo taip, kad net užsimiršome, jog esame 21 a. mokiniai. Šitiek įdomios istorijos dar nebuvome girdėję… Lietuvių kalbos mokytoja Vaida Jokšienė ir anglų kalbos mokytoja Inga Jaunienė sugalvojo piešti – ne, ne dažais. Mokiniai kūrė paveikslus iš žodžių – lietuviškų, angliškų. Pirmą kartą išbandyta skaitmeninė programa Word Art mokinius sužavėjo ir jie su malonumu įsitraukė į kūrybinį procesą. O kiek dar visokių įdomybių per kitas pamokas galėjome patirti…
Įdomiosios pamokos tęsiasi.
Iki kitos integruotos savaitės.
Dėkojame mokytojams, pasidalinusiems mokinių darbais.

Pasaulis šeštoko akimis

Klaipėdos „Versmės“ progimnazijoje mokosi ypatingi šeštokai. 6k klasė – ne tik saugiausios klasės titulo laimėtojai, bet ir be galo kūrybiški jauni žmonės. Lietuvių literatūros pamokos – ne pats žaviausias užsiėmimas trylikamečiams, bet jie sugeba nustebinti savo įžvalgomis trumpučiuose filmukuose „Pasaulio sukūrimas šeštoko akimis“. Lietuviai savojo pasaulio sukūrimo epo, deja, neturi. Tad sukurti savąją versiją teko 6k. 
Dėkojame lietuvių kalbos mokytojai Vaidai Jokšienei.
Smagaus žiūrėjimo.

Saugiausia klasė Lietuvoje – 6k!

Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos 6k klasės mokiniai dalyvavo Valstybinės darbo inspekcijos organizuotoje viktorinoje, kur varžėsi su visos Lietuvos šeštokais, ir iškovojo garbingą ,,Saugiausios klasės 2020″ titulą. Smagu, kai nuosekliu darbu pavyksta pasiekti puikių rezultatų. Dabar vaikai saugiai galės tvarkytis savo namuose ir net mamą ar tėtį perspėti apie gresiančius pavojus.
Dėkojame 6k klasės auklėtojai Vaidai Jokšienei, kuri rūpinasi savo mokinių saugumu.
Plačiau apie renginį kviečiame paskaityti: spausti čia…>>>

Suteik sveikam kūnui sveiką sielą

Nuotolinis mokymosi procesas gali būti įdomus! Trijų dalykų – geografijos, fizinio ugdymo ir lietuvių kalbos – integruota pamoka-projektas ,,Suteik sveikam kūnui sveiką sielą“ išjudino 6k klasės mokinius tikra šio žodžio prasme. Mokiniai turėjo sukurti maršrutą, išmokti dirbti su išmaniosiomis programėlėmis, užkoduoti informaciją QR koduose, patys įveikti šį maršrutą bei parašyti atsiliepimus straipsnyje. Vaikai entuziastingai kūrė, rinko informaciją, vaikščiojo, fiksavo fizinius parametrus bei rašė straipsnius. Ši pamoka – puikus pavyzdys, kad ir nuotolinis mokymasis gali būti įtraukiantis, įdomus, visapusiškai naudingas.
Ačiū geografijos mokytojai D. Umantaitei-Vaivadienei, lietuvių kalbos mokytojai Vaidai Jokšienei ir fizinio ugdymo mokytojai I. Malakauskienei.

Karštoji kėdė

6k klasės mokinė Anetė Simonavičiūtė kartu su „Aukuro“ gimnazijos moksleiviais ant karštosios kėdės sodino rašytoją Dainą Opolskaitę. Jaunas amžius tikrai ne kliūtis rimtiems klausimams. Gerai žinoma jaunimo tarpe knygų autorė atskleidė paslaptis, kokiu būdu gimsta jos kūrinių personažai. Vieni jų taip ir lieka šešėlyje, kiti lyg realūs kūnai atsistoja greta. Rašytoja prisipažino, kad rašymas – gyvenimo būdas. Nėra jis lengvas, bet visada malonu, kai netikėtai, užsukusi į paštą išsiųsti laiško, sulauki komplimento. Klausimų lavina ir net nepajunti, kaip prabunda noras atrasti kūrėjos vaizduotės pasaulį jos knygose. Skaitykime. Dėkojame lietuvių kalbos mokytojai Vaidai Jokšienei.

Sportas padeda

6k klasės mokiniai dalyvavo „Svajonių komandos“ renginyje „Sportas kaip priemonė susitvarkyti su pandemijos iššūkiais“. Renginio organizatoriai Klaipėdos „Versmės“ ir Maksimo Gorkio progimnazijų aštuntokai. Jaunieji lyderiai dalijosi patirtimi, kaip panaudojant elementariausias buities priemones atlikti visas raumenų grupes aktyvinančius pratimus pertraukų tarp pamokų metu. Čiumpi nuo stalo du popieriaus lapus ir jau bėgi maratoną. Juokaujame, užteks ir kelių metrų. Bet tai bus puiki mankšta. O ir mokytis bus lengviau. Dėkojame klasės auklėtojai Vaida Jokšienei už organizavimą.

Išmintingas apsipirkimas

5k klasės mokiniai praėjusią savaitę buvo pakviesti į neeilinę klasės valandėlę. ,,Swedbank“ atstovė pasakojo, kas įtakoja mūsų pasirinkimą pirkti, kaip atsilaikyti prieš spontaniškus pirkinius, kaip planuoti apsipirkimus, kaip taupyti. Darbuotoja pasidžiaugė, kad mokiniai daug žino, aktyvus, drąsūs, brandūs klausimais. Pasirodo, mes esame pirmoji Klaipėdos mokykla, užsiregistravusi šiai edukacijai. Ačiū klasės auklėtojai Vilmai Mažeikienei už finansinio raštingumo ugdymą.

Klaipėdos krašto olimpiečiai

I-je klasikinio ugdymo klasėje (1k) vyko įdomioji fizinio ugdymo pamoka „Klaipėdos krašto olimpiečiai“, kurios tikslas – per aktyviasias veiklas supažindinti vaikus su Klaipėdos krašto sportininkais, dalyvavusiais Olimpinėse žaidynėse. Pamokoje mokiniai turėjo gerokai paplušėti, kad įveiktų fizines kliūtis ir, radę užduočių atsakymus, susipažintų su mūsų gimtąjį miestą garsinančiais sportinikais. Smagu vaikams buvo ne tik dalyvauti veikloje, rungtis tarpusavyje, rasti atsakymus, bet ir sužinoti, kad tarp olimpiečių būta ir buvusių mūsų mokyklą mokinių. Džiugios emocijos, kūrybiškos, mąstyti skatinančios užduotys bei aktyvi veikla – lygu pasiektas tikslas ir puikus rezultatas! Dėkojame fizinio ugdymo mokytojai ekspertei I. Malakauskienei bei pradinio ugdymo mokytojai metodininkei N. Gedminienei.

Svečiuose rašytoja Nijolė Kepenienė

        Lapkričio 25d. susitikti su mažaisiais 1k klasės skaitytojais atvyko poetė, rašytoja Nijolė Kepenienė. Laikydamiesi visų saugumo reikalavimų aktų salėje  mokiniai susidomėję klausėsi poetės skaitomų eilėraštukų, atliko kūrybines užduotis, uždavinėjo klausimus.  Klasikinės klasės metų projektas – „Klaipėda – mano namai“. Tad įgyvendinant šį projektą, pradedama pažintis su Klaipėdos įžymiais žmonėmis.
        Už aktyvų dalyvavimą diskusijoje, smalsumą, už meilę knygai visi mokiniai buvo apdovanoti autorės knygutėmis. „Tegul šios dovanos artėjančių Kalėdų proga jums, mažieji skaitytojai, padeda greičiau sulaukti švenčių.“ Skaitykite…Įkvėpkite tylą, kad ji prabiltų….

 

Apie saugumą darbe

Valstybinė darbo inspekcija antrus metus organizuoja projektą, skirtą supažindinti 5–6 klasių moksleivius su saugiu darbu. Lapkričio 17 d. klasikinio ugdymo klasė (6k) dalyvavo nuotolinėje pamokoje, kurią vedė darbo inspektorius Saulius Surblys. Pamokos metu moksleiviai buvo supažindinti su dažniausiai kylančiais pavojais darbe, namų, mokymosi aplinkoje ir būdais, kaip jų išvengti. Gruodžio 1d. laukia interaktyvi viktorina, kurioje savo jėgas išbandę sieksime „Saugiausios klasės 2020″ titulo. Sėkmės! Dėkojame 6k klasės auklėtojai už pamokas kitaip.

Ženkliukai ,,Pykčiui NE“ jau Lietuvos nacionaliniame muziejuje

Dar pavasarį mus privertęs sustoti karantinas leido nuodugniau patyrinėti savo emocijas. Nors žinute apie klasikinio ugdymo klasės sukurtus ženkliukus „Pykčiui NE“ jau dalijomės, tačiau norime pranešti, kad ženkliukas puikuosis ir Lietuvos nacionalinio muziejaus parodoje. Muziejus siekia surinkti kuo daugiau eksponatų, atspindinčių pakitusias gyvenimo sąlygas karantino metu. Dėkojame 6k klasės auklėtojai Vaidai Jokšienei už mokyklos vardo garsinimą ir kūrybines idėjas.

Olimpinių žaidynių savaitė

Štai pralėkė Klasikinio ugdymo savaitė 5k klasėje. Šiems mokiniams tai pirmoji integruotų pamokų savaitė. Olimpinių žaidynių tema buvo kalbama, diskutuojama, rašoma, kuriama visose pamokose. Ačiū mokytojams už kūrybines įžvalgas, įdomiąsias pamokas. Puikūs mokinių atsiliepimai – geriausias profesionalios komandos darbo įvertinimas. Lauksime kitos Klasikinio ugdymo savaitės.

Kūrybinės dūzgės

Neformalus ugdymas pradinėse Klasikinio ugdymo klasėse yra labai reikšmingas ir svarbus komponentas. Būreliuose netradicine, vaikams prieinama forma yra lavinamas mokinių loginis ir kritinis mąstymas, gebėjimas apibendrinti, analizuoti ir susieti veiklą su kasdienine patirtimi, formuojami ir lavinami mokinių prigimtiniai kūrybiniai gebėjimai. 1k klasės mokiniai labai pamėgo „Galvočių“ būrelį, kuriames suka galveles įveikdami matematinius galvosūkius, tangramas, labirintus, sudoko…. O į „Kūrybines dūzges“ renkasi ne tik mergaitės, mėgstančios rankdarbius, bet ir berniukai, kuriems patinka kurti, konstruoti, modeliuoti. Visi randa sau tinkamą ir įdmią veiklą, noriai kuria, fantazuoja, įgyvendina savo svajones.

Įdomiosios pamokos

I-oje klasikinio ugdymo klasėje (1k) rugsėjo mėnesį svečiavosi mokinės Augustės Magziakaitės mama Airida. Ji mokiniams pristatė dantų techniko profesiją bei pravedė įdomiąją pamokėlę „Dantukų abėcėlė“. Pamokoje svečias paaiškino, kodėl svarbu tinkamai rūpintis savo dantukais, mokė, kaip reikia juos taisyklingai valyti ir prižiūrėti. Visi vaikai ne tik puikiai išmoko atpažinti ir įvardinti dantukų „draugus“ ir „nedraugus“, bet ir pasivaišino ekologiškomis morkytėmis. Dėkojame mokytojai Nelitai Gedminienei ir dantų technikei A. Magziakienei už įdomią, nuotaikingą ir turiningą edukaciją.

Spalio mėnesį I-oje klasikinio ugdymo klasėje vyko net du užsiėmimai iš ciklo „Įdomiosios pamokos“. Spalio 9 dieną, mokykloje svečiavosi Robotikos studijos atstovai, kurie per pasaulio pažinimo pamoką, pavadintą „Kosmosas ir robotika“, mokiniams padėjo įsijausti į jaunųjų išradėjų roles, mokė juos konstruoti ir programuoti robotus, atlikti bandymus, tyrinėti kosmoso paviršių. Dalyvavę šioje kultūrinėje-edukacinėje programoje ir įveikę užduotis mokiniai ne tik jautėsi „pasimatavę“ inžinieriaus profesiją, bet ir gavo programos dalyvio pažymėjimus.
Spalio 22 d. mokytojos ir projekto „Pradėk nuo savęs“ sumanytojos Nelita Gedminienė bei Jolanta Rupeikienė I-os klasikinio ugdymo klasės mokiniams ir dideliam būriui kitų pradinių klasių mokinių organizavo įdomiąją pamoką aplinkosaugos ir ekologijos tema „Padėkime gamtai – pradėkime nuo savęs“. Šioje pamokoje svečiavosi ir 1k klasės mokinio Jono Beno Butkaus mama Daiva. Ji ne tik papasakojo apie tai, kaip svarbu būti atsakingu vartotoju, gerbti ir saugoti gamtą, bet ir davė daug praktiškų patarimų, kaip būti draugiškam aplinkai, mokė mokinius rūšiuoti šiukšles. Dėkojame edukaciją organizavusioms mokytojoms Nelitai ir Jolantai bei poniai Daivai Butkienei.