Klasikinis ugdymas

Minėjome Gedulo ir vilties dieną

Gedulo ir vilties dieną 7k klasės mokiniai įprasmino lankydamiesi Vilniuje. Mokiniai nusikėlė atgal į praeitį, lankėsi netoli Nemenčinės esančiame bunkeryje.Tarybinių laikų valgykla ir parduotuvė, V.Lenino kambarys, KGB ir NKVD tardymo patalpos, karceris – tai tik keletas kambarių, kuriuose apsilankė septintokai. Tiesiogine to žodžio prasme sunkiose šimtasiūlėse įkalinti žaidimo dalyviai išgyveno šiurpią socializmo tikrovę. Atkūrė praeitį, bet kartu ją ir palaidojo visiems laikams. Gera būti laisviems. Dėkojame klasės auklėtojai Vaidai Jokšienei.

Įdomioji fizinio ugdymo pamoka „Gero vėjo!”

Birželio trečiosios rytą 1k klasės mokiniai skubėjo į aktų salę, kurioje jų laukė įdomioji pamoka “Gero vėjo!”. Fizinio ugdymo mokytoja ekspertė Ilona Malakauskienė pakvietė pirmokus dalyvauti komandiniuose interaktyviuose žaidimuose. Vaikai „griovė“ pilies sienas, „išvalė“ upę, demonstravo skaičiavimo įgūdžius ir rankų taiklumą. Komandiniai žaidimai ugdė ne tik olimpines vertybes – draugystę, pagarbą ir tobulėjimą, tačiau ir bendradarbiavimo įgūdžius. Dėkojame mokytojai Ilonai Malakauskienei.

Integruota savaitė „Vasaros spalvų slėnis“

Gegužės 30 – birželio 3 dienomis 2 klasė pražydo vasaros spalvomis.Tai mokinukai, rengdamiesi kasdien vis kita vasaros spalva, pagyvino paskutines mokslo metų dienas. Savaitę pradėjome diskutodami apie artėjančias vasaros pramogas, darbus ir šventes. Vėliau šiuos įspūdžius mokiniai perkėlė iliustracijomis ant ilgo tapeto. Į mokyklos bendruomenės dienos renginius lėkėme pasigaminę nuotaikingus aitvarus. Technologijų mokytojas Aleksandras bei direktorės pavaduotoja ugdymui Lina pravedė įdomiąsias pamokas „Geometrinės figūros“ bei „Aš gebu orientuotis“. Mokiniai sudalyvavo Kahoot viktorinoje „Vasaros pasaka“ bei mįslių konkurse, parodė savo išskirtinius gebėjimus Talentų šou. Savaitę užbaigėme Jūrų muziejuje šaunioje edukacijoje „Kurėnas – žvejo namai“. Dėkojame mokytojai Nelitai Gedminienei.

Gintaro kelias

Birželio 2 d. 3 k klasės mokiniai vyko į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, į edukacinį užsiėmimą ,,Gintaro kelias”. Užsiėmimo metus susipažino su gintaro atsiradimo istorija, baltiškojo gintaro prekybiniais keliais. Taip pat sužinojo, kokių spalvų gali būti gintaras, kas gaminama iš gintaro, mokėsi atskirti tikrą gintarą nuo padirbto. Užsiėmimo pabaigoje, kiekvienas vaikas sugalvojo po norą ir gavo dovanų po gintaro gabalėlį, kad tas noras išsipildytų. Edukacinę išvyką organizavo mokytoja Aurelija Plesevičienė.

Pažintis su Kuršių marių paveldu

Pasitikdami savaitgalį 2 k klasės mokiniai keliavo po Mažąją Lietuvą susipažindami su unikaliu Kuršių marių paveldu. J. Gižo etnografinėje sodyboje sužinojo apie Kuršių marių žuvis, žvejybinių burvalčių tipus, aplankė mažųjų laivų uostą, pasigrožėjo nuostabiais Kuršių Nerijos vaizdais iš apžvalgos bokšto bei patys pasigamino molinę žuvytę. Kintų Vydūno kultūros centre gidė Reda įdomiai papasakojo apie vėtrungių – vėliukų atsiradimo istoriją, kurios buvo senųjų Kuršių marių burlaivių puošmena ir tapo didžiausiu pamario krašto pasididžiavimu. Su didžiausiu įdomumu kiekvienas mokinys nusispalvino savo vėtrungę – magnetuką, taikydami kiekvienam kraštui būdingas spalvas. Dėkojame mokytojai Nelitai Gedminienei.

Baltų mitologinis parkas

Gegužės 19 d., 3 k klasės mokiniai vyko į Baltų mitologinį parką. Vaikai, gido padedami, prisiminė baltų dievus ir keturis svarbiausius žmogaus gyvenimo virsmus. Piešė gyvybės medį, kūrė aukurą, vaikščiojo po labirintą, žaidė žaidimus. Trečiokai smagiai ir turiningai praleido laiką. Dėkojame mokytojai A. Plesevičienei.

Kur pradingsta pinigai?

Gegužės 19 d. 1 k klasės mokiniai mokytis finansinio raštingumo vyko į banką. „Swedbank“ Finansų laboratorija – unikali erdvė, padedanti išmaniai ir įdomiai susipažinti su pagrindinėmis ekonomikos ir asmeninių finansų valdymo temomis, suprasti, kaip planuojamas biudžetas, kodėl svarbu taupyti. Užsiėmimo metu pirmokai atsakinėdami į klausimus demonstravo žinias, aiškinosi, kur pradingsta pinigai. Visa tai vyko pasitelkiant išmaniąsias technologijas bei žaidžiant interaktyvius žaidimus. Nuoširdžiai dėkojame Vakarės mamai Agnei Madeikienei už galimybę dalyvauti Finansų laboratorijos užsiėmime.

Miesto paukščiai

Gegužės 17 dieną 6k klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja, geografijos mokytoja eksperte Dalia Umantaite-Vaivadiene lankėsi Klaipėdos universiteto ornitologijos muziejuje ir dalyvavo edukacijoje „Miesto paukščiai“. Mokiniai ne tik sužinojo, kokie paukščiai gyvena visai šalia mūsų, bet patys turėjo progą juos stebėti. Tokios pamokos, kada gali pamatyti, paliesti, patirti – neįkainojamos vertės.

Antrokai lankosi Transporto kolegijoje

„Buvo labai gera ekskursija“ – dalinosi įspūdžiais vaikai autobuse grįžtant iš Transporto kolegijos. Ir tikrai buvo įdomu ir šaunu, nes jie čiupinėjo, pypino, spaudė, suko, virpino, dūmijo, vairavo… Dėstytojas paprastai ir linksmai supažindino mokinius su mechaniko specialybe. Visi suprato, kad tai – nelengvas darbas, tačiau panoro būti mechanikais ne vienas ir ne du🙂. Ačiū Jono Beno mamytei už iniciatyvą.

Žaliasis raštingumas

Gegužės 5 dieną 2k klasės mokiniai dalyvavo „Žaliojo raštingumo“ edukacijoje – paskaitoje „Rūšiuoti ne tik lengva, bet ir smagu bei naudinga!”. Jos metu mokiniai buvo ugdomi būti draugiškais gamtai piliečiais ir gyventi tvariai. Suprasdami, kad nuo kiekvieno iš mūsų priklauso planetos ateitis ir aplinkos oro, vandens, dirvožemio kokybė, galime ryžtingiau keisti įpročius ir rūpintis gamta. „Žaliojo taško“ organizatoriai nuolat rūpinasi, kad vaikai domėtųsi atliekų rūšiavimu, žinotų reikalingą informaciją ir būtų atsakingi rūšiuotojai. Džiugu, kad 2k klasės mokiniai, antrus metus dalyvaudami ekologinio ugdymo projekte „Tai prasideda nuo tavęs ir manęs“, jau supranta, jog šiukšlę nuo vertybės skiria tik vienas rūšiavimo konteineris ir mažais žingsneliais mokosi tai daryti teisingai. Vis daugiau mūsų progimnazijos pradinių klasių mokytojų supranta atliekų rūšiavimo prasmę bei naudą ir noriai to moko savo ugdytinius – klasėje į atskiras dėžes rūšiuodami popieriaus bei plastiko atliekas. Už iniciatyvas irrnepailstamą meilė ir pagarbos gamtai ugdymą dėkojame 2k klasės mokytojai N. Gedminienei.

Muzikos įdomioji pamokėlė

Gegužės 5 dieną 1k klasėje vyko muzikos įdomioji pamokėlė apie Klaipėdos kraštą. Vaikai sužinojo kas būdinga klaipėdietiškai muzikai, mokėsi dainelių, pritaikė joms kūno perkusiją. Sužinojo ką vadiname ,,šiporėliu“, ,,masteliu“ , suprato, kad daugumoje dainų vyrauja marių tematika – dainos turinį ir prasmę gebėjo perkelti į savo vaizduotės pasaulį. Šios klasės mokiniams dainavimas kelia neapsakomą malonumą. Dėkojame mokytojai Romaladai Dzikienei.

Lietuva skaito

Knygos gali! Tokiu šūkiu prasidėjo akcija „Lietuva skaito“.
Skaitymas padeda nusiraminti, suprasti kitą, mažina stresą. Knyga padeda rasti atsakymus į rūpimus klausimus, suburia žmones arba leidžia pabūti savo mintyse.
Gegužės pirmą savaitę mažieji skaitytojai turėjo puikią galimybę virtualiose pamokose susitikti su rašytojais ar knygų leidėjais.
2k klasės mokiniai susitiko su vienu iš mėgstamiausių vaikų rašytoju Vytautu Landsbergiu bei jo knygas leidžiančios leidyklos :Dominicus lituanus“ vadove Ramune Landsbergiene. Vaikai susipažino su ilgu knygos keliu nuos leidyklos iki skaitytojo, su rašytojo išleistomis knygomis, turėjo galimybę užduoti rūpimus klausimus. Dėkojame mokytojai N. Gedminienei.

Vienos kišenės istorija. Delmonas

1k klasės mokiniai tęsia pažintį su Mažosios Lietuvos istorija ir kultūra. Balandžio 29 d. prasidėjo įdomiosiomis pamokomis. Dailės ir technologijų mokytoja Judita Bivainienė supažindino pirmokus su Mažosios Lietuvos vertybe – delmonu.
Delmonas – tai išskirtinė Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo detalė, tapusi regioną reprezentuojančiu ženklu. Šis gausiai dekoruotas tekstilinis krepšelis buvo praktinę funkciją atliekanti lietuvininkės kostiumo dalis – į delmoną darbuojantis namuose ir išeinant iš namų įsidėdavo reikalingus smulkius daiktus: raktus, peiliuką, pinigėlius, šukas. Delmonas buvo ir viena puošniausių kostiumo detalių – kruopščiai išsiuvinėta įvairiaspalviais siūlais ir stiklo karoliukais, pažymėta prasminiu tekstu, data, inicialais.
Antrosios pamokos metu mokiniai papuošė popierinį kišenėlės šabloną, pasitelkiant delmonų dekoravimo principus. Dėkojame mokytojai Juditai Bivainienei.

Mažais žingsneliais Velykų link

2k klasėje integruota savaitė „Velykų link“ prasidėjo aktyviai – mokytoja Ilona pravedė įdomiąją fizinio ugdymo pamoką „Surask sau porą“, kurios metu mokiniai interaktyviai atliko sportines užduotis. Kasdien mokiniai sužinojo ką nors naujo ar prisiminė apie Velykų tradicijas ir papročius, tobulino gebėjimą naudotis išmaniosiomis technologijomis surandant ieškomą informaciją bei kuriant google skaidres. Visas žinias ir įgūdžius pateikė pristatyme „Velykų link“. „Galvočių“ būrelio mokiniai Scratch programėlėje kūrė velykines atvirutes. Mokiniai sudarinėjo velykinį meniu ir atlikdami grupinį darbą pristatė, kokį įsivaizduoja Velykų stalą. Įsitikinau, kad mamos turės tikrai puikius pagalbininkus. Šeima Velykų stalą galės  papuošti ir pačių mokinių iškeptomis duonelėmis- varnelėmis, kurias kepė Kretingos dvaro muziejuje. Didžiajai pavasario šventei per darbelių ir neformalaus ugdymo pamokas sukūrė velykines dekoracijas, papuošimus šventiniam stalui. Savaitę užbaigėme Vaidos Jokšienės pravesta pamoka – „Ką raštas užrašys, nė kirvis neištašys“. Pamoka tikrai buvo įdomioji – kūrybiškai, suprantamai ir vaizdžiai vaikams pateikė medžiagą apie kalbos raiškos priemones. O visas savo žinias mokiniai pasitikrino protmūšyje, naudojantis Kahoot programėle.

Edukacinis užsiėmimas ,,Senoviniai laikrodžiai”

Balandžio 13 d., 3k klasės vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Senoviniai laikrodžiai” Klaipėdos Laikrodžių muziejuje, kur susipažino su saulės, vandens, ugnies bei kitais laikrodžiais ir jų veikimo principu. Užsiėmimo pabaigoje patys pasigamino saulės laikrodį. Dėkojame mokytojai A. Plesevičienei už pamokas kitaip.

Integruotų veiklų savaitė ,,Baltų simboliai“

Balandžio 11- 15 d. 3k klasėje vyko integruotų veiklų savaitė ,,Baltų simboliai“. Mokiniai susipažino, kaip seniau žmonės puošė namus, baldus, rūbus bei patys kūrė simbolius ant akmenėlių. Diskutavo, ar baltai šventė šv. Velykas. Mokyklos kieme ieškojo pavasario ženklų ir juos fotografavo. Aiškinosi, kokiais simboliais puošė margučius, ką reiškia šie raštai bei patys piešė tradicinių raštų margutį. O per ,, Kūrybines dirbtuves“ margino kiaušinius netradiciniais būdais, pasigamino velykinę puokštelę. Savaitės pabaigoje savo žinias pasitikrino žaisdami velykinį Kahoot žaidimą. Dėkojame mokytojai A. Plesevičienei.

JAUNIEJI TECHNOLOGIJŲ KŪRĖJAI 2

Balandžio 14 d. 2k klasės mokinė, Maja Grabauskaitė, dalyvavo respublikinėje virtualioje 1-4 klasių mokinių konferencijoje
,,JAUNIEJI TECHNOLOGIJŲ KŪRĖJAI 2“ ir pristatė savo sukurtas skaidres ,,Klaipėdos miesto simboliai taikant IT“. Džiaugiamės mokinės kūrybiškumu ir entuziazmu. Dėkojame mokytojai N. Gedminienei.

1k knygų pristatymai

1k klasės mokiniai vykdė lietuvių kalbos projektinį darbą „Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena“. Pirmokai skaitė pasirinktas knygas, ruošė perskaitytų knygų pristatymus. Vaikai įsitikino, kad skaityti knygą vienam yra nuostabu, bet perskaityti knygą ir tada aptarti ją su kitu žmogumi – dar nuostabiau. Knygos ugdo laimingas asmenybes. Dėkojame mokytojai J. Rupeikienei.

Velykų papročiai ir tradicijos Mažojoje Lietuvoje

Balandžio 8 d. 1k klasės mokinukams prasidėjo įdomiosiomis pamokomis. Dailės mokytoja Inga Kairienė supažindino su Velykų papročiais ir tradicijomis Mažojoje Lietuvoje. Vaikus sužavėjo pačios mokytojos tradiciniais ir šiuolaikiniais raštais margintų margučių kolekcija. Antrosios pamokos metu mokiniai patys pasigamino Velykinį zuikį. Dėkojame mokytojoms I. Kairienei ir J. Rupeikienei.

Velykos svečiuojasi Klaipėdos krašte

1k klasės mokiniai balandžio 4 d. integruotų veiklų savaitę „Velykos svečiuojasi Klaipėdos krašte“ pradėjo Klaipėdos Etnokultūros centre edukaciniu užsiėmimu “Zuikio velykaičiai“. Etnologė Ingrida Žmijauskienė vaikus supažindino su Šv. Velykų papročiais ir tradicijų elementais, papasakojo apie margučių simboliką, jų tradicinius marginimo būdus. Pirmokai ne tik praturtino savo žinias, bet ir nuotaikingai praleido laiką. Užsiėmime netrūko smagių velykinių žaidimų ir ratelių. Dėkojame mokytojai J. Rupeikienei už iniciatyvas.

Proto žygis per Lietuvą

Norime pasidžiaugti integruotų pamokų galimybėmis mūsų progimnazijoje. Projekto ,,Kokybės krepšelio“ lėšomis įsigytos priemonės – inraktyvi siena – suteikia galimybių integruoti pamokoje kelis dalykus. Toks ugdymas tampa ne tik šiuolaikiškas, bet ir teikiantis malonumą. Mokėjimas laukti sėkmės, kryptingai siekti rezultato, mokymasis dirbti komandoje ir savarankiškai leidžia ugdyti ne tik dalykines kompetencijas, bet ir asmenines savybes. Balandžio 1 deną 6k klasės mokiniai dalyvavo integruotoje fizinio ugdymo ir geografijos pamokoje ,,Proto žygis per Lietuvą“. Dėkojame pamokos sumanytojoms, organizatorėms – fizinio ugdymo mokytojai I. Malakauskienei ir geografijos mokytojai D. Umantaitei-Vaivadienei.

Karjeros ugdymo savaitė

Karjeros ugdymo savaitė 7k mokiniams prasidėjo aktyviai. Antradienio vakarą mokiniai stebėjo teatro ,,Taškas” muzikinį spektaklį ,,Mitai”, aptarė scenografo profesiją. Juk visi scenoje buvę aktoriai grojo pačių rankomis kurtais instrumentais. Ačiū už iniciatyvą Ado mamai Raimondai Baltuonienei. Trečiadienio rytą septintokai kartu su užimtumo tarnybos specialiste Elena Fartuškevičiene gvildeno sėkmingos karjeros pradžios paslaptis. Kuo būsime užaugę dar nežinia, bet kuo būti nenorėtume, jau žinome. Ačiū klasės auklėtojai V. Jokšienei už organizavimą.

Nuotolinė-praktinė konferencija „Vaiko sveika gyvensena šiandien – galimybės ir perspektyvos“

Kovo 28 d. „Vyturio“ progimnazijoje vyko respublikinė nuotolinė-praktinė konferencija „Vaiko sveika gyvensena šiandien – galimybės ir perspektyvos“. 2k klasės mokinys Lukas Mažeika pristatė pranešimą ,,Čiobrelis – vaistažolių karalius“ ir buvo apdovanotas Vilniaus universiteto Sveikatos fakulteto raštu už POZITYVUMĄ. Dėkojame mokytojai Nelitai Gedminienei.

Susitikimas su vienuoliu Benediktu

2022 kovo 24 dieną 6k klasės mokiniai dalyvavo susitikime su Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios vienuoliu Benediktu. Klasikinio ugdymo integruota pamoka vyko netradiciškai. Mokiniai turėjo galimybę diskutuoti apie religijos vaidmenį žmogaus gyvenime, apie požiūrį į religiją ir pan. Dėkojame klasės auklėtojai, geografijos mokytojai elspertei D. Umantaitei-Vaivadienei už įdomų susitikimą.

Edukacija „Baltiški papuošalai“

Kovo 23 dieną 3k klasės mokiniai lankėsi Kalvystės muziejaus darbuotojų organizuotoje edukacijoje „ Baltiški papuošalai“.  Mokiniai ne tik turėjo progos susipažinti su kalvio  bei  juvelyro amatu, ber ir  patys svarankiškai iš žalvario pasigaminti papuošalus –  žiedus, apyrankes.  Dėkojame mokytojai A. Plesevičienei.

Tvariai ir patikimai…

Kur dedamos perdirbimui netinkamos atliekos? Atsakymą į klausimą 2 k klasės mokiniai gavo lankydamiesi virtualioje ekskursijoje į žaliąją energetikos įmonę UAB GREN LIETUVA . Įmonė, naudodama išrūšiuotas, naudojimui nebetinkamas atliekas, gamina šilumą ir elektrą. Jėgainė, naudojanti nepavojingas komunalines ir pramonės atliekas kaip kurą, yra pirmoji tokia Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Ši ekskursija mokinius paskatino dar atsakingiau rūšiuoti, nes vis labiau supranta, kad rūšiuodami atliekas ne tik prikelia daiktus antram, trečiam…. gyvenimui, bet ir prisideda prie energijos gaminimo. Dėkojame mokytojai N. Gedminienei.

Konferencija „Raidė moko, raidė kenkia“

Kovo 9 d. 7k klasės mokiniai – Anetė Simonavičiūtė ir Jonas Danisevičius – dalyvavo respublikinėje interaktyvioje konferencijoje „Raidė moko, raidė kenkia“, kur pristatė pranešimą tema „Emocinė žodžio galia M. Burgess knygoje „Vilko kauksmas“. Kaip teigia Jonas, skaitydamas pagalvojau, kad vilkai su saviškiais elgiasi geriau, negu žmonės su žmonėmis. Knygos pabaigoje išgirdau vilko šauksmą ir supratau, kad tai – ne baimė, o neviltis dėl žmonių beširdiškumo.“ O ką manote jūs? Anetės ir Jono lietuvių kalbos mokytoja – Vaida Jokšienė.

Užgavėnių kaukių konkursas-paroda

Moksleivių saviraiškos centras kartu su Mažosios Lietuvos muziejumi organizavo Užgavėnių kaukių konkursą-parodą. Parodai kaukes pateikė 180 mokinių iš įvairių mokyklų. Mūsų 2 k klasės mokiniai Lukas Čereška ir Jonas Butkus tapo nugalėtojais ir buvo apdovanoti diplomais bei atminimo dovanėlėmis. Dėkojame mokytojai N. Gedminienei.

Turas po biblioteką

Kovo 2 d. 1k klasės mokinukai vyko į Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešąją biblioteką. Pirmokai susipažino su bibliotekos pastato istorija ir jos erdvėmis, veikla, taisyklėmis, knygų fondo įvairove. Bibliotekos edukacinėse erdvėse popieriaus gamybos dirbtuvių metu sužinojo, kaip keitėsi popieriaus gamybos technologijos nuo seniausių laikų iki šių dienų. Patys išbandė rankų darbo popieriaus gamybos techniką. Dailės pamokos metu ant savo rankomis pagaminto popieriaus sukūrė atviruką mamai. Dėkojame mokytojai J. Rupeikienei.

Pažink Klaipėdą – savo gimtąjį miestą

I-os klasikinio ugdymo klasės mokiniai tęsia pažintį su Klaipėda – savo gimtuoju miestu. Vasario 28 d. mokiniai susipažino su Klaipėdos miesto istorija, skulptūromis. Kartu pildė mąstymo žemėlapį (apskritimo) tema „Klaipėda“. Atsakė į klausimus. Vėliau mažieji tapo jaunaisiais skulptoriais – sukūrė ir nulipdė skulptūrą Klaipėdai. Kūrinius pavadino ir pristatė klasės draugams. Smagu, kad per kūrybiškai organizuojamas pamokas mokiniai ne tik praturtina savo žinias, bet kartu mokosi mylėti savo gimtąjį kraštą. Dėkojame mokytojai Jolantai Rupeikienei.

Pramonės perversmas minčių žemėlapiuose

Taip jau sutapo, kad apie Pramonės Perversmo istorinį laikotarpį, negrįžtamai pakeitusį gamybos technologijas ir kartu žmonių gyvenimą, 7k klasės mokiniai anglų kalbos pamokose plėtė akiratį dieną, kai Ukrainoje 2022 m. vasario 24d. prasidėjo karas. Pramonės Perversmo istorinis laikotarpis padovanojo pasauliui eilę išradimų, o vienas iš jų ir dinamitas. Nobelis sukūrė dinamitą, kad padėtų žmonėms statant ir kasant, deja, dinamitas buvo pradėtas naudoti bomboms, patrankoms ir karuose naudotoms raketoms gaminti. Išradimas turėjęs padėti žmonėms virto karo priemone. Anglų kalbos pamokose ypatingas dėmesys skiriamas kalbos šalims, o ši tema ypač aktuali, nes pramonės perversmas prasidėjo būtent Didžiojoje Britanijoje, anuomet vadinta ,,pasaulio dirbtuvėmis“, todėl ypatingas dėmesys pamokose buvo skirtas būtent šiai šaliai. Sukaupę žinių žiūrėdami filmukus ir skaitydami tekstus mokiniai išsiaiškino Pramonės Perversmo priežastis ir pasekmes bei sukūrė skirtingus minčių žemėlapius naudodami internetinį įrankį MindMup. Dėkojame anglų kalbos mokytojai I. Jaunienei.

Kelionė į virtualų dangų

Integruotą klasikinio ugdymo savaitę etikos pamokoje 7k pradėjo įspūdingai. Mokiniai susipažinę su pasaulyje garsiu astronomu Friedrich Wilhelm Argelander (1799-1875), gimusiu Klaipėdoje, tuometinėje Prūsijos karalystėje, jo didžiausiu moksliniu darbu – astrometriniu viso dangaus žvaigždžių atlasu, pasinėrė į savų virtualių žvaigždėlapių kūrimą.
Pasigrožėkite jų darbų paroda ir patys išbandykite atrasti, tyrinėti ir kurti žvaigždynus šioje nuorodoje:

1k dailės studijos „Linksmoji paletė“

Kviečiame pasigrožėti mūsų jaunųjų talentų, 1k klasės mokinių, lankančių „Versmės“ progimnazijos dailės studiją „Linksmoji paletė“, kūrybiniais darbais.
Dėkojame dailės mokytojai Ingai Kairienei.
« 2 »

Bibliotekos paslaptys

Klaipėdai 770 m. O kaip gi geriau įamžinti šią sukaktį, jei ne sukurti šia proga viršelio knygai apie Klaipėdą. 1k klasės mokinukai šauniai pasidarbavo. Įdomiosios pamokos „Bibliotekos paslaptys“ metu išsiaiškino įvairias subtilybes apie knygas, jų dydį, ilgiausią sakinį, senųjų knygų leidybos įmantrybes, knygnešius… ir kūrė savosios knygos viršelį. Neapsieita ir be dovanų. Geriausiems klausytojams – geriausia dovana KNYGA. Dėkojame mokytojoms Vaidai Jokšienei ir Jolantai Rupeikienei už kūrybiškumą ir iniciatyvas.

Morzės abėcėlė klasikiniame ugdyme

Pramonės perversmas ir socialiniai, ekonominiai pokyčiai – dar viena tema, kurią klasikinės ugdymo savaitės metu tyrinės septintokai. Nors Morzės abėcėlė buvo išrasta dar 1838 m., tačiau 7k mokiniams puikiai pavyko ją pritaikyti užšifruojant gražiausius, svarbiausius lietuviškus žodžius: sveikata, jūra, muzika, visata…
Ačiū lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai V. Jokšienei už integruotas pamokas.

Smėlio laikrodžių gamyba

Matematikos mokytoja Eglė Ričkuvienė 6k klasės mokinius per matematikos pamokas pakvietė į netradicines veiklas – buvo gaminami smėlio laikrodžiai. Tai integruotos saviatės pamoka. Tikrai nemažai iššūkių teko patirti, norint pagaminti gražų ir kuo tikslesnį smėlio laikrodį. Kaip sakoma, reikalų buvo…
Ačiū matematikos mokytojai už matematikos pamokas kitaip.

Amerika – Lietuva

Kodėl amerikiečiai taip audringai ir džiugiai švenčia Liepos 4-ąją? Ką ši diena, dar vadinama Nepriklausomybės Diena, liudija? Apie visa tai 7k klasės mokiniai sužinojo anglų kalbos pamokose integruotos savaitės pamokų ciklo apie Apšvietos epochą bei laisvės idėjas metu. Vienu iš šios epochos padarinių buvo Amerikos revoliucija, pagimdžiusi dabar vieną iš galingiausių valstybių – JAV. Žinių mokiniai sėmėsi žiūrėdami video, skaitydami bei atlikdami užduotis. Tačiau nieko nėra įdomiau, kai istoriją liudija žmonės, gyvenantys toje šalyje. Pamokos metu ,,nutiesėme tiltą“ tarp JAV ir Lietuvos: dvi šešiolikmetės seserys – amerikietės Isabella ir Gabriella – , kurių mama yra lietuvė, video įraše sveikinosi ir prisistatė lietuviškai, o angliškai papasakojo apie JAV Nepriklausomybės Dieną. Koks sutapimas, kad tą dieną ir mes minėjome Lietuvai svarbią dieną – Sausio 13-ąją – Laisvės Gynėjų Dieną. Kaip padėką mokiniai įrašė savo video, kuriame padėkojo Isabellai ir Gabriellai ir papasakojo apie Sausio 13-osios įvykius. Dėkojame anglų kalbos mokytojai metodininkei Ingai Jaunienei už įdomią pamoką.

Apšvietos epocha knygiukuose

7k mokiniai drąsiai ėmėsi iššūkio – tyrinėdami Apšvietos epochos švietėjų mintis, kūrė knygiukus. Kaip pavyko XXI a. jaunuoliams įveikti užduotį, išgliaudyti Ž.Ž. Ruso, I. Kanto, Voltero, Dž. Loko mintis, žvilgtelkite į nuotraukas.

Kaip sumodeliuoti švytuoklinį laikrodį?

Jau ne naujiena ugdyme, kada mokytojas ruošdamasis pamokai pasikvečia kolegą iš savo mokyklos, veda integruotas pamokas ir pan. Naujiena, kada mūsų mokyklos mokytojai ieško bendraminčių kitose Lietuvos mokyklose. 7k klasėje antroji integruoto klasikinio ugdymo savaitė prasidėjo su trenksmu. Geografijos mokytoja ekspertė Dalia Umantaitė – Vaivadienė kartu su Utenos A. Šapokos gimnazijos fizikos mokytoju ekspertu Stasiu Kirdeikiu paruošė pamoką apie švytuoklinius laikrodžius. Šis prietaisas buvo išrastas Apšvietos epochoje. Kaip sumodeliuoti tokį prietaisą šiandien? Reikia turėti geografijos ir fizikos žinių. Ačiū abiems mokytojams už neeilines pamokas.

Integruota savaitė „Atvažiuoja šventa Kalėda“

Gruodžio 17-23 dienomis 2 k klasėje vyko integruota veiklų savaitė „Atvažiuoja šventa Kalėda“.  Per darbelių pamokas gaminome tvarius žaisliukus ir papuošėme mokyklos eglę. Technologijų mokytoja Judita vedė įdomiąją pamoką „ Atrastas lobis“, kurios metu mokiniai sužinojo kokių būna lobių, kokie ir kur buvo atrasti didžiausi. Mokytoja parodė savo atrastą lobį – senovinį lygintuvą ir pasagą. Vėliau mokiniai iš sūrios tešlos kūrė monetas. Viena diena buvo skirta Kalėdinei magijai, kurios metu mokiniai rodė burtus ir eksperimentus. Edukacijos Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje mokiniai sužinojo, kaip buvo švenčiamos Kūčios ir Kalėdos mūsų krašte ir kuo jos skyrėsi nuo likusios Lietuvos dalies. Mokiniai išsiraižė iš linoleumo šventines atvirutes ir patys jas atsispausdino. Apsilankėme ir pačiame muziejuje, kuris yra atsinaujinęs, apžiūrėjome eksponatus. Pasivaikščiojome po senamiestį, Teatro aikštę, pamatėme mažąją Klaipėdos eglutę. Įgytas bei asmeninės patirties žinias mokiniai parodė šventiniame protmūšyje „Atvažiuoja šventa Kalėda“. Susirungė 4 komandos – „Nykštukų“, „Rudolfų“, „Sniegiukų“ ir “Besmegenių“. Mokiniai ne tik parodė savo žinias, bet ir sugebėjimą naudotis informacinėmis technologijomis. Paskutiniąją netradicinę dieną 2 k k kasės mokiniai savo sugebėjimus rodė „Šventiniame talentų šou“. Skambėjo dainos ir eilėraščiai, gitaros ir būgnų garsai, lėlių teatro vaidinimai, šokiai ir gimnastikos vitražai. Už iniciatyvas dėkojame mokytojai Nelitai Gedminienei.  

1k integruotos veiklos

Visą gruodžio mėnesį 1k klasėje karaliavo Šv. Kalėdų nuotaika. Per dailės ir technologijų pamokas vaikai iš modelino gamino žaisliukus klasės Kalėdų eglutei. Gruodžio 8 d. svečiavosi Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Šventinio užsiėmimo metu sužinojo, kaip šv. Kalėdas šventė bei Naujuosius metus sutikdavo klaipėdiškiai. Praktinėje veiklos dalyje pirmokai savo kūrybos kalėdinius atvirukus atsispausdino grafikos spaudos staklėmis (linoraižinio technika). Gruodžio 10 d. rytmetį muzikos mokytoja Romalda Dzikiene kartu su vaikais pradėjo Adventinėmis giesmėmis. Istorijos mokytoja Margarita Endriuškaitė vedė įdomiąją pamoką „Pažink senąją Klaipėdą“. „Kalėdos svečiuojasi Klaipėdos krašte“ – tai paskutinės gruodžio savaitės integruotų veiklų tema. Integruotos pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos, matematikos pamokos suteikė žinių apie Klaipėdos krašto kalendorinių švenčių – Kūčių ir Kalėdų papročius, skatino mokinių kūrybiškumą, bendradarbiavimą. Dėkojame mokyotjai Jolantai Rupeikienei už iniciatyvas.

Gruodžio veiklos

Gruodis buvo gana veiklus 3k klasei. Gruodžio 1 d. mokiniai vyko į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, kur susipažino su advento papročiais ir tradicijomis. Gruodžio 10 d. dalyvavo edukaciniame užsiėmime “Kalėdos kitaip”, kur atliko įvairias užduotis, sužinojo apie Kalėdų papročius ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, bei patys gamino dirbtinį sniegą. Įdomiąją pamoką „Pasaulio medis. Liejinyje atgimę baltiški simboliai: dangus, žemė“ gruodžio 13 d. pravedė lietuvių kalbos mokytoja V. Jokšienė. Gruodžio 14 d. vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime “Kosmosas ir robotika”. Smagu buvo patiems sukonstruoti robotuką. Gruodžio 21 d. vyko į Žvejų rūmus, į spektaklį “Senelės pasaka”(ačiū tėveliams už iniciatyvą). Įdomu buvo pažiūrėti, kaip galima suvaidinti eilėraštį. Gruodžio 20-23 d. vyko integruotos veiklos savaitė “Ilgiausia naktis, trumpiausia diena” apie advento, Kūčių ir Kalėdų papročius bei burtus. Vaikai kūrė Kūčių valgiaraštį, dalyvavo protų mūšyje bei pasitikrino žinias žaidime “Galvok”. Per dailės ir technologijų pamokas iš gipso pasigamino eglutes bei jas dekoravo. O per “Kūrybines dirbtuves” iš sūrios tešlos gamino eglutei žaisliukus. Druodis trečiokams tikrai neprailgo belaukiant šv. Kalėdų ir atostogų. Dėkojame mokytojai Aurelijai Plesevičienei.

Kūrybinio mąstymo laboratorija

6k klasė besibaigiant metams skubėjo sudalyvavo eksperimentinėje kūrybinio mąstymo laboratorijoje. Pamokoje sutiko du mokytojus, geriausią visų laikų mokytoją –

KLAIDĄ ir niekuomet nepavargstantį mokytoją – ŽAIDIMĄ! Mokiniai dalyvavo inovatyviame, matematinius gebėjimus,
kūrybinio mąstymo įpročius (vaizduotę, smalsumą, atkaklumą, nuoseklią praktiką, ir bendradarbiavimą) aktyvuojančiame  užsiėmime.
Dėkojame fizinio ugdymo mokytojai I. Malakauskienei ir etikos mokytojai J. Benetienei už organizavimą.

Senelės pasaka

2021 m. gruodžio 21 dieną 5k ir 6k klasės mokiniai lankėsi Klaipėdos Žvejų kultūros rūmuose muzikiniame A. Giniočio spektaklyje „Senelės pasaka“. „Apšerkšniję mūsų žiemos,/ Balta balta, kur dairais,/ Ilgas pasakas mažiemus…“ – S. Nėries eilėraštis „Senelės pasaka“ daugeliui primena vaikystę ir tikėjimą paprastais stebuklais. Šis spektaklis sukurtas būtent šio eilėraščio pagrindu. Dėkojame mokytojoms Vidai Sebeckytei, Audrai Znaidauskei ir Daliai Umantaitei – Vaivadienei už organizavimą.

Pamoka Pilies muziejuje

2021 m. gruodžio 10 dieną 6k klasės mokiniams pamoka vyko Klaipėdos pilies muziejaus erdvėse neatsitiktinai – šitaip įgyvendinama Klasikinio ugdymo integruotų veiklų savaitė . Čia jie susipažino su viduramžiais gyvenusių žmonių kasdienybe ir pramogomis, išbandė viduramžių žaidimus. Edukaciją organizavo geografijos mokytoja ekspertė Dalia Umantaitė – Vaivadienė, etikos mokytoja Jolita Benetienė ir tikybos mokytoja Antanina Viskintaitė – Butikienė.

5k Sniego  karalijon

Pasilabinę su gruodžio Sniego karaliene teatro aikštėje…brrrrr…., net mintys galvoje stingo, 5k smalsuoliai Klaipėdos dramos teatro sausakimšoje salėje pasinėrė į pasakos „Sniego karalienė” pasaulį. Po spektaklio: ,,Aha,taip lygiai ir knygoje buvo…”, ,,Aš kitaip ledo karalienę įsivaizdavau…čia gražesnė…”, ,,Bet kiek čia darbo!!!!!…”, ,,Kaip įdomiai sugalvojo…”, ,,Kokie gražūs rūbai…”, ,,Tie raguoti smagūs…”, ,,Taip įsijaučiau,kad net užsimiršau…užmigau…” Tai štai kaip… Po poros savaičių jau ruošiasi kito spektaklio magiją patirti… Ačiū auklėtojai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei Vidai Sebeckytei už kultūrinio akiračio plėtrą, kalėdinės nuotaikos kūrimą penktokų gyvenime.

Su istorija per „Sąvokų žemėlapį“

Klasikinio ugdymo integruotos pamokos 7k klasėje – tikras iššūkis mokytojams. Rodos, pasirinkimo tematika plati, bet gebėjimas per savo dalyką pasiekti užsibrėžtų mokymosi tikslų pareikalauja profesionalaus pasiruošimo pamokoms. Mokiniai mokomi analizuoti, ieškoti sąsajų, kritiškai mąstyti, kūrybiškai dirbti – to, ko labiausiai reikia šiandieninėje visuomenėje. Istorijos mokytojos ekspertės Birutės Vareikienės pamokos niekada nestokojo kūrybiškumo, kitokio istorijos vertinimo, analizavimo. Pamokų metu naudojamas „Sąvokų žemėlapio“ metodas, dažnai dar vadinamas kaip ,,Suvokimo žemėlapio“, ,,Žinių žemėlapio“ metodai, – tai konstruktyvaus mokymosi metodas – schema, kurią naudojant vaizdžiai pateikiamas supratimas apie objektus, įvykius, reiškinius arba tam tikrą jų dalį. Sąvokų žemėlapio braižymas skatina gilintis į konkrečią sąvoką, padeda įvertinti savo žinojimą, suvokti, kurioje vietoje jis nutrūksta, aptikti, kokių žinių dar stokojama. Pamokų ciklą vainikavo viktorina, naudojant AhaSlides platformą. Ačiū istorijos mokytojai ekspertei Birutei Vareikienei.

Adventas

Gruodžio 1d., 3k klasės mokiniai dalyvavo Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje edukaciniame užsiėmime apie advento papročius ir tradicijas Mažojoje Lietuvoje. Mokiniai sužinojo, kokius darbus dirbdavo ir kaip ruošdavosi artėjančioms šventėms lietuvininkai. Smagu vaikams buvo patiems iš vilnonių siūlų pasigaminti eglutės žaisliukų. Dėkojame mokytojai Aurelijai Plesevičienei.

Programavimo pagrindai su Microbit

Kiekvienas pradinukas gali programuoti! Tai įrodė mokytojas Aleksandras, supažindinęs 2k klasės mokinius su programa Microbit.  Moksleiviai  vaizdavo norimus simbolius, kūrė vaizdinius,  užrašė jiems tekstą, užprogramavo laiką. Buvo įdomi nauja patirtis, kurią toliau galės taikyti savarankiškai. Džiugina mokinukų kūrybiškumas, žingeidumas, puiki orientacija ir šaunios mokytojų iniciatyvos! Dėkojame mokytojui Aleksandrui Ronkui ir mokytojai Nelitai Gedminienei.

Pažink baltų papuošalus

Paskutiniąją rudens dieną apsilankę Kalvystės muziejuje 2k klasės mokiniai susipažino su kalvio amatu ir darbo įrankiais bei dirbiniais.  Muziejininkas Dionyzas Varkalis papasakojo apie baltiškų papuošalų ornamentiką. Iš žalvario žaliavos pasigamino kuršišką papuošalą – žiedą. Dėkojame mokytojai Nelitai Gedminienei.

Lietuva – Latvija. Kas sieja šias valstybes?

Lapkričio 16 d., 3k kl. vyko įdomioji pamoka „Lietuva – Latvija. Kas sieja šias valstybes?“. Mokinai ieškojo kaimyninių šalių sąsajų, diskutavo apie skirtumus, dalinosi patirtimi ir įspudžiais iš kaimyninės valstybės įdomių lankytinų vietų bei turistinių ojektų. Pamoką vedė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Kuisė. Dėkojame direktoriaus pavaduotojai Linai Kuisei bei mokytojai Aurelijai Plesevičienei už inicityvas.

Lietuva iš paukščio skrydžio

Klasikinės klasės mokiniai labai laukia Įdomiųjų pamokų, nes jas veda mokytojai – dalykininkai. Lapkričio 23 d. 2k klasėje svečiavosi direktoriaus pavaduotoja ugdymui bei geografijos mokytoja Lina Kuisė. Ji vedė įdomiąją pamoką „Lietuva iš paukščio skrydžio“. Mokiniai susipažino su žymiausiais Lietuvos apžvalgos bokštais – regyklomis. Iš paukščio skrydžio galėjo grožėtis Klaipėdos, Europos, pasaulio, planetos vaizdais. Sužinojo kokių įrengimų – palydovai, kosminiai zondai, žiūronai, teleskopai, dronai – pagalba tai galima padaryti. Atlikdami įdomiąją užduotį mokiniai pasitikrino įgytas žinias. Dėkojame direktoriaus pavaduotojai Linai Kuisei ir mokytojai Nelitai Gedminienei už iniciayvas.

Renesansas anglų kalbos pamokose

Norime pasidžiaugti  7k klasėje  integruotos savaitės akimirkomis  anglų kalbos pamokose.  Mokiniai buvo supažindinami su renesanso pokyčių periodu anglų literatūroje, pristatomi pagrindiniai anglų literatūros kūrėjai. Mokiniai turėjo galimybę sužinoti apie V. Šekspyro kūrybą. Įtvirtindami įgytas žinias mokiniai kūrė minčių žemėlapį ir jį pristatė savo klasės draugams. Po darbų pristatymo mokiniai įsivertino savo darbą pamokoje, pasidalino mintimis kaip sekėsi dirbti porose ir ką buvo įdomu sužinoti. Anglų kalbos mokytoja Ernesta Kloviškienė.