Klasikinis ugdymas

Apie saugumą darbe

Valstybinė darbo inspekcija antrus metus organizuoja projektą, skirtą supažindinti 5–6 klasių moksleivius su saugiu darbu. Lapkričio 17 d. klasikinio ugdymo klasė (6k) dalyvavo nuotolinėje pamokoje, kurią vedė darbo inspektorius Saulius Surblys. Pamokos metu moksleiviai buvo supažindinti su dažniausiai kylančiais pavojais darbe, namų, mokymosi aplinkoje ir būdais, kaip jų išvengti. Gruodžio 1d. laukia interaktyvi viktorina, kurioje savo jėgas išbandę sieksime „Saugiausios klasės 2020″ titulo. Sėkmės! Dėkojame 6k klasės auklėtojai už pamokas kitaip.

Ženkliukai ,,Pykčiui NE“ jau Lietuvos nacionaliniame muziejuje

Dar pavasarį mus privertęs sustoti karantinas leido nuodugniau patyrinėti savo emocijas. Nors žinute apie klasikinio ugdymo klasės sukurtus ženkliukus „Pykčiui NE“ jau dalijomės, tačiau norime pranešti, kad ženkliukas puikuosis ir Lietuvos nacionalinio muziejaus parodoje. Muziejus siekia surinkti kuo daugiau eksponatų, atspindinčių pakitusias gyvenimo sąlygas karantino metu. Dėkojame 6k klasės auklėtojai Vaidai Jokšienei už mokyklos vardo garsinimą ir kūrybines idėjas.

Olimpinių žaidynių savaitė

Štai pralėkė Klasikinio ugdymo savaitė 5k klasėje. Šiems mokiniams tai pirmoji integruotų pamokų savaitė. Olimpinių žaidynių tema buvo kalbama, diskutuojama, rašoma, kuriama visose pamokose. Ačiū mokytojams už kūrybines įžvalgas, įdomiąsias pamokas. Puikūs mokinių atsiliepimai – geriausias profesionalios komandos darbo įvertinimas. Lauksime kitos Klasikinio ugdymo savaitės.

Kūrybinės dūzgės

Neformalus ugdymas pradinėse Klasikinio ugdymo klasėse yra labai reikšmingas ir svarbus komponentas. Būreliuose netradicine, vaikams prieinama forma yra lavinamas mokinių loginis ir kritinis mąstymas, gebėjimas apibendrinti, analizuoti ir susieti veiklą su kasdienine patirtimi, formuojami ir lavinami mokinių prigimtiniai kūrybiniai gebėjimai. 1k klasės mokiniai labai pamėgo „Galvočių“ būrelį, kuriames suka galveles įveikdami matematinius galvosūkius, tangramas, labirintus, sudoko…. O į „Kūrybines dūzges“ renkasi ne tik mergaitės, mėgstančios rankdarbius, bet ir berniukai, kuriems patinka kurti, konstruoti, modeliuoti. Visi randa sau tinkamą ir įdmią veiklą, noriai kuria, fantazuoja, įgyvendina savo svajones.

Įdomiosios pamokos

I-oje klasikinio ugdymo klasėje (1k) rugsėjo mėnesį svečiavosi mokinės Augustės Magziakaitės mama Airida. Ji mokiniams pristatė dantų techniko profesiją bei pravedė įdomiąją pamokėlę „Dantukų abėcėlė“. Pamokoje svečias paaiškino, kodėl svarbu tinkamai rūpintis savo dantukais, mokė, kaip reikia juos taisyklingai valyti ir prižiūrėti. Visi vaikai ne tik puikiai išmoko atpažinti ir įvardinti dantukų „draugus“ ir „nedraugus“, bet ir pasivaišino ekologiškomis morkytėmis. Dėkojame mokytojai Nelitai Gedminienei ir dantų technikei A. Magziakienei už įdomią, nuotaikingą ir turiningą edukaciją.

Spalio mėnesį I-oje klasikinio ugdymo klasėje vyko net du užsiėmimai iš ciklo „Įdomiosios pamokos“. Spalio 9 dieną, mokykloje svečiavosi Robotikos studijos atstovai, kurie per pasaulio pažinimo pamoką, pavadintą „Kosmosas ir robotika“, mokiniams padėjo įsijausti į jaunųjų išradėjų roles, mokė juos konstruoti ir programuoti robotus, atlikti bandymus, tyrinėti kosmoso paviršių. Dalyvavę šioje kultūrinėje-edukacinėje programoje ir įveikę užduotis mokiniai ne tik jautėsi „pasimatavę“ inžinieriaus profesiją, bet ir gavo programos dalyvio pažymėjimus.
Spalio 22 d. mokytojos ir projekto „Pradėk nuo savęs“ sumanytojos Nelita Gedminienė bei Jolanta Rupeikienė I-os klasikinio ugdymo klasės mokiniams ir dideliam būriui kitų pradinių klasių mokinių organizavo įdomiąją pamoką aplinkosaugos ir ekologijos tema „Padėkime gamtai – pradėkime nuo savęs“. Šioje pamokoje svečiavosi ir 1k klasės mokinio Jono Beno Butkaus mama Daiva. Ji ne tik papasakojo apie tai, kaip svarbu būti atsakingu vartotoju, gerbti ir saugoti gamtą, bet ir davė daug praktiškų patarimų, kaip būti draugiškam aplinkai, mokė mokinius rūšiuoti šiukšles. Dėkojame edukaciją organizavusioms mokytojoms Nelitai ir Jolantai bei poniai Daivai Butkienei.

Integruotų veiklų savaitė

Šių metų spalio paskutiniąją savaitę antrojoje klasikinio ugdymo (2 K) klasėje vyko integruotų veiklų savaitė „Dievai lietuviškais vardais“. Dalykų pamokos vyko neįprastai – visas apjungė viena tema, skirta senovės lietuvių dievams. Mokiniai susipažino su senovės lietuvių tikėjimu, garbintomis dievybėmis, sužinojo pagoniškų dievų vardus bei jų globojamus reiškinius ir stichijas. Mokiniai ne tik diskutavo apie tradicines šventes ir apeigas, organizuotas dievų garbei, bet ir piešė dievų atvaizdus ant plastiko, bandė „prisijaukinti“ savo rankomis padarytus aitvarus, šoko ritualinius šokius bei giedojo senovines, dievus šlovinančias, giesmes. Savaitės veiklas vainikavo begales teigiamų emocijų sukėlęs bei per visą savaitę sukauptas žinias patikrinęs protmūšis „Vėlinės VS Helovynas“. Dėkojame 2 K klasėje dirbantiems mokytojams.

Svečiuose Šaulių sąjunga

Spalio 19 d. mokykloje lankėsi Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos bei Lietuvos Šaulių sąjungos atstovai. 6 k klasės mokiniams teko dalyvauti jų parengtame protmūšyje. Šarados, muzikiniai klausimai, žodžių „Alias“ tik dalis užduočių, kurias teko įveikti. Mokiniai susipažino ir su tokiomis sąvokomis kaip apkasai, pilotė, katiliukas… Buvo įdomu ir naudinga. Ačiū klasės auklėtojai V. Jokšienei už jaunosios kartos pilietinį ugdymą.

 

Bitės lobis

Spalio 16 d., antroji klasikinio ugdymo klasė (2 k) vyko į edukacinį užsiėmimą po Klaipėdos senamiestį „Bitės lobis“ . Mokiniai susipažino su Klaipėdos miesto istorija ir senamiestyje esančiais turistiniais objektais. Vaikai gavo specialius žemėlapius, ir pagal jį lankydami žymias vietas bei įmindami mįsles ieškojo paslėpto Bitės lobio. Nuoširdžiai dėkojame mokytojai A. Plesevičienei ir gidei A. Špakauskei už puikiai organizuotą edukaciją, surastą lobį ir šauniai praleistą laiką. 

Gyvenimo pamokos

        Kardeliais nešini mokinukai skubėjo švęsti naujų mokslo metų pradžios. O šiandien jau galima džiaugtis ir net stebėtis, kaip per tokį trumpą laiką tiek daug pavyko nuveikti.
        Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos klasikinio ugdymo programos dalyviai – šaunūs šeštokai – spėjo kvadrato varžybose susirungti su pačiu Vidu Bareikiu bei išbandyti jėgas Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos surengtose estafetėse.
        Stebėtis tikrai nėra ko, juk klasikinio ugdymo samprata paremtas ugdymas mokomąją medžiagą pateikia ir nagrinėja iš įvairių perspektyvų. Antikos civilizacijos tyrinėjimai pastūmėjo domėtis ne tik mąstymo, bet ir veiksmo, t.y. žaidynių, karybos tradicijomis. Tad dalyvaudami „Lietuvos mokyklų žaidynėse“ šeštokai turėjo galimybę sporto pagalba ugdyti save, išmokti siekti užsibrėžtų tikslų, įgauti naujų įgūdžių. Deja, dėl visiems gerai žinomų priežasčių, varžytis su bendraamžiai nepavyko, tačiau moksleiviai priėmė Vido Bareikio iššūkį. Po atkaklios, daug fizinių jėgų ir ištvermės pareikalavusios kovos laimėjo draugystė ir pagarba vienas kitam. Ačiū Lietuvos radijo ir televizijos komandai, kuri įamžino žaidynių akimirkas.
        Perprasti karybos tradicijas daug lengviau, kai praktiškai gali išbandyti save sviesdamas granatą, šliauždamas po kliūtimis, nešdamas „sužeistą“ draugą. Kiek šiandieninė karyba yra nutolusi nuo Homero „Odisėjoje“ ar „Iliadoje“ aprašytų kovos scenų? Koks požiūris į moterį kovos lauke? Būtent „Atominėmis bombomis“ pasivadinusi merginų komanda ir tapo nugalėtojomis. Pasikalbėti tikrai buvo apie ką. Aptarimo metu būta ir ašarų. Tikrai ne dėl pralaimėjimo kartėlio, bet dėl išmoktų pamokų – juk laimi tas, kuris ištiesia pagalbos ranką silpnesniam, išgirsta savo komandos draugą. Ne veltui sakoma, vienas lauke – ne karys.
        Vakar – jau istorija, rytojus – paslaptis, ši diena – tai dovana. Tegu tai, ką kuriame šiandien būna tvaru ir ilgaamžiška.

Varžytuvės

Kviečiame paskaityti progimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Vaidos Jokšienės straipsnį apie nuotolinį mokymą, klasikinio ugdymo klasės pažintis su įdomiais žmonėmis. Skaityti čia…>>>

Mūsų pasakos ,,Vakarų eksprese“

Dar spalio mėnesį 5a mokiniai pasinėrė į Olimpinių žaidynių istorijos tyrinėjimą. Priesaika tapo ir jų kurtų pasakų pagrindine tema. Nors lengva nebuvo, bet rezultatas džiugina. Keletu darbų pasidalinome ir su platesne  dienraščio “Vakarų ekspresas” auditorija. Kviečiame paskaityti ir jus.

Už gražias iniciatyvas dėkojame lietuvių kalbos mokytojai Vaidai Jokšienei
Pasakos: 
Priesaikos galia skaityti čia…>>>
Apsisprendimas skaityti čia…>>>
Kaltės jausmas skaityti čia…>>>

Ir vėl knyga! Dar viena knyga!!! Šitos tai jau tikrai neskaitysiu… Gal vėliau…

Tenka pripažinti, kad tai tampa kasdienybe. Nepadeda čia net paaiškinimai, kad skaityti yra vertinga, skaitymas skatina mąstymą, praturtinamas žodynas, skaitymas suteikia pasitikėjimo savimi, gerina miego kokybę, rašymo įgūdžius, įveikia nuobodulį. Jaunoji kartą gyva televizoriaus, kompiuterio ar išmanaus telefono ekrane blyksinčiais vaizdiniais, tad mokytojui belieka į pagalbą pasitelkti burtus.
Klaipėdos ,,Versmės” progimnazijos 5a klasės mokiniai, paliesti skaitymo magijos, pabandė knygą prikelti dėžėje. Kokias Gendručio Morkūno knygos „Vasara su Katšuniu“ mintis, veikėjus, jų patirtus įspūdžius, išgyventas akimirkas, veiksmo vietos, laiko aprašymus pavyko mokiniams paslėpti mažose ir didesnėse dėžutėse, galima išvysti mokykloje surengtoje parodoje. Darbui buvo pasitelktos įvairios priemonės: dažai, plunksnos, balionėliai, spalvoti pieštukai, net paaukotas vonios kilimėlis. Kiek spalvų, spragsinčios lyg netikėtai sprogusių balionėlių nuotaikos, paslapčių telpa šiose mįslingose dėžutėse. Norisi tikėti, kad tai, ką kiekvienas parodos lankytojas atras, išvys, patirs besižvalgydami, paskatins Juos žingsniuoti į biblioteką, susirasti G. Morkūno knygą „Vasara su Katšuniu“ ir pasinerti į smagių nuotykių pasaulį. O tuomet žingsnelis po žingsnelio įsižiebs mažytė noro skaityti kibirkštėlė. Tegu magija sklando ore…

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vaida Jokšienė

Kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę, mūsų svetainėje naudojami slapukai. Sužinoti daugiau

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close