Adresas: I. Simonaitytės g. 2, Klaipėda; Tel. +370 46 324515, +370 611 44070

Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis kasmet organizuoja mokinių eilėraščių ir esė konkursą „Švenčiu Lietuvą“. šiais metais į konkursą atskriejo daugiau nei 600 mokinių kūrinių iš viso pasaulio. Svarbiausias kūrinio vertinimo kriterijus šiemet – atsakymas į klausimą: „Už ką esu dėkinga/as Lietuvai?“. Vertinant buvo svarbu ne tik mokinių žinios apie Lietuvą, tėviškę, bet ir jausmas, emocija, kurią sugebėjo perteikti kūriniu.
3c klasės mokinė Myroslava Lokhmatova laimėjo paskatinamąjį diplomą. Ištrauka iš Myroslavos rašinio „Mano Ukraina ir mano Lietuva. Dėkoju Lietuvai už dovaną ramiai gyventi, augti ir mokytis. Už rudenį, žiemą, vasarą ir pavasarį, kad galiu prisiminti saulėgrąžų ir aguonų laukus, už tai, kad galiu ilgėtis savo namų, už viltį, už gimtadienį…“.
Konkursui M. Lokhmatovą ruošė mokytoja Sandra Gedvilienė.