Patyriminė veikla

Integruota geografijos ir fizinio ugdymo pamoka

Spalio 14 d ir spalio 22 d. Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos 6 d ir 6k klasės mokiniai integruotoje geografijos ir fizinio ugdymo pamokoje išbandė savo jėgas orientuodamiesi pagal vietovės planą mokyklos teritorijoje. Jie turėjo kuo greičiau gauti užkoduotą informaciją QR koduose ir ją panaudoti atliekant užduotis. Tokios pamokos reikalauja nemažai pasiruošimo, tačiau viską kompensuoja vaikų geros emocijos, drąsa susiduriant su iššūkiais ir noras dar pakartoti tokias pamokas. Dėkojame geografijos mokytojai D. Umantaitei – Vaivadienei ir fizinio ugdymo mokytojai Ilonai Malakauskienei.

Svečiuose Žuvininkystės kontrolės tarnyba

Ar žinojote, kad Baltijos jūroje plaukioja įkirptomis uodegomis lašišos? Ar žinojote, kad tinklo akis turi būti nei per didelė, nei per maža? Ar žinojote, kad žvejys vienu metu gali žvejoti penkiomis meškerėmis ir trimis kabliukais? Šias paslaptis padėjo įminti progimnazijoje apsilankiusi Žuvininkystės kontrolės tarnyba.
        Žvejybos kontrolės vykdymas Baltijos jūroje labai atsakingas ir net pavojingas procesas. Tenka dirbti saulei nusileidus, šaltyje ir drėgmėje, jūros bangoms supant. Bet dar nė vienam brakonieriui nepavyko išvengti atsakomybės. Visos neleistinai pagautos gyvybingos žuvelės paleidžiamos į laisvę, o godūs žvejai baudžiami.
        Dėkojame Žuvininkystės kontrolės tarnybai už įdomias pamokas mūsų mokyklos moksleiviams.

Suvaldyk, atrask ir pažink energiją iš naujo

Spalio 12 d. 7b klasės mokiniai su savo klasės auklėtoja vyko į Palangą. Tikrai ne ilsėtis. Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Suvaldyk, atrask ir pažink energiją iš naujo“. Užsiėmimo metu mokiniai ne tik stebėjo, kaip ir kokiais būdais galima išgauti elektros energiją, bet taip pat patys komandose išband energijos rūšis – saulės energiją, garų energiją, visiems žinomą Teslos energiją. Eksperimentuoti ir atrasti padėjo įrenginiai, kurių pagalba, išgavę energiją skirtingais būdais, mokiniai galėjo panaudoti praktikoje, pavyzdžiui, įžiebiant lemputę. Net trys aukštai, pilni nerealių eksponatų, maloniai nustebino ir privertė pasukti galvą. Mokiniai susipažino su Velnio tuneliu, paklaidžiojo po veidrodžių labirintą, išsiaiškino senosios animacijos veikimo principą, pabuvojo Visatos kambaryje. Ačiū klasės auklėtojai Gintarei Čereškienei.

Edukacinė išvyka į Kauną

Kol dar ruduo džiugina savo šiluma, 5b klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Jolitos Benetienės, vyko į edukacinę išvyką po Kauno miestą. Aplankytas M. K. Č. dailės muziejus, šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia, Kauno pilis, pasivaikščiota po alėją, sudalyvauta akcijoje donorams. Edukacinė veikla ,,Velnių muziejuje“ abejingų nepaliko. Išvykos metu mokiniai dirbo mažaisiais gidais – buvo paruošti pranešimai apie lankomus objektus.
Įspūdžių visiems metams! Ačiū klasės auklėtojai Jolitai už pamokas kitaip.

Sporto savaitės renginiai

Klaipėdos ” Versmės” progimnazija kiekvienai metais dalyvauja “Beactive” renginiuose. Šie metai taip pat nėra išskirtiniai. Nuo pirmadienio (rugsėjo 21d.) mokiniai žaidžia kvadratą, išbando balansavimą ant lyno. Penktadienį taip pat prisijungsime prie Europos mokyklų sporto dienos, kur mokiniai ir mokinių tėveliai bus kviečiami išbandyti tokias veiklas, kaip “Street racket”, “Bassalo”, balansavimą ant lynų, kvadratą, atminties lavinimo žaidimus.
Dėkojame bendruomenei už sveikatinimą!

Miško terapija

Miško terapijos pradininkai – japonai. Šia terapija jie susidomėjo dar praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje. Tuo metu žmonės kentė nuo persidirbimo sindromo.
        Etikos mokytoja Jolita Benetienė  pamokų metu išbando įvairius metodus, kurie ne tik mokiniams yra įdomūs, bet ir naudingi. Išmokstama atsipalaiduoti, susikaupti, išgirsti tylą, negirdėti triukšmo… Labai svarbu susigrąžinti gerą savijautą.
        Pamokų metu mokiniai suaktyvino savo pojūčius – uoslę, klausą, lytėjimą, regą.  Tai ne tik ramino, bet ir didino pastabumą, padėjo apsisaugoti nuo pervargimo, gerino susitelkimą, dėmesį, atmintį. Svarbiausia būti gamtoje sąmoningai.  Tam buvo naudojama –mindfulness – dėmesingo įsisąmoninimo – technika.
        Pamokos pabaigoje gamta padovanojo lauko pelę. Įdomu buvo stebėti, kaip ji bėgioja medžio kamienu. Ačiū mokytojai už šiuolaikiškas ir įdomias pamokas.