Respublikinė konferencija ,,Šiuolaikiniai metodai pamokoje – mokinio sėkmė“
Lapkričio 26 d. mūsų mokykla pakvietė Lietuvos pedagogus jungtis į nuotolinę respublikinę teorinę-praktinę konferenciją ,, Šiuolaikiniai metodai pamokoje – mokinio sėkmė“. Džiugu, kad ši tema buvo patraukli net 201 Lietuvos pedagogui. Apie tai prašome skaityti dienraštyje ,,Vakarų ekspresas“…>>>
Pragmatiškas kūrybiškumas
Mokyklų edukacinės erdvės ir ugdymo procesas
Spalio 15 d. mūsų du mokyklos mokytojai – geografijos mokytoja metodininkė Dalia Umantaitė-Vaivadienė ir technologijų mokytojas ekspertas Aleksandras Ronkus – dalinosi edukacinių erdvių kūrimo aktualijomis ir gerąja patirtis konferencijoje „Mokyklų edukacinės erdvės ir ugdymo procesas“. Nors, atsižvelgiant į situaciją šalyje ir pasaulyje, ji surengta nuotoliniu būdu, neįprastas formatas nesutrukdė susirinkti ir pranešėjų pristatymų išklausyti daugiau nei dviem šimtams dalyvių iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų.
Su mokytojų pranešimu ,,Interaktyvus žemėlapis“ galite susipažinti, spausti čia…>>>
Dėkojame mokytojams už mokyklos vardo garsinimą, dalinimąsi patirtimi su kolegomis.
Judumo savaitės iššūkio „Judumas be taršos“ nugalėtojai
Judumo savaitės iššūkio „Judumas be taršos“ nugalėtojai – mūsų progimnazijos 4 c klasės mokiniai su mokytoja S. Gedviliene spalio 8 d. viešėjo LR Prezidentūroje, kur juos sutiko Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su ponia Diana Nausėdiene. Susitikimo metu vaikai uždavė šalies vadovui įvairių klausimų – ne tik apie Prezidento vaikystę, jų bendrą gimtąjį miestą, pomėgį važinėti dviračiu, bet ir apie didžiausius iššūkius, su kuriais jam tenka susidurti darbe. Prezidentas prisipažino, kad būdamas tokio amžiaus apie gamtosaugą dar negalvojo, tad jam labai džiugu matyti apie tai jau mąstančius dešimtmečius: „Jūs būsite tie žmonės, kurie išsaugos Lietuvą žalią, nes jau šiandien tuo rūpinatės. Linkiu, kad tokie judumo iššūkiai netruktų vos dieną, o kad Jums norėtųsi tą dieną kuo dažniau pakartoti.“ Sveikiname iššūkio nugalėtojus ir dėkojame mokytojai S. Gedvilienei už iniciatyvą bei kūrybišką įdėjų įgyvendinimą.
Birutė Vareikienė mokytoja profesionalė
Aleksandras Ronkus – Lietuvos metų mokytojas!
Aleksandras Ronkus, progimnazijos technologijų mokytojas ekspertas, Mokytojų dieną apdovanotas LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos raštu. Džiaugiamės ir sveikiname mokytoją, tapusį 2019 Metų mokytoju.
Mokytojas kūrybiškai, estetiškai formuoja ir savo darbo aplinką, ir projektuoja, kuria progimnazijos erdves. Didelį dėmesį jis skiria valstybės etnografiniams simboliams, šventėms, kasmet organizuoja tradicija tapusį respublikinį mokinių technologijų konkursą „Jaunasis meistras“, yra parengęs integruotą technologijų ir informacinių dalykų programą aštuntokams, daugybę vertingos metodinės medžiagos technologijų mokytojams. A. Ronkus yra saugesnio interneto ambasadorius, organizuoja renginius, skaito pranešimus švietimo konferencijose. 2019 m. jam buvo skirta Klaipėdos miesto Metų mokytojo nominacija. Gerb. Mokytojau, ačiū už Jūsų indėlį, kuriant šiuolaikišką, patrauklią mokyklą.
Metų mokytojo manymu, kūrybiški esame iš prigimties, skaityti čia…>>>
Pirmieji žingsniai programavimo link
Informatikos mokytoja Laura Bukantė pamokose mokinius supažindina su programavimo subtilybėmis. Artėjant Tarptautinei mokytojų dienai projekto ,,Mikrobitai, programavimas“ dalyviai sukūrė mokytojams sveikinimus. Įdomu, šiuolaikiška, miela. Ačiū
Geografijos mokytojų suvažiavimas
2020 m. rugsėjo 25-26 d. Alytuje vyko Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos forumas, kuriame dalyvavo 120 geografų iš visos Lietuvos. Forume buvo aptariami nuotolinio mokymosi ypatumai, naujų programų kūrimas, pasidalinta patirtimi. Pranešimą tema „Kūrybiškumo ugdymas nuotoliniame mokymo procese“ skaitė ir Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos geografijos mokytoja Dalia Umantaitė -Vaivadienė.
IKT naudojimas ugdyme
Vos prasidėjo mokslo metai, o mokytojai jau atsiraitoję rankoves puola į darbus. Informacinių technologijų panaudojimas ugdymo procese – neišsenkanti tema. Prisiminti tai, kas sena, sužinoti naujų dalykų pakvietė progimnazijos technologijų mokytojas ekspertas Aleksandras Ronkus. Seminaro metu buvo pristatomi įrankiai, kurie mokytojui padės greitai, nesudėtingai sukurti interaktyvias mokymosi priemones. Jas galės panaudoti mokant naują temą, kartojimui, žinių patikrinimui. Mokymosi procese naudojant skaitmeninį turinį skatinamas vaikų susidomėjimas, pažintinis aktyvumas, lavinamas mokinių loginis mąstymas bei atmintis.
Ugdymo diferencijavimas ir individualizavimas – misija įmanoma?
Birželio 22 d. mokyklos pedagogai dalyvavo nuotoliniame seminare ,,Ugdymo diferencijavimas ir individualizavimas“. Lektorė Audronė Šarskuvienė dalijosi įžvalgomis apie tai, kaip kiekvienam mokiniui pagal jo gebėjimus pasiekti kuo aukštesnių ugdymosi rezultatų. Mokyklos pedagogai atliko praktines užduotis, tobulino bendrąsias ir dalykines kompetencijas. Lauksime tęsinio.
Ugdymo proceso tobulinimas taikant IKT
Birželio 21 d. mokyklos geografijos mokytoja Dalia Vaivadienė dalinosi patirtimi su mokyklos pedagogais. kaip taikyti IKT ugdymo(si) procese. Seminaro metu buvo pristatomi įrankiai, kurie mokytojui padės greitai, nesudėtingai sukurti interaktyvias knygas, info grafikus, brošiūras, knygų viršelius, nuotraukų koliažus, animuotas pateiktis, programas, plakatus, kvietimus, skrajutes. Visa tai bus galima panaudoti ugdymo procese mokant naują temą, kartojimui, žinių patikrinimui. Skaitmeninis turinys leidžia mokytojams ir mokiniams pritaikyti mokymo/si procesą prie kiekvieno asmeninių poreikių, leidžia mokiniams mokytis, atsižvelgiant į jų mokymosi stilių, didina mokymosi motyvaciją. Šis skaitmeninis turinys suteikia galimybę mokytis namuose, mokykloje, bet kurioje pasaulio vietoje ir bet kokiomis mobiliosiomis technologijomis: nešiojamu, planšetiniu kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu.
Integruotos pamokos nuotoliniu būdu
2020 m. gegužės 22 d. šeštų klasių mokiniams geografijos pamoka buvo netradicinė. Pamokoje dalyvavo ir padėjo atskleisti pamokos temą „Potvyniai ir atoslūgiai“ Utenos A. Šapokos gimnazijos fizikos mokytojas ekspertas Stasys Kirdeikis. Jis ne tik padėjo mūsų mokiniams išsiaiškinti, kodėl ir kaip vyksta šis fizikinis gamtos reiškinys, bet ir parodė nuotraukas , kur užfiksuotas potvynių ir atoslūgių reiškinys Šiaurės jūros pakrantėje, papasakojo, ar vyksta šis reiškinys mūsų Baltijos jūroje. Pamokos pabaigoje trumpai save, parodė turimą teleskopą ir papasakojo, ką su juo stebi dangaus skliaute. Mokiniai apibėrė pamokos svečią klausimais, padėkojo ir susitarėme susitikti per kitas pamokas.
Dėkojame geografijos mokytojai D. Umantaitei -Vaivadienei už bendradarbiavimą su kitų mokyklų pedagogais, už įdomias integruotas pamokas.