Mokytojų meistriškumas

IKT naudojimas ugdyme

Vos prasidėjo mokslo metai, o mokytojai jau atsiraitoję rankoves puola į darbus. Informacinių technologijų panaudojimas ugdymo procese – neišsenkanti tema. Prisiminti tai, kas sena,  sužinoti naujų dalykų pakvietė progimnazijos technologijų mokytojas ekspertas Aleksandras Ronkus. Seminaro metu buvo pristatomi įrankiai, kurie mokytojui padės greitai, nesudėtingai sukurti interaktyvias mokymosi priemones. Jas galės panaudoti  mokant naują temą, kartojimui, žinių patikrinimui. Mokymosi procese naudojant skaitmeninį turinį skatinamas vaikų susidomėjimas, pažintinis aktyvumas, lavinamas mokinių loginis mąstymas bei atmintis.

Ugdymo diferencijavimas ir individualizavimas – misija įmanoma?

Birželio 22 d. mokyklos pedagogai dalyvavo nuotoliniame seminare ,,Ugdymo diferencijavimas ir individualizavimas“. Lektorė Audronė Šarskuvienė dalijosi įžvalgomis apie  tai, kaip kiekvienam mokiniui pagal jo gebėjimus pasiekti kuo aukštesnių ugdymosi rezultatų. Mokyklos pedagogai atliko praktines užduotis, tobulino bendrąsias ir dalykines kompetencijas. Lauksime tęsinio.

Ugdymo proceso tobulinimas taikant IKT

Birželio 21 d. mokyklos geografijos mokytoja Dalia Vaivadienė dalinosi patirtimi su mokyklos pedagogais.  kaip taikyti IKT ugdymo(si) procese. Seminaro metu buvo pristatomi įrankiai, kurie  mokytojui padės greitai, nesudėtingai sukurti interaktyvias knygas, info grafikus, brošiūras, knygų viršelius, nuotraukų koliažus, animuotas pateiktis, programas, plakatus, kvietimus, skrajutes. Visa tai bus galima panaudoti ugdymo procese  mokant naują temą, kartojimui, žinių patikrinimui. Skaitmeninis turinys leidžia mokytojams ir mokiniams pritaikyti mokymo/si procesą prie kiekvieno asmeninių poreikių, leidžia mokiniams mokytis, atsižvelgiant į jų mokymosi stilių, didina mokymosi motyvaciją.  Šis skaitmeninis turinys suteikia galimybę mokytis namuose, mokykloje, bet kurioje pasaulio vietoje ir bet kokiomis mobiliosiomis technologijomis: nešiojamu, planšetiniu kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu.

Integruotos pamokos nuotoliniu būdu

2020 m. gegužės 22 d. šeštų klasių mokiniams geografijos pamoka buvo netradicinė. Pamokoje dalyvavo ir padėjo atskleisti pamokos temą „Potvyniai ir atoslūgiai“ Utenos A. Šapokos gimnazijos fizikos mokytojas ekspertas Stasys Kirdeikis. Jis ne tik padėjo mūsų mokiniams išsiaiškinti, kodėl ir kaip vyksta šis fizikinis gamtos reiškinys, bet ir parodė nuotraukas , kur užfiksuotas potvynių ir atoslūgių reiškinys Šiaurės jūros pakrantėje, papasakojo, ar vyksta šis reiškinys mūsų Baltijos jūroje. Pamokos pabaigoje  trumpai save,  parodė turimą teleskopą ir papasakojo, ką su juo stebi dangaus skliaute. Mokiniai apibėrė pamokos svečią klausimais, padėkojo ir susitarėme susitikti per kitas pamokas.
Dėkojame geografijos mokytojai D. Umantaitei -Vaivadienei už bendradarbiavimą su kitų mokyklų pedagogais, už įdomias integruotas pamokas.